Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Mis_Uszatek2

Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Pozytywna

About Mis_Uszatek2

 • Rank
  Nowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Tuner
  VU+ Duo2, VU+ Duo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chciałeś powiedzieć, że ten miernik POWINIENEM WPIĄĆ pomiędzy dekoder, a multiswitcha? To by sytuacje tłumaczyło, ale w ten sposób raczej trudno jest regulować antenę
 2. Ja ten miernik wpiąłem pomiędzy konwerter, a multiswitcha, więc jakiś prąd tam chyba powinien płynąć?
 3. Uwaga niewątpliwie słuszna, ale czy w Enigma2 da się wyłączyć ARW i AGC? Byłoby to bardzo przydatne przy samodzielnym ustawianiu anteny, ale nie przypominam sobie bym taką możliwość gdziekolwiek w opcjach tunera widział. Właśnie niedawno próbowałem ustawić sobie antenę przestawiona po wichurach, i w aplikacji mobilnej pasek BER był nieaktywny (wyszarzony), na ekranie telewizora też tej wartości nie ma. Czym to mogło być spowodowane? Czy to może zależeć od modelu dekodera, czy od wersji imege'a? Bo pamiętam, że gdzieś, kiedyś na ekranie telewizora ta wartość bywała widoczna, ale teraz ona mi się nigdy nie wyświetla. A przy okazji pokrewne pytanie. W budynku mamy instalacje wykonaną na multiswichach. Podpiąłem posiadany przez siebie tani miernik SNR pod odpowiednie dla danej ćwiartki wyjście z konwertera, ale miernik nie wykazał żadnego sygnału, nawet nie pisnął, chociaż dekoder w tym czasie odbierał i poprawnie dekodował sygnał. Czy orientujesz się, czym to mogło być spowodowane? Czy taki prosty miernik SNR powinien pokazywać sygnał także w instalacji na miltiswitchach? Bo na prostej instalacji gdzie dekoder jest podpięty bezpośrednio do konwertera, to on działał poprawnie!
 4. Robi wrażenie Przepraszam, że pytam o warsztat, ale skąd wziąłeś tę laskę do opracowania bootlogo? Czy to jest zdjęcie rzeczywistej kobiety odpowiednio obrobione pod Photo Shopem, czy też ta kobieta jest w całości i od zera stworzona na komputerze?
 5. Ja za żadne pieniądze nie zrezygnowałbym z co najmniej dwóch głowic! Bardzo często zdarza się, że zanim na jednym kanale skończy się jakiś ciekawy film, to na innym kanale zaczyna inny ciekawy. Często zdarza mi się, ze jednocześnie nagrywam z trzech kanałów jednocześnie, bo np. na jednym leci serial dla kucharek którego żona nie odpuści, a na dwóch innych lecą równocześnie filmy, które mnie interesują.
 6. Piszesz w sposób niezbyt jasny i nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem, ale odnoszę wrażenie, że nie bardzo rozumiesz działanie HDMI-CEC i nie zastosowałeś się do rady, która tutaj już kilkakrotnie padała. Jeśli wszystkie urządzenia są w stanie Stand-by, a Ty włączasz boxa na androidzie, to najpierw box wybudza telewizor, a wtedy telewizor wybudza dekoder, który aktywuje wejście HDMI1 w telewizorze i jest to całkowicie poprawne działanie. Jeśli w HDMI-CEC dekodera ustawisz tak, żeby wybudzenie telewizora nie powodowało wybudzenia dekodera, to wówczas dekoder nie aktywuje wejścia HDMI1 w telewizorze i sygnał z boxa na androidzie w dalszym ciągu będzie bez zakłóceń wyświetlany na ekranie TV. Ja do wejść HDMI w swoim TV podłączałem różne urządzenia (nie tylko Android STB ale nawet dwa równocześnie pracujące dekodery VU+) i stosując taką konfigurację unikałem problemów podobnych do opisanych przez Ciebie. Minusem tego rozwiązania jest, że włączanie zestawu należy zawsze wykonywać pilotem do dekodera (lub ewentualnie innego podłączonego urządzenia), a nie pilotem od telewizora.
 7. Jeden objaw prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z drugim. W VTi domyślnie włączone jest wyświetlanie dolnego paska info w momencie gdy na oglądanym kanale kończy się jedna pozycja programu, a zaczyna następna. Sprawdź crashlogi, czy przypadkiem ich daty nie pokrywają się z tymi samoczynnymi włączeniami dekodera. Miałem kiedyś ten sam problem na starym Duo. Okazało się, że to podczas pobierania EPG z internetu, w dekoderze brakowało RAM-u i wtedy następował reboot systemu i samoczynne włączenie dekodera oraz TV.
 8. W moim odczuciu VTi jest z jednej strony najłatwiejszy w instalacji, a z drugiej strony najbardziej dopracowany i daje największe możliwości zaraz po domyślnej instalacji.
 9. Mis_Uszatek2

  DVB-T2

  Nie całkiem jest tak jak piszesz. Na DVHK był temat poświęcony tunerom DVB-T i ja kupiłem tuner Omega OUDT3 T300 USB uznany tam za najbardziej czuły. Jednak pomimo tego, czułość tego tunera była niewystarczająca i odbiór bardzo często zanikał, chociaż korzystałem ze zbiorczej instalacji antenowej w budynku, a ten sam sygnał był całkowicie wystarczający dla telewizorów oraz dla oryginalnego tunera DVB-T wbudowanego do dekodera Duo2. Ze sterownikami też bywało różnie: w różnych wersjach obrazów czasem ten zewnętrzny tuner był widoczny, a czasami nie, chociaż sterownik wciąż wyświetlał się jako zainstalowany. PS: Ten mój tuner firmy Omega był wykonany na chipie IT9135.
 10. Pociesz się, że nie jesteś jedynym. Ja też nic z tych kilku rzuconych screenów nie zrozumiałem
 11. Ale nawet jeśli to jest głowica DUAL, to pomysł z wsadzeniem modułu z głowicami do drugiego slotu wcale nie jest pozbawiony sensu, bo jeśli przyczyna problemów jest inna niż uszkodzenie jednej z głowic tunera (np. wyschnięty kondensator na płycie głównej, pęknięta ścieżka lub jakiś błąd w konfiguracji głowic), to wówczas może się okazać, że w nowym slocie obie głowice działają, albo przestała działać ta głowice, która w pierwszym slocie poprawnie działała, a zaczęła działa "zepsuta" głowica.
 12. Jeśli dyski Barracuda, to raczej Seagate, a nie nie Samsung
 13. Sprawa się wyjaśniła: wygląda na to, że to jest specyfika dysków WD serii Green. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że te dyski dla większej oszczędności energii mają w swoim firmware funkcję samoczynnego usypiania (lub ewentualnie parkowania głowic) po kilku sekundach nieaktywności i że tej funkcji nie da się wyłączyć. Dokonywane przeze mnie eksperymenty zdają się to potwierdzać, gdyż próby zmiany ustawienia czasu bezczynności dokonywane w dekoderze nie przynosiły żadnego efektu i bez względu na to, co w menu dekodera było nastawione, to zwłoka w wyświetlaniu zawartości dysku była zawsze taka sama i wynosiła 4 sekundy. Podmieniłem więc dysk i zamiast WD Green podpiąłem do dekodera HDD Seagate Barracuda 7200 rpm. Efekt był natychmiastowy, po zamianie dysku jego zawartość wyświetla się na ekranie w ułamku sekundy!
 14. Co to był za dysk i opisz trochę wrażeń z jego eksploatacji Czy lista nagrań wyświetlała się natychmiast, czy też ze zwłoką taką sama jak w przypadku zwykłego dysku HDD? Nigdy nie miałem do czynienia z dyskami SSHD, ale wydaje mi się, że do zastosowania w dekoderach one powinny być optymalne, gdyż z jednej strony oferują dużą pojemność i większą trwałość niż dyski SSD, a z drugiej szybki czas dostępu (a przynajmniej POWINNY taki oferować). Jaka jest Twoja opinia na ten temat?
 15. Objaw faktycznie przypomina wybudzanie dysku z uśpienia, ale jego przyczyna musi być inna, gdyż ten czas bezczynności mam nastawiony na 20 minut, a zwłoka w wyświetlaniu występuje także bezpośrednio po poprzednim odczycie jego zawartości, a nawet wtedy gdy dysk pracuje, np. podczas nagrywania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.