Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

paps

Użytkownicy
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

paps last won the day on May 24 2018

paps had the most liked content!

Community Reputation

4 Pozytywna

About paps

 • Rank
  Czynny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odkąd istnieje Zero4K nigdy i na żadnym image Video bitrate nie działa, nawet dvbsnoop pokazuje 0.
 2. Pamiętam, że chyba w 2012 kupowałem licencję na mpg2; kosztowała chyba 3 funty, trzeba było wpisać sn Raspberry. Co do Prof Revolution 7500 USB to nie jest "jakiś" tunerek. Stary ale jary.
 3. paps

  Zgemma H10 Combo 4K

  Wiem co to Nokia dbox, ale czasy się zmieniły; teraz jest najważniejsze żeby tuner był tani i miał CCcam, kogo było stać na dboxa pod koniec lat 90 i wydać jak pamiętam ok. 1900 zł za dbox? Ludzie zarabiali wtedy ok. 800-1000 zł/miesięcznie. Teraz nawet Dreambox już nie wyznacza standardów. VU+ jedzie na sławie sprzed lat i na developerach którzy za free robią update/upgrade. Trendy już wyznacza Zgemma.
 4. apt install libssl-dev a przy okazji, jaka jest różnica między toolchain RPi HARD, a RPi SOFT?
 5. Rzeczywiście w zip NOOBS nie ma .img są same pliki. Ściągnąłem NOOBS Lite 3.2, format karty FAT32 - Przywróć ustawienia domyślne urządzenia, rozpakowany zip przekopiowałem na kartę, do RPi i działa. W opisie jest, że karta min. 8GB, również w INSTRUCTIONS-README.txt jest napisane żeby użyć SD Card Formatter.
 6. @Jasiek32 NOOBS jest spakowany w ZIP, musisz rozpakować plik .img i dopiero programem Win32 Disk Imager zapisać .img na microSD.
 7. Przypadkowo trafiłem na ten temat (wstyd-image pojawiło się 9 stycznia 2019 roku) i z ciekawości zainstalowałem image z 3 postu na RaspberryPi 3b z moim chyba 8-letnim tunerem Profi 7500 USB (musiałem jeszcze skopiować drivery Profi7500 linuxa; plik: dvb-usb-p7500.fw do /lib/firmware). I tak enigma działa, ale nie do końca... można oglądać programy TYLKO przez webif na kompie, telefonie, itp., po HDMI z RPi na TV jest pełna Enigma, natomiast obraz ciemny. Próbowałem jeszcze uruchomić czytnik kart (Stinger USB w trybie Phoenix), ale oscam odpowiedział, że brak libssl.so.1.0.0, nie można zainstalować z repo, bo to jakieś fake adresy, a ja mam problem z instalacją z pliku: libssl1.0.0_1.0.1t-1+deb8u12_armhf.deb :-). Problem jest również z kompilacją open vision dla RPi. Kiedy kompiluję jako user:paps to od czasu do czasu pojawia się info: access denied, a jak kompiluję jako root to pod koniec "error: Do not use Bitbike as root" i oczywiście nie ma image. @hottt Chyba każdy tuner SAT/T/C USB który ma drivery linuxa się nadaje, co do pilota to u mnie pilot działa, oprócz klawiszy klawiszy kolorowych (czerwony, zielony, żółty, niebieski). Tymczasowo przy pierwszych ustawieniach używałem klawiatury i programu na android: Enigma 2 Remote Control, ale to można zmienić w lirc i użwywać dowolnego pilota.
 8. Na VTi help to help... Powiem szczerze, że miałem już zje**ć pytającego, ale rzeczywiście na pilotach VU+ nie ma info; sugerowałem się pilotem z LG TV. Z ciekawości zainstalowałem na androidzie Enigma 2 Remote Control i tu wciśnięcie INFO to: Event info Zwykłe EPG Vali EPG Timerlist Channel info do wyboru, tak wygląda na ekranie. PS. Jakbyś "trochę" mógł powiększyć jOOzekBouqets na VTi skin Kraven to nie musiałbym podchodzić do tv, bo wzrok już nie ten :-)
 9. Nie ma możliwości zalogowania się do tunera nie znając loginu i hasła. Podejrzewam , że standartowo zainstalowałeś (dowolny) image z login: root bez hasła, a póżniej kliknąłeś Zapamiętaj.
 10. W zależności od image, ale standartowo plik CCcam.cfg (ważne tak jak napisałem CC duże, cam małymi literami) w katalogu/folderze etc.
 11. paps

  VTi i IPTV

  No a czego spodziewasz się z pirackich serwisów; chyba nie steamingu w 4K?
 12. Ostatnio zauważyłem duży napływ na forum ludzi którzy TOTALNIE nie mają pojęcia co to enigma, image, Oscam, pluginy, itp. Może zamiast się wściekać i denerwować należało by tu w dziale VU+ stworzyć podpięty temat dla początkujących. Nawet proste opisy typu jak zainstalować image, plugin będą pomocne niż po raz setny to opisywać w wątkach. Kiedy temat powstanie to zobowiązuję się do opisania krok po kroku instalacji image na Zero4K.
 13. paps

  Ambilight Vu+

  @boba42 Nie pisz tak jak powyżej, bo 99 procent chętnych na ambilight nie ma pojęcia o czym Ty piszesz... Musisz opisywać wszystko w sposób zrozumiały dla dla każdego.
 14. paps

  Ambilight Vu+

  Nie słuchaj gości, Mega też jest kompatybilny, a nawet zdecydowanie szybszy. Arduino Nano ma 30 pinów, a Mega 54 - musisz tylko porównać PINy i podłączyć do właściwych.
 15. paps

  Ambilight Vu+

  Te ledy z pierwszego posta pobierają 8,64 Wat na metr, ile potrzebujesz 4 metry? Czyli: 4 * 8,64 = 34,56 Wat, zaokrąglamy do 35W 35W / 5V = 7A, więc nawet w zapasie zasilacz max. 10 Amper. [emoji846] Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.