Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

bynek65

Użytkownicy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Pozytywna

About bynek65

 • Rank
  Nowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  sat tv
 • Tuner
  dreambox, nbox

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie jestem aż tak prze-biegły w nboxie, ale z GS poradziłem sobie tak jak opisałem. GS to krytyczny bład systemu. Po nim nastepuje ponowne bootowanie i system wgrywa sie od nowa. Telnetem wydaj komendę : df -h ( sprawdzenie miejsca na dysku a wielkości podane sa w MB) Wielkość przestrzeni dla systemu zwiekszysz montując partycje SWAP Napewno masz jakis wolny pendriv. Sformatuj go i podłącz do nboxa i utwórz na nim partycje SWAP. To jest przestrzeń wyłacznie dla systemu. Dalej. Popraw wentylację - wymontuj tylną ściankę. Nbox pracuje cały czas mimo że dioda swieci w standby i cały cza się grzeje. Jesli nadal będą GS-y to wymiana kondensatorów.
 2. U mnie przy GS pomogła wymiana elektrolotów w sekcji zasilania. W miejsce C92 wstawiłem kondensator o trochę wyzszej pojemności i biega tak juz ponad rok bez GS. Porada wyżej kolegi @Adam o zapchanym nand jest równiez bardzo sensowna. Wcześniej przeniosłem cały IPTV na pena.
 3. To nie w tym dziale kolego @kuki01
 4. bynek65

  IPTV

  Gdyby się dało to dawno już by tam był.
 5. @kosta12 Konfiguracja myUpdater: 1. uruchamiamy my Updater 2. uruchamiamy funkcje "ustawienia...pod image" 3. odszukujemy image jakie mamy zainstalowane wraz z rodzajem/rodziną procesora np. w Twoim przypadku bedzie to OpenATV i arm 4. zatwierdzamy 5. Reset boxa ( najlepiej wtyczka z pradu ) Jeżeli masz ustawione - OpenATV i mipsel to nie jest pod twój procesor ! 6. Pobieramy najnowszego oscama wraz z konfigami Jezeli zadziała to OK, jezeli nie to analizujemy i poprawiamy konfigi pod karte jaką posiadamy ( rzadko sie zdarza ) Miłej zabawy. Pozdrawiam.
 6. Nie znam twojego tunera więc nie z dużo pomogę, ale myUpdater należy dobrze skonfigurować przed pierwszym użyciem bo bedzie pobierał ale nie wrzuci plików na właściwe miejsca. Tyczy się to równiez pobieranych list kanałów.
 7. Oczywiście że działa bez problemu. W koncu tyle pracy włożonej w OScam : Kolego @kosta12 jakto gdzie szukać ?
 8. @lakers. Najpewniej, jednak trochę trudniej niż przy użyciu "myUpdater" jest wrzucanie emulatorów ręcznie przy użyciu TC. To podstawowa umiejętność. Poznać należy image jakie mamy zainstalowane na boxie a szczególnie gdzie są emulatory. Wszystkie emulatory ( jak np oscam) pisane są pod konktretny procesor. W przypadku Nbox są to "sh4". W Twoim przypadku to "mipsel". Posługiwanie się "myUpdater" jest dopiero skutecznie, po prawidłowym jego skonfigurowaniu. Dla ciebie jest to "mipsel" i "OpenPli" (chyba że zmieniłeś na inne) Dopiero wówczas myUpdater wrzuci wszystko na miejsce, bez konieczności robienia tego recznie przez TC. Konieczne jest równiez robienie 'backupów". Polecam to każdemu kto dopiero zaczyna zabawę Pozdrawiam. Miłej zabawy
 9. Jeżeli sa takie same nazwy to mój błąd, ale sugerowałem się komunikatami instalatora. Sprawdź poprawność instalacji. Oscam do usr/bin, konfigi do /etc/tuxbox/config/oscam
 10. Nazwa pliku w skrypcie startowym musi się pokrywać z plikiem który jest uruchamiany tym skryptem.
 11. No tak - literówka, ale to nic nie zmienia. Każdy wie o co chodzi. Najnowszego oscama pobierać nie musi. Jeżeli nie zmieni błędu w skrypcie starowym i nowy też nie ruszy.
 12. Ewidętnie błąd w skrypcie startowym. Patrz co pisze - masz komunikat od enigmy: kopiowanie oscam_11537 do /usr/bin zakonczone powodzeniem ( dobrze - i tak powinno być !!! ) ale podczas startu uruchamiany jest "oscam-j_11537" którego tam nie ma. Dlatego komunikat: "No such file or directory". Rada: edytuj skrypt startowy ( tylko nie notatnikiem win ) zmień "oscam-j_11537" na "oscam_11573" Restart boxa. Powodzonka. Pozdrawiam.
 13. Sa moim zdaniem dwie rzeczy do sprawdzenia ( sorki pisze tak na szybko) 1. firewall blokuje to polączenie 2. oscam nie został uruchomiony Pokaz prosze plik - skrypt startowy, bo w nim nazwy oscama musza się pokrywać a tu widze dwie rózne nazwy.
 14. Musisz podać więcej info, np jaki masz nbox BSKA , BSLA czy inny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.