Jump to content

Barti_81

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Pozytywna

About Barti_81

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Opolszczyzna
 • Tuner
  Vu+ Duo 4K

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakiś czas temu skonfigurowałem sobie w moim tunerze tzw. Zadania Modułu CI. Ręcznie pododawałem sobie tam z listy kanałów zapisanych w pamięci tunera te kanały, które mają być dekodowane przez moduł CAM (w moim przypadku moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu), a pominąłem te, których moduł CAM ma "nie ruszać", a które mają być dekodowane wyłącznie z karty Smart HD+, którą też dodatkowo posiadam i która "siedzi" bezpośrednio w czytniku kart mojego tunera Vu+ Duo 4K. Teraz chciałbym tę listę kanałów w Zadaniach Modułu CI całkowicie wyczyścić i ustawić ją sobie od nowa. I pytanie: Jak wyczyścić tę listę w szybki sposób? Bo o ile dodanie kanałów do listy w Zadaniach Modułu CI było szybkie, bo można było wrzucić od razu cały tzw. Bukiet, to już usunięcie listy kanałów w Zadaniach Modułu CI "za jednym zamachem" jest niemożliwe, bo klikając "czerwony" na pilocie można usuwać tylko pojedynczo poszczególne kanały z tej listy. A że listę tę mam dość długą to takie usuwanie każdego kanału z osobna z tej listy zajęłoby sporo czasu, tym bardziej, że każdorazowo trzeba dodatkowo potwierdzać przyciskiem "OK" na pilocie usunięcie każdego kanału. Da się to jakoś uprościć? Jakoś zaznaczyć te wszystkie kanały na tej liście i "jednym kliknięciem" je usunąć? A może jest inny sposób na to? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź!
 2. Kto wie, czy to właśnie pisanie o tych sprawach nie było powodem nagłego zniknięcia forum DVHK. I czy jego "włodarze" czasem nie oglądają obecnie przez to "świat zza krat"... Ciągle brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji w tej sprawie. Mowa o tym już jest w niniejszym wątku: Ja tylko obawiam się, że również i niniejsze forum któregoś dnia może nagle zniknąć. Bo, jakby nie było, tutaj też niejako jest wspierane piractwo. Zauważyłem, że udostępniane są tutaj m.in. linki do nielegalnych kopii filmów. A to dla niniejszego forum może się równie źle skończyć... Takie udostępnianie filmów jest przestępstwem.
 3. Jest jeszcze ewentualnie forum na portalu SatKurier.pl. Tyle, że tamto forum jest bardziej ukierunkowane na dyskusje o mediach, a nie o sprzęcie. Chociaż, o tym ostatnim też są tam odpowiednie działy. Jest też oddzielny dział poświęcony m.in. tunerom opartym na systemie Linux Enigma2. Jednak niniejsze forum jest na te sprawy jeszcze bardziej ukierunkowane. Liczę na to, że niniejsze forum nie podzieli losu forum DVHK, bo wówczas to nie wiem, co bym zrobił... Przy okazji, przypomniała mi się jedna rzecz, sprzed lat. Otóż, dawniej było sobie też takie polskie forum poświęcone smartfonowi Nokia N8. A że miałem wówczas też ten model Nokii to korzystałem też z tamtego forum. Forum to istniało dość długo. Aż nagle, któregoś dnia, też tak nagle zniknęło bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi w tej sprawie. Pamiętam, że Admin tamtego forum też praktycznie się nim nie interesował. W ogóle się na nim nie logował. Porządku strzegł jedynie Moderator (było chyba ich dwóch). Po tym, jak tamto forum zniknęło, był taki sam objaw, jak teraz w przypadku forum DVHK, czyli że po wpisaniu URL forum nie pojawiała się żadna strona, żaden komunikat, błąd 404 itp. Było dokładnie tak samo, jak jest teraz z forum DVHK, że przy próbie wejścia na tamto forum żadna strona, ani komunikat się nie wyświetla, tylko tak "wisi" sobie, jakby się chciało otworzyć, a nie mogło.
 4. Powyższa strona jest całkowicie bezużyteczna. Nie ma dostępu do niczego, bo na tamtym forum trzeba być zalogowanym, aby móc tam cokolwiek przeglądać...
 5. Heh, dokładnie! A tak, po prostu wyłączyli sobie to forum z dnia na dzień, bez żadnego wcześniejszego słowa o takim zamiarze. Widać, że mieli swoich Użytkowników w "czterech literach"... Tak, jak piszecie, najbardziej szkoda przede wszystkim wielu różnych ciekawych informacji, które można było tam poczytać. Mnie najbardziej interesowała z tego tematyka tunera Vu+ Duo 4K oraz oprogramowania VTi. Można tam było o tych kwestiach poczytać wiele ciekawych rzeczy. Tutaj, na niniejszym forum, tego nie ma. Chyba, że z czasem podobna skarbnica wiedzy "odrodzi" się ponownie właśnie na niniejszym forum. Byłoby naprawdę super i bardzo miło! Poza tym, dla mnie najważniejsze były też pikony od Użytkownika @zet71, które były tam przez niego na bieżąco aktualizowane i z których korzystam od początku posiadania przeze mnie tunera linuksowego i które podobają mi się najbardziej. Kolejne aktualizacje tych pikon zaczęły się, na szczęście, pojawiać również na niniejszym forum dzięki uprzejmości @Lucek™. I mam nadzieję, że kolejne aktualizacje pikon od @zet71 nadal będą przez niego tutaj na forum zamieszczane. W zasadzie głównie dla tych pikon właśnie zarejestrowałem się na form DVHK&LAKI. Nie zdążyłem tam nawet napisać żadnego swojego postu. I jak widać, raczej nie będzie już takiej okazji...
 6. Rzeczywiście wszystkie wcześniejsze posty na "fejsowym" profilu forum DVHK zostały usunięte. Jednak zdążył się już pojawić jakiś jeden kolejny, który, póki co, jeszcze tam "wisi". Heh, nie wiem, co w ogóle o tym myśleć. Forum nadal nie działa i nigdzie też nie ma kompletnie żadnych oficjalnych informacji, co się stało i czy forum to jeszcze powróci. Żadnego słowa wyjaśnienia. Kompletnie nic! Wygląda to tak, jakby "włodarze" tamtego forum siedzieli w więzieniu...
 7. No właśnie, bo aż się zdziwiłem i nieco zgłupiałem... Ja w moim tunerze cały czas mam wgrane pikony z czerwonym logotypem kanałów Eleven Sports (dokładnie takie, jak widać w poście powyżej). Faktycznie, Eleven Sports wprowadziło chyba jedynie przezroczystość swoich logotypów wyświetlanych na ekranie TV. Coś na wzór wspomnianej wyżej TVP, czy też np. Polsat, czy TVN.
 8. Czy w związku ze zmianą logotypu kanału Disney Channel byłaby może szansa na kolejną odpowiednią aktualizację paczki pikon od @zet71 i zamieszczenie ich też na niniejszym forum, w wątku z pikonami? Byłoby niezmiernie miło, gdyby taka aktualizacja tych pikon od @zet71 ponownie się tutaj na forum pojawiła. Ta ostatnia aktualizacja pikon od @zet71, zamieszczona w wątku z pikonami przez Lucek™, datowana na 20.07.2019r. niestety zawiera jeszcze pikonę ze "starym" logotypem kanału Disney Channel. A tak dla porządku to przydałaby się nowa pikona, już tym zmienionym logotypem kanału Disney Channel. @Lucek™, jeżeli to możliwe to bardzo Cię proszę o ponowne zamieszczenie na niniejszym forum paczki pikon od @zet71, już z zaktualizowaną pikoną kanału Disney Channel.
 9. @endriu4321, jeszcze raz Najmocniej Ci Dziękuję za pomoc i za wskazówki, jakie mi udzieliłeś na PW w sprawie tej planszy ze skórki Black Harmony, o której pisałem wyżej. Wszystko poszło prawidłowo. Planszy tej nareszcie się pozbyłem. Jeszcze raz, Serdeczne Dzięki!
 10. Barti_81

  VU+duo4K

  Potwierdzam. Ustawienie opcji wskazanej wyżej przez @tygeli, z tym że od razu na wartość "50" spowodowało, że problemy z "czkawką" dźwięku w moim tunerze Vu+ Duo 4K ustąpiły. Przynajmniej, póki co, nie zaobserwowałem, aby się to "zjawisko" powtórzyło. Natomiast wcześniej u mnie również coś podobnego się zdarzało, ale też dość rzadko. Ja korzystam z oprogramowania VTi, obecnie w najnowszej wersji, 14.0.3.
 11. Można śmiało powiedzieć, że ja jestem jeszcze dość początkującym użytkownikiem tunera opartego na systemie Linux. Mój tuner Vu+ Duo 4K zakupiłem w grudniu 2018 roku. Wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem. Wcześniej przez kilka lat korzystałem z tunera Ferguson Ariva 202E. Dlatego też, jeżeli istnieje możliwość wyłączenia tej nakładającej się planszy od skórki Black Harmony, której screenshot zamieściłem wyżej w poprzednim moim poście, bardzo proszę o podanie mi tutaj instrukcji, jak sprawić, aby tę planszę od skórki Black Harmony wyłączyć. Poproszę o instrukcję w wersji dla totalnego laika.
 12. @masterpolo Rozumiem, że mówiąc "referencja", masz na myśli odpowiednią nazwę pliku graficznego danej pikony, która jest wymagana, aby tuner taką pikonę poprawnie wyświetlał? Jeśli tak, to oczywiście, że w takim przypadku, czyli np. na skutek zmiany parametrów technicznych danego kanału, nie musisz publikować ponownie pikony. Odpowiednią nazwę pliku pikony ustawię sobie wówczas sam, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tutaj z nieodzowną pomocą przychodzi program DreamboxEDIT. Zwracając się do Ciebie w sprawie pikon, mi chodzi tutaj wyłącznie o sytuację, gdy jakiś kanał zmieni swój logotyp, tak jak to miało miejsce teraz ostatnio z kanałem Animal Planet. Wówczas potrzebna jest zupełnie nowa pikona, bo ta dotychczasowa przedstawia poprzednie, nieaktualne już logo danego kanału. A tak swoją drogą, zauważyłem, że w przypadku zestawów pikon od @zet71, błędnie są zamieszczone nazwy niektórych plików pikon. Aktualnie takich kanałów, jak TVN Fabuła, TELE 5, Polonia 1, Water Planet oraz Novela TV. Taka sytuacja jest chyba od samego początku, odkąd mam tuner oparty na systemie Linux i korzystam z tych pikon od @zet71. Wcześniej błędna była też chyba nazwa pliku pikony dla kanału Polsat Viasat History. Ot, taka mała ciekawostka. Ale to akurat nie problem, bo błędne nazwy plików pikon już sobie pozmieniałem na właściwe. Najważniejsze to mieć aktualnie obowiązujące same pliki graficzne tych pikon...
 13. Ja z kolei mam taki oto problem. W zasadzie może nie aż taki problem, ale byłoby miło się tego pozbyć. Mianowicie chodzi mi o to, że każdorazowo, gdy wyłączam mój tuner do stanu głębokiego czuwania albo np. go restartuję to podczas wyłączania się tunera (zamykania systemu) na ekran zamykania pochodzący bezpośrednio z tunera nakładana jest dodatkowa plansza przez skórkę Black Harmony, jaką widać poniżej: Powyższa plansza od skórki Black Harmony przyciemnia i zasłania ekran zamykania, który widać w tle. Trochę mnie to irytuje. Chętnie bym się pozbył tej powyższej planszy pochodzącej od skórki Black Harmony. Czy jest taka możliwość? Da się tę planszę od skórki Black Harmony jakoś wyłączyć, aby się nie ukazywała podczas wyłączania tunera, a żeby widoczna była tylko ta właściwa plansza, pochodząca z tunera? Szukałem w opcjach związanych ze skórką Black Harmony (w tzw. User Skin) takiej możliwości, ale nie znalazłem. Mój tuner to Vu+ Duo 4K, oprogramowanie VTi w wersji 14.0.3. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź w powyższej sprawie!
 14. Rozumiem. I też wnioskuję, że jednak nie będziesz tutaj na forum takim drugim @zet71. Szkoda. Ale jakby co to jakąś pojedynczą pikonę albo dwie, trzy, jakby trzeba było to mógłbyś dla nas "machnąć"... Pobrałem sobie tak na próbę pikony z powyższego linku w wersji "transparent" dla satelity Hot Bird 13°E. I niestety, od razu zauważyłem w nich sporego "babola". Otóż, w pikonie dla kanału Animal Planet (już ten nowy logotyp tej stacji, ze słoniem) po prawej stronie jest dorobiony znaczek "HD", podczas gdy oryginalnie w logotypie tym nie ma żadnego oznaczenia "HD". Wygląda to okropnie! Nie wiem, jak z innymi pikonami, bo nie przyglądałem im się tak dokładnie. Robiłem to tak na szybko. No, ale... tymczasem tu na forum @Lucek™ zamieścił dzisiaj nowe (!!!) zestawy pikon od @zet71 Uwzględniają one również już nowy logotyp dla kanału Animal Planet, ten ze słoniem i to bez żadnych dodatków typu "HD". Pikona ta wygląda poprawnie. Jest taka, jaka powinna być. Jest podobna do tej, a właściwie taka sama, jak ta, którą wcześniej zamieścił tutaj @masterpolo. Nowe zestawy pikon od @zet71, zamieszczone tutaj dzisiaj przez @Lucek™, datowane są na wczoraj, czyli 20.07.2019r. Zamieszczenie tych nowych, zaktualizowanych zestawów pikon od @zet71 przez @Lucek™ tutaj na forum jest dla mnie ogromną niespodzianką i zaskoczeniem! Dziękuję Ci bardzo, @Lucek™, za te pikony od @zet71 Pikony te dostępne są tutaj: Ja generalnie korzystam z dwóch wersji pikon od @zet71: Blue1 oraz Transparent (ciemne tło). Te dwa rodzaje pikon właśnie najbardziej mi się podobają. Jak widać, @zet71 nie zamierza jednak chyba odpuszczać sobie dalszego tworzenia pikon, o czym było tutaj wcześniej wspominane. O oby tak pozostało nadal! Pozostaje jeszcze kwestia tego, że może @zet71 zechciałby się "przeprowadzić" na niniejsze forum z forum DVHK&LAKI, które wciąż nie działa i wygląda na to, że już działać nie będzie? Tyle tylko, że trzeba by było się jakoś z nim skontaktować i go do tego zachęcić. A ja niestety nie mam kompletnie żadnego kontaktu z nim, ani żadnego namiaru na niego... Może jednak @Lucek™ ma jakiś kontakt z @zet71, skoro zamieścił tutaj na forum nowe pikony od niego? Hmm... @Lucek™, a może mógłbyś jakoś niejako "zaprosić" @zet71 na tutejsze forum, aby tutaj kontynuował swoją "misję" dotyczącą pikon? Byłoby naprawdę bardzo super i wręcz rewelacyjnie, gdyby @zet71 robił i zamieszczał nadal swoje pikony na forum, od tej pory na niniejszym forum.
 15. Jak widać, pikony od @zet71 są bardzo popularne, również w przypadku Użytkowników niniejszego forum. Dlatego też trzeba by było "odwieść" @zet71 od tego pomysłu! Tylko jak to obecnie zrobić? Forum DVHK&LAKI nagle przestało istnieć (???) i teraz nie ma w ogóle możliwości jakiegokolwiek kontaktu z @zet71... Rozumiem, że nikt z tutejszych Forumowiczów nie ma żadnego kontaktu z @zet71 poza nieistniejącym już obecnie forum DVHK&LAKI? Ten gość w kwestii pikon robił dotąd naprawdę kawał rewelacyjnej wręcz roboty! Teraz, gdy zmieni się logotyp jakiegoś kanału albo dojdzie jakiś nowy kanał to może być problem ze zdobyciem nowej, aktualnej pikony dla niego. Dobrze, że w niniejszym wątku została przynajmniej zamieszczona nowa pikona dla całkowicie zmienionego niedawno logotypu kanału Animal Planet. Ja już ją sobie pobrałem i wgrałem do mojego tunera. Dziękuję Serdecznie autorowi tej pikony za jej umieszczenie wyżej w niniejszym wątku! Tylko co w sytuacji, gdy zmieni się logotyp innego kanału albo pojawi się jakiś nowy kanał? Można liczyć tutaj też na równie szybkie zamieszczenie takiej pikony? Najlepiej też w wersji transparent (przezroczystej).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.