Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Ktosiu

Użytkownicy
 • Content Count

  1,910
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Ktosiu last won the day on July 20 2019

Ktosiu had the most liked content!

Community Reputation

152 Wyśmienita

About Ktosiu

 • Rank
  SuperWriter

Previous Fields

 • Gadu-Gadu
  3187

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wellingborough
 • Hobby
  Technika, elektronika, instalacje TVSAT i RTV. 
  Systemy operacyjne. 
 • Tuner
  Vu+ Uno 4K SE / Duo2, Zgemma H2s / H9 Twin

Recent Profile Visitors

716 profile views
 1. To już nie mój problem że edytujesz transpondery czy kanały niepotrzebnie . Sam sobie namieszałeś i nie zwalaj na programy. Lista bukietów musi być zgodna z plikami kanałów czyli robiona w tym samym czasie , w tym samym czasie robiona z nich kopia i odtwarzana razem, inaczej są problemy z odtworzeniem bazy danych.
 2. Bo nie umiesz przywracać kopi ! Przecież napisałem jak się robi przywracanie ! WYŁĄCZYĆ ENIGMĘ, skopiować i ZAŁĄCZYĆ ENIGMĘ. To nie moja wina że upierdoliłeś sobie robić to w sposób który kompletnie nie pojmujesz i praktycznie mało kto robi. Zamiast zrobić kopie jak radził kolega kilka postów wyżej albo zrobić kopie w systemie czy jakimkolwiek programem albo w Webif jednym kliknięciem.
 3. Odrobinę zrozumienia, chyba logiczne że pliki przy restarcie zostaną nadpisane wartościami z pamięci czyli nie tymi które zostaną wgrane. Zresztą czytaj uważnie , co ty chcesz edytować w tych plikach ?? p.s. Akurat uaktualniłem swoje 4 tunery , w 30 minut zrobiłem od podstaw listę 20-50 kanałów w 5 bukietach tematycznych dla dwóch satelit , wszystko przez webif bez zabawy pilotem , ot tak klikając tylko w przeglądarce. Pewnie to samo pilotem zajęło by z kilka godzin.
 4. Bo nie potrafisz tego zrobić jak należy najpierw należy wyłączyć enigmę init 4 w terminalu a dopiero potem ją uruchomić init 3 Zresztą nie rozumiem po co ruszasz te pliki, są na bieżąco uaktualniane przez system bezsensem jest wprowadzać do nich jakiekolwiek zmiany które nadpisuje tuner skanując aktualny transponder albo cały zakres ?
 5. Tam są TYLKO KANAŁY z satelit a nie poukładane BUKIETY
 6. Zwykle w /usr/share/enigma2 albo /etc/enigma2 Wystarczy skopiować kopię
 7. Pewnie tam gdzie dałeś to świetne najnowsze, skasuj je to się dowiesz czy oryginalne gdzieś istnieje w innym miejscu. Jak go nie ma to podziękuj sobie że nie zrobiłeś kopii. Naucz się że przynajmniej z grzeczności należy podać system bo logo może być w kilku miejscach .
 8. ba... może skasować WSZYSTKIE bukiety a i tak wszystko jest do czasu aż skasuje plik lamedb czy lamedb5 z listą kanałów. Bukiety czy kanały na liście nie m]maja żadnych parametrów odbioru tylko numer referencyjny z bazy danych .
 9. Nie wiem czy zrozumiałeś, bukiet to bukiet jak kartka papieru z notatką, to chyba logiczne i zrozumiałe że jak wywalisz trzecią kartkę na to pierwsza dalej jest mimo że na niej pisze to samo. Bukiet to tylko kanały wybrane z prawie 2000 kanałów na transponderach.
 10. Kanały ( TRANSPONDERY dokładniej ) są zawsze zapisane w pliku i ja je usuniesz fizycznie kasując plik to ich nie masz chyba że zrobisz BLIND SCAN ( który zresztą nie działa jak należy na większości tunerów ) z zapisem listy transponderów ale to bezsens skoro jest lista transponderów ! Jak nie ma kanału jakiegoś to i tak należy skanować czy całość czy transponder albo wpisać DOKŁADNE wszystkie parametry programu co jest bezsensem kiedy ma sie je po skanowaniu transpondera. Do edycji wystarczy notatnik czy dowolny edytor na kompie czy w tunerze , tówj proble się nauczyć edytować.
 11. A jak myślisz co to za metoda, to to samo co konfiguracja awaryjna tylko z opcją tworzenia bukietów na podstawie listy kanałów odbiornika awaryjnego ( głównego ) . Jak nie ma opcji są pluginy np remote stream converter.
 12. W sumie nie wiadomo co on tam jeszcze dodatkowo pozmieniał i nie napisał co. Z opisu skoro mu strona nie loguje jak wpisze hasło ilogin to znaczy że mu odrzuca bo adres jest not allowed ! Brakuje chyba wpisu w webif Http allowed: 192.168.0.0-255.255.255.255,127.0.0.1
 13. Na każdej enigmie działa. Streaming z drugiego tunera
 14. Pomyliłem z SSL na HTTPS które korzystają z tego portu. To chyba przez to że mam zablokowane porty i jedyny jaki mi działa to 443 i używam po rekonfiguracji do tunelowania SSH. Wracając do tematu pewnie masz brak zakresu dopuszczonych adresów.
 15. Masz przecież CEC i tym rób, każde urządzenie musi też obsługiwać i mieć aktywna opcję jak i być odpowiednio ustawione.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.