Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Ktosiu

Użytkownicy
 • Content Count

  1,186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Ktosiu last won the day on July 20

Ktosiu had the most liked content!

Community Reputation

93 Bardzo Dobra

About Ktosiu

 • Rank
  SuperWriter

Previous Fields

 • Gadu-Gadu
  3187

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wellingborough
 • Hobby
  Technika, elektronika, instalacje TVSAT i RTV. 
  Systemy operacyjne. 
 • Tuner
  Vu+ Uno 4K SE / Duo2, Zgemma H2s / H9 Twin

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. Dodaj wpis do fstab
 2. Ktosiu

  DVB-T2

  Zmień system i sprawdź czy wykrywa pod innymi, Czasami warto poszukać i sprawić na działającym jak dokładnie nazywa się karta i jakich sterowników używa. daj log dla dmesg | grep dvb i lsusb Jakie masz moduły sprawdzisz : lsmod
 3. lcd4linux i sam sobie zrobisz albo wczytasz domyślne. Często skiny są ze skórki, przypomnij sobie jaką miałeś to będziesz miał w opcjach wyboru dodatkowe dla tej skórki.
 4. Jest gdzieś w konfiguracji sieci chyba do ustawienia.
 5. Ktosiu

  Problem OSCam

  Po co nie masz serwera i to ustawienie mało ważne.
 6. Jedyny w tym problem że takie zestawy ( box + konwerter czy multiswitch ) Unicable do pudełek nadawców zwykle powinno być dedykowane do boxa , wstępnie zaprogramowane przez nadawcę pod box z własnymi SCR . Ciężko czasami połączyć działanie dwóch różnych tunerów nadawców na jednym konwerterze czy podpiąć konwerter od innego nadawcy ale w sumie się da. Takie małe problemy należy brać pod uwagę posiadając boxy oryginalne i chcąc korzystać z Unicable w sieci osiedlowej. Tak samo kupując sprzęt używany albo nowszy zwłaszcza za granicą ( np UK ) gdzie też mogą występować nietypowe SCR dopasowane do boxów używanych na danym rynku, dla przykładu SKY UK. W sprzęcie na wolnym rynku zwłaszcza tym na Enigma2 ma żadnych ograniczeń ze względu na większą liczbę dostępnych opcji konfiguracji dla głowic.
 7. Ktosiu

  DVB-T2

  Nie widać czy co ? Pluginy/dodaj
 8. Nic nie trzeba obchodzić, zwykle pierwsze 4 SCR w unicable I i II to standard i powinny być takie same. Nawet jeśli nie są identyczne ustawia się częstotliwość ręcznie np jak konwerter czy multiswitch jest inaczej zaprogramowany. Unicable od dawna był stosowany , temat raczej nie jest nowy. Najczęściej korzystali z nich użytkownicy mający kilka tunerów w domu czy kilka głowic w tunerze np Vu+ Duo 2 ma 4 głowice. Zresztą unicable to nie tylko obsługa konwerterów ale i multiswitchy w instalacjach zbiorczych.
 9. Zwykle tabelki z kodami masz w manuału tunera. Jak nie masz papierowej wersji to jest w necie. Na stronie producenta raczej na pewno jest.
 10. Wszystko co w skin_display jest do wyświetlenia, w zależności co używasz dokładniej jakiej opcji w GUI zmienia się tylko wyświetlane na ekranie. Po nazwach łatwo się domyślić . Szukasz nie tego co potrzeba uno 4k se nie ma VFD wyświetlacza tylko LCD. VFD ma np Vu+ Duo 2
 11. Przecież nawet najprostsze tunery czy mikro tunerki obsługują unicable bez problemu. Unicable to nie standardy nadawania wielu kanałów tylko obsługi wielu tunerów. Jeśli taka instalacja jest w mieszkaniu to dostaje się odpowiednie częstotliwości do uzycia , jak chcesz więcej to zgłasza się chęć posiadania więcej i jeśli są wolne to dostaniesz. Zwykle np w UK spotykałem instalacje z jednym gniazdem unicable i legacy na 2-3 anteny przełączane diseqc. Na unicable dostawało się 2 do 4 kanałów, za więcej była doplata.
 12. W sumie unicable to właśnie robi, przesuwa przez odejmowanie/dodawanie częstotliwości transpondera z odpowiednim parametrem ćwiartki zakresu i polaryzacji tworząc kanały do przesyłu sygnału SCR a tuner to odwraca zamieniając na odpowiednią częstotliwość z ćwiartki i polaryzację . Jeśli wszystkie kanały miały by być nadawane musiał by się minimum 2-4 krotnie zwiększyć zakres odbioru głowicy tunera a to jest teraz nie osiagalne ale możliwe niestety nie w sprzęcie zwykłym. W sumie powstało by coś na wzór sieci kablowej.
 13. H9 combo twin już mają , na przyszłość polecam je do kupienia. Nowszy h10 to prawie to samo tylko więcej ram i dysk w środku.
 14. Przy gwarancjach w nowym budownictwie głownie chodzi o ocieplanie, jest pomiędzy ścianą wewnętrzną a zewnętrzną a w większości przypadków to styropian na zewnętrznej ścianie, jakikolwiek dodatkowy przewiercony otwór powoduje rozszczelnienie tego płaszcza, to głownie folia aluminiowa i zamknięta w niej wata ocieplająca takie poduchy z niewielkim ciśnieniem albo styropian . Im chodzi tylko o to by tego typu prace wykonywała ospba "uprawniona" czyli ekipa developera która za robotę pobierze opłatę i to dość słoną czasami.
 15. Etam kuć ściany, kabe puszczony przy ścianie albo pod listwą przyścienną też sie nada. Pod niektóre listwy bez problemu można całą wiązkę kabli wcisnąć. Weź pod uwagę wentylację, w nowym budownictwie i piętrowych domach każde mieszkanie ma własny przewód wentylacyjny ( raczej ) . p.s. Nie wiem jak to robią w Polsce ale w UK przewody od kanalizacji kończą sie wywietrznikami wyprowadzonymi na dach i wielu ludzi przez nie wprowadza kable do mieszkania , zwłaszcza ci mieszkający na ostatnich piętrach kabelki są zawsze suche bo wychodzą przez otwór rewizyjny do czyszczenia kanalizacji , jedyna niegodność to położenie pionu kanalizacji ale to chyba nie problem rozprowadzić kable np z łazienki czy kibelka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.