Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

slan

Użytkownicy
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Pozytywna

About slan

 • Rank
  Nowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Tuner
  Octagon SF4008
 1. @adam1982, zanim odpowiem, mam prośbę do Ciebie (i innych również): nie cytujcie proszę postu pod którym bezpośrednio odpowiadacie - nie gniewajcie się, ale to zupełnie niepotrzebnie zaciemnia wątki na forum. W kwestii Twojego problemu: postaram się wytłumaczyć możliwie najprościej, bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. Usługi PROXY i VPN to nie to samo. Nie da się po prostu wpisać adresu i portu serwera (usługi) VPN w miejsce na adres:port PROXY. Ściślej: da się, ale to nie zadziała. Na kompie obie usługi Ci działają ponieważ używasz oprogramowania (wbudowanego/doinstalowanego), które wspiera odpowiednie protokoły tunelowania/szyfrowania (PPTP, L2TP/IPSec, SSTP czy OpenVPN) i tworzy tunel do usługi (serwera) VPN, a ta z kolei "wypuszcza" Cię do Internetu wybranym adresem publicznym (w tym wypadku w Polsce), co powinno umożliwić "ominięcie" filtrowania adresów "niepolskich" na serwerach takich jak CDA. Owszem, we wtyczce E2iPlayer konfiguracja umożliwia wpisanie odpowiednich danych, ale serwera (serwerów) PROXY - nie VPN. Jeśli chcesz, aby Twój dekoder łączył się z serwerami CDA "polskim" adresem IP (np. z wykorzystaniem usługi VPNonline), najlepiej będzie, jeśli skonfigurujesz tunel bezpośrednio na urządzeniu, którym wychodzisz do Internetu. Jeśli nie administrujesz tym urządzeniem (nie masz dostępu) lub nie posiada ono takiej funkcjonalności, nie ma problemu - używając dodatkowego sprzętu sieciowego (routera z odpowiednią funkcjonalnością), możesz skonfigurować na nim tunel, a samo urządzenie uczynić bramą do Internetu dla dekodera. Dekoder będzie wtedy "dostawał się" za pośrednictwem tunelu do danego serwera streamingującego (co za neologizm mi wyszedł? ;)) z odpowiednim publicznym adresem IP. Nie tylko zresztą dekoder - inne urządzenia również, zależnie od Twoich potrzeb. Skonfigurowanie wspomnianego dodatkowego routera nie jest bardzo skomplikowane, a w przypadku usługi VPNonline, całkiem fajnie opisane na stronie usługodawcy. W razie problemów czy pytań, mogę Ci coś podpowiedzieć :) Jako router polecam sprzęt MikroTik, który przy swojej powalającej wręcz funkcjonalności, bardzo przystępnej cenie i dużej niezawodności, nie posiada (według mnie) konkurencji na rynku. Prywatnie, od wielu lat używam tylko sprzętu tego producenta. Jeśli chodzi o usługę VPNonline: jej także używam (od marca tego roku) i, moim zdaniem, doskonale spełnia swoje zadanie (choć nie wykorzystuję jej do strumieniowania). P.S. Przepraszam za off-topic
 2. To chyba mój pierwszy post na tym forum, więc cześć wszystkim. @adam1982, możesz doprecyzować pytanie? Rozumiem, że masz wykupioną usługę VPNonline i chcesz zestawiać tunel do podanego adresu (pl01.vpnonline.eu), żeby "wychodzić w świat" innym adresem publicznym. Czy tak? Gdzie (w czym) i jaki chcesz zrobić wpis? Chyba chodzi Ci o skonfigurowanie tunelu na urządzeniu, którym wychodzisz do Internetu (router?). Dobrze rozumiem? Napisz coś więcej. Wy-Tapatalk-owane z Galaxy A9 (2018)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.