Jump to content

Ktosiu

Użytkownicy
 • Content Count

  702
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Ktosiu last won the day on July 20

Ktosiu had the most liked content!

Community Reputation

46 Bardzo Dobra

About Ktosiu

 • Rank
  AktywnyWriter

Previous Fields

 • Gadu-Gadu
  3187

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wellingborough
 • Hobby
  Technika, elektronika, instalacje TVSAT i RTV. 
  Systemy operacyjne. 
 • Tuner
  Vu+ Uno 4K SE, ULTIMO 4K, Uno2 , Zgemma H2s, MEELO+ SE

Recent Profile Visitors

353 profile views
 1. Taa a tuner FBC to sobie wystrugasz z patyczka czarami , nie masz nawet sprzętu co umożliwia użycie w pełni Unicable . Nie możesz na zwykłym JEDNYM tunerze. W sumie można tylko te na jednym transponderze.
 2. Rób screeny w webifie po to przeciez jest a nie badziewne zdjęcia z telefonu. Wszystkie tunery mają mieć ustawienia takie same jak pierwszy , inne oczywiście SCR w każdym i pętla do wyższego ( od tunera B załączasz w każdym POŁĄCZONY i pętle na B do A , C do B , D do C itp )
 3. Zmień skórkę to wróci do normy, zwykle to problem z komponentami skórki i sterownikami tunera.
 4. Ktosiu

  multibot openATV

  Oczywiści my juz wiemy jakie to są tunery . Skoro już masz i działa to zrób kopię sytemu i mu wgraj
 5. Z Vu+ to raczej taki tuner niema nic wspólnego poza tym że jest tunerem TVSAT. W praktyce zawsze działa na Androidzie więc nie teoretyzuj .
 6. Nie ma czegoś takiego. Nie ma kodów poza TV i nie można sterować nawet TV poza dźwiękiem
 7. Ktosiu

  Parametr SNR wynik

  Kup sobie dowolny analogowy miernik ( sat finder ) za 20 zł na allegro i w miarę poprawnie dopiero ustawisz antenę, potem konwerter na skręt. Często niewłaściwe skręcenie konwertera jest powodem braku kanałów albo brakiem odbioru z transponderów. Miernik w tunerze ma za duża zwłokę na ustawianie na oko. Możesz użyć tez aplikacji do obsługi tunera, łatwiej czasami w telefonie działa wskaźnik odbioru niż w tunerze.
 8. Nie szybkie łącze bo można mieć zajebiście szybkie 1 Gb ale słaby UPLOAD i tylko to się liczy przy streamingu. Upload na poziomie nie mniejszym niż 10 Mbps ( mniej to będzie pewnie blokowało i rwało połączenia urządzeniom w sieci LAN )
 9. 1 nie, zresetuje tylko ustawienia tunera 2 większośc kart działa na enigmie, problemem zwykle jest system który w zaleznościod wersji albo ma albo nie ma zainstalowanych sterowników.
 10. To już wada sposobu przełączania, moim zadaniem niewiele zyskałeś poza dodatkowym podłączeniem drugiego tunera. Każdy nowy tuner to tylko rozbudowa instalacji a co dopiero o dwu głowicowych albo FBC można zapomnieć. Mimo że masz tuner FBC z 8 głowicami pozostaje nieużywany zdając się tylko na jedną. Więcej zyskał byś na instalacji 2x multiband + multiswitch i na pewno nie miał byś problemów z dostrojeniem i przy okazji zyskał sygnał na 24-32 tunery do podłączenia gdzie w sam raz od razu 8 zajmuje Vu+ Duo2 4k.
 11. Konfiguracja odbiornika zdalnego, działa idealnie po LAN , jednak chyba lepiej użyć do tego IPTV w E2iplayer
 12. Dokładniej to tylko droższe Vu+ typu Duo 4K. Praktycznie nic z budżetowej pułki w tym Zgemmy nie spełni warunków .
 13. Ktosiu

  Parametr SNR wynik

  Każdy tuner pokazuje inaczej nawet na tej samej antenie , to samo z oprogramowaniem czyli innym zdaniem można sobie takie wyniki wsadzić gdzieś. To nie od anten zależy SNR , zapomniałeś o konwerterze a on w sumie mam kilka parametrów od których zależy dobry odbiór np zamocowanie na osi, skręcenie czy zamontowanie w ognisku. Moim zdaniem masz słabiutki, u mnie 85% na antenie 70 cm , a tym bardziej mieszkam w Anglii i mam słabszy sygnał niż w Polsce. Widać że ustawiałeś wszystko na oko.
 14. Ktosiu

  WiFi USB na Nboxie

  Czasami problem wynika ze zbyt małego prądu zasilania z USB i wtedy jedyną opcją jest podpiąć kartę rzez aktywny hub USB z własnym zasilaniem.
 15. Zgadza sie tylko obciążenia powodują opóźnienia, ustawiają plugin przyspiesza się czas dekodowania obrazu tylko do normalnego czasu dekodowania bez pluginu. Po to są opóźnienia w działaniu bo plugin bez opóźnień albo ze zbyt małym czasem powoduje dłuższe dekodowane obrazu zaczynając działanie w momencie przełączenia kanału , opóźnienie jest tylko po to by najpierw został ustawiony obraz a dopiero potem zadziałał plugin. Żadnych czarów w tym nie ma ani ulepszenia, FCC jest zależny tylko od szybkości procesora i obsługi zaimplementowanej w sterownikach których obsługi nie posiadają inne systemy poza BH i VTi. Szybciej przełączało by bez jakichkolwiek dodatków czy z wyłączonym lcd4linux którego działanie na równi z dekodowaniem po prostu spowalnia dekodowanie obrazu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.