Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Mis_Uszatek2

Użytkownicy
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Pozytywna

About Mis_Uszatek2

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Tuner
  VU+ Duo2, VU+ Duo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dalej wałkuję temat wsadzenia multiswitcha SCR do mojej istniejącej instalacji, ale teraz nasunęły mi się wątpliwości odnośnie zasilania systemu. Przypominam stan istniejący: Antema ma dwa konwertery quattro, które są podłączone do 8-wyjściowego multiswitcha TT-MS 9x8 produkcji Telkom-Telmor http://www.sklepsaturn.pl/pliki/TT-MS9xX.pdf do którego są podpięci sąsiedzi (brak wolnych portów). Rozważam koncepcję wstawienia multiswitcha Johansson 9733PL pomiędzy konwerterem HB, a multiswitchem TT-MS 9x8. Problem jest taki, że Telkom ma fabrycznie wbudowany zasilacz o napięciu zasilania 18VDC +- 0,5V, a napięcie zasilania multiswitcha Johansson ma wynosić 20 VDC. Pytanie, jak to rozwiązać? Czy Johansson będzie działał na 18 VDC gdyby bez własnego zasilacza podpiąc go do Telmora? Czy zasilacz Telmora uciągnie dodatkowego multiswitcha? I co by było, gdyby Johanssona zasilić jego firmowym zasilaczem o napięciu 20 VDC? Czy to nie zabije Telmora? Czy ktoś z Was przerabiał już takie scenariusze?
 2. Czy tunery C i D faktycznie masz połączone w pierścień, czy też miało być "E do D"?
 3. Dobrze wiedzieć, że ukazała się nowsza wersja, ale dla przeciętnego użytkownika to i tak nie odgrywa żadnej roli, bo problem FEDC-a definitywnie rozwiązuje już subwersja 11424 sprzed ponad roku, a poza tym My Updater ma opcję aktualizacji, więc wystarczy jedno czy dwa kliknięcia, żeby mieć u siebie zainstalowaną najnowszą wersję tej wtyczki.
 4. Przecież tutaj: napisałem Ci już jak najprościej i najszybciej oscama zainstalować, więc po co kolejny temat zakładasz?
 5. Mis_Uszatek2

  VTi

  Być może plugin jest na tyle przestarzały, że nie obsługuje 4 głowic, a tylko 2? Spróbuj ustawić tunery C i D jako nieskonfigurowane i sprawdź, może wtedy plugin poprawnie zadziała?
 6. Mis_Uszatek2

  VTi

  Można sobie zainstalować wtyczkę Satfinder, która wyświetli te paski po wejściu do menu Setup > Service searching
 7. Nie wiem jakie właściwości posiada Black Harmony bo nie używam, ale szczepionkę na FEDC da Ci instalacja oscama "by Jej@n". Konfiguracja oscama to jest wyższa szkoła jazdy, więc tego oscama najprościej zainstalować i skonfigurować przy pomocy wtyczki MyUpdater (ostatnia wersja to 2.2), która zrobi za Ciebie wszystko to, co wymaga "wiedzy tajemnej"
 8. O wiele bardziej intryguje mnie, jak to działa gdy każdy chce oglądać kanał z innego transpondera, zwłaszcza z innej ćwiartki
 9. Przypuszczam, że już wiem skąd się wzięła nasza różnica poglądów Ja cały czas mam na myśli instalację z multiswitchem Unicable, a Ty zapewne myślisz o instalacji z konwerterem Unicable, bez multiswitcha. Swoją drogą ciekawe, na jakiej instalacji przeprowadzali eksperyment w redakcji Sat-Kuriera?
 10. Nie chciałbym się z Tobą spierać, bo moja wiedza w tej dziedzinie w porównaniu z Twoją jest bardzo niewielka, ale odnoszę wrażenie, że nastąpiło jakieś nieporozumienie. Nie wiem co Ty rozumiesz przez "ogarnianie wszystkich ćwiartek", ale dla mnie jest to możliwość jednoczesnego odbioru sygnału z wszystkich czterej ćwiartek. A w przypadku zainstalowanego konwertera quattro, jeśli dekoder ma tylko dwie fizyczne głowice, to nawet jeśli będzie miał 8 głowic wirtualnych, to będzie na nich mógł jednocześnie odbierać sygnał tylko z dwóch ćwiartek, a nie z czterech i potwierdza to eksperyment przeprowadzony w redakcji Sat-Kuriera: - https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=3
 11. Mam takie śmiałe (żeby nie powiedzieć bluźniercze) pytanie: Co by się stało, gdyby w instalacji Unicable do rozgałęziania kabli zamiast normalnych rozgałęźników, np. takich: https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.2-/338 użyć rozgałęźników tego typu: https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-3-x-gn.-F/39959 ? A przy okazji następne pytanie odnośnie rozgałęźników. Z tego co widzę, to rozgałęźniki im mają więcej wyjść, to tym mają większe tłumienie. Przykładowo, rozgałęźnik z 2 wyjściami https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.2-/338 ma tłumienie 4-6 dB, takie samo tłumienie ma rozgałęźnik z 3 wyjściami - https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.3/336 rozgałęźnik z 4 wyjściami ma 7 dB - https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.4/340 z 6 wyjściami https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.6/339 ma tłumienie 11-16 dB, a z 8-ma wyjściami https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-Splitter-BL-SP-1.8/820 ma tłumienie 12-18 dB. Z czego to wynika? Czy taki wielokrotny rozgałęźnik składa się z zamkniętych w jednej obudowie kilku mniejszych rozgałęźników połączonych kaskadowo? Czy ma sens żeby w celu zmniejszenia tłumienia zamiast jednego rozgałęźnika z 6 wyjściami o tłumieniu 11-16 dB, użyć rozgałęźnika 2-wyjściowego i dwóch połączonych do niego kaskadowo rozgałęźników 3-wyjściowych? Bo teoretycznie powinno nam to zmniejszyć tłumienie do wartości 8-12dB.
 12. Zgoda, że to wystarcza, ale z tym ogarnianiem 4 ćwiartek to nie do końca prawda Warto pamiętać, że jednocześnie ogarniamy tylko tyle ćwiartek, ile mamy fizycznych głowic w dekoderze, gdyż każda głowica jest w stanie w danej chwili odbierać sygnał tylko z jednej ćwiartki. Czyli mając w dekoderze 8 wirtualnych głowic, możemy rejestrować audycje z 8 różnych transponderów, ale one wszystkie muszą mieścić się w 2 ćwiartkach. Większy wybór mamy dopiero wtedy, gdy mamy konwertery Wide Band.
 13. A czy jesteś pewien, że masz taki: https://hollex.pl/osprzet-vu-glowica-dual-dvb-tt2c-p-719.html a nie taki jak w linku poniżej? https://allegro.pl/oferta/vu-dodatkowa-glowica-dvb-t-t2-c-7245834814 Bo ja w swoim Duo2 mam ten drugi, który wygląda prawie identycznie, ale jest tylko jednokanałowy,
 14. W kwestii CAM-ów jestem "lajkonikiem", ale kiedyś z tym samym problemem walczyłem i nie dam za to głowy, ale tak mi się wydaje, że konieczny był restart systemu żeby to ruszyło.
 15. Wcale nie chcę za darmo, tylko tanie kompromisowe rozwiązania są dalekie od moich oczekiwań (sam zauważyłeś, że na starym Duo przejście na Unicable stosunkowo niewiele mi daje), a z kolei takie rozwiązanie które mnie satysfakcjonuje, kosztowałoby powyżej 2 tys. zł, co byłoby zwykłym wyrzucaniem pieniędzy, sprzecznym z moją naturą Nie obrażaj się, jestem wdzięczny i Tobie i wszystkim innym, którzy podsuwali mi pomysły rozwiązania problemu, bo w tej chwili mam już w zanadrzu cały pakiet rozwiązań, które mogę zastosować gdyby sytuacja w jakiś sposób się zmieniła, np. gdyby awarii uległ obecny multiswitch i trzeba by go wymienić lub gdybym kupił dekoder 4K.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.