Jump to content

bobok

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Pozytywna

About bobok

 • Rank
  Nowy
 1. bobok

  Parametr SNR wynik

  Czy SNR jest słaby ? nie wiadomo. Żeby się dowiedzieć jak jest naprawdę trzeba zrobić pomiar dobrym miernikiem. Jak napisał kol. wyżej jeśli sprawdzasz to na tunerze to nie jest zbyt miarodajne, bo jak postawisz obok siebie dziesięć tunerów to każdy będzie pokazywał co innego. Jeśli nie tnie ci obrazu zwłaszcza na kanałach HD to znaczy że jest wystarczający. Zwłaszcza jeśli chodzi o kanały TVN z transpondera 11508 który jest bardziej wymagający jeśli chodzi o ustawienia anteny i skręt konwertera jak pozostałe transpondery.
 2. Jedno zasadnicze pytanie ile chcesz albo inaczej możesz wydać na tunery? Jeśli chodzi o instalację antenową to przy technologii unicable to talerz 90 cm + konwerter unicable II + jakiś rozgałęźnik to koszt ok. 350-370 zł. plus kabel koncentryczny. Co do tunerów to jeśli cię stać to jeden tuner z głowicą FBC a drugi jakiś zwykły oparte na enigmie jak napisał wyżej kol. Ktosiu
 3. Do użytku domowego wystarczy antena 90 cm i tu wybór jest duży. Ja polecił bym inverto ale corab też będzie dobry. Co do konwertera to zależy ile dokładnie tunerów czy bardziej głowic będziesz chciał podłączyć. I tu jak kol. wyżej pisał albo konwerter o tylu wyjściach ile potrzebujesz i do tego tyle samo kabli, lub konwerter unicable i po jednym kablu puszczasz sygnał do domu i potem go rozdzielasz. Co do puszczania obrazu z tunera na tuner to jest kwestia połączenia obu tunerów przez własną sieć internetową i nie ma to nic wspólnego z sygnałem satelitarnym. Mogę jedynie doradzić żebyś nie żałował na kablu i chodzi mi tu o jakość, i jeśli wykorzystałbyś technologię unicable to polecam położyć dwa kable i zakup podwójnego konwertera unicable i również może być inverto bo mają bardzo dobrą opinię.
 4. Tak w teorii to raczej nie jest wina MER, bo czym większy tym lepiej. Jak rośnie MER to rośnie również stabilność pracy instalacji. Może problemem jest zbyt wysoki sygnał. 80 dB dla tunera może być za dużo i wtedy tuner sobie nie radzi. Możesz to sprawdzić wsadzając po drodze jakiś tłumik, lub np. rozgałęźnik satelitarny. MER się nie zmieni a sygnał spadnie i zobaczysz czy to nie pomoże. Możesz to zrobić nawet przy samym tunerze.
 5. To było doświadczenie i anteny były zamontowane na znaku drogowym koło domu. Co do MER sam byłem zaskoczony że taki dobry i to na transponderze TVN 11508, a wszystko w Małopolsce. Wszystko wyjaśnione organoleptycznie, wątpliwości już nie mam. Temat można zamknąć.
 6. Zakupiłem dwie anteny sat i dzisiaj je powiesiłem w pionie jedna nad drugą i dokonałem pomiarów. Wnioski z eksperymentu są takie że przy antenie ofsetowej i kącie elewacji 32,2 stopnia lub mniejszym odległość nie ma żadnego znaczenia. Tzn. że można powiesić bezpośrednio antenę nad anteną. Zamontowałem antenę 90 firmy corab z konwerterem octo opticum (kiepska jakość) i uzyskałem z tego na transponderze TVN 11508 sygnał na poziomie 81 dB do tego MER 16,0. Powiesiłem bezpośrednio nad tą anteną ( 5 cm odległości między antenami) taką samą antenę ustawioną identycznie i nie wpłynęło to w żaden sposób na siłę jak również na jakość sygnału. Wniosek - można montować anteny w pionie jedna nad drugą.
 7. Właśnie nie wchodzi w grę rozwiązanie ze switshem na zewnątrz a topografia budynku jest jaka jest. Zresztą ja mam to wykonać i już przestałem dyskutować jak będzie lepiej. Dzięki za podpowiedzi. Jutro jeszcze zrobię test i powieszę na rurze dwie anteny jedna nad drugą i zobaczę jak się zachowuje sygnał. Napiszę jaki będzie tego efekt.
 8. Absolutnie nie unikam multiswitsha wręcz przeciwnie, ale raz że dostałem takie zlecenie, a dwa to technicznie jest problem. Z mojej strony padła taka propozycja ale wyszedł większy koszt ze względu na to że trzeba by od talerza do switsha ułożyć 4 x po ok 60 mb kabla a jeszcze większym problemem jest wykonanie zasilania 230V. Technologia unicable odpadła od razu bo ludzie mają stary sprzęt który tego nie obsługuje.
 9. Dzięki za podpowiedzi. Jest to takie nietypowe zadanie gdzie w małym budynku przed ociepleniem mam położyć dwanaście przewodów antenowych z sześciu mieszkań do dwóch anten sat z konwerterami octo, ustawione na hotbird. Nie wchodzi w grę żadna instalacja na multiswitshu, stąd takie nietypowe rozwiązanie. Ze względu na to że uchwyty pójdą pod styropian nie chciałbym zawalić sprawy, a nigdy nie montowałem w taki sposób anten sat. Z tego co zmierzyłem maksymalny odstęp między antenami w pionie mogę mieć 32 cm, żeby zrobić więcej to już będzie problem.
 10. Dokładnie mam na jednym maszcie zamontować dwie anteny sat, jedna nad drugą. Wiem że przy kącie elewacji 32 stopnie jeśli zamontował bym anteny w odległości 1 m krawędź od krawędzi to było by dobrze ale nie mam tyle miejsca stąd moje pytanie jaka może być minimalna odległość. Dodam jeszcze że anteny będą firmy corab które ramie trzymające konwerter mają długości 40 cm.
 11. Mam takie nietypowe zadanie. Mam zamontować dwie anteny satelitarne 90 cm w pionie jedna nad drugą i nurtuje mnie pytanie, jaka może być minimalna odległość między antenami żeby antena górna w żaden sposób nie przeszkadzała w odbiorze sygnału z anteny dolnej. Dodam że wyliczony kąt elewacji w moim przypadku wynosi 32,23 stopni.
 12. Przestała mi działać webcamera.pl. Strona działa a z poziomu pluginu pojawia się zakładka "główna" i nic więcej. Czy jest na to jakieś lekarstwo?
 13. Witam Mam problem z uruchomieniem programu orcad. Chodzi mi przedewszystkim o instalację lekarstwa. Jest opis jak to zrobić ale po angielsku którego niestety zupełnie nie znam, jeśli mógłby mi ktoś tę intrukcję dokładnie przetłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny bo bardzo zależy mi na uruchomieniu tego programu pozdrawiam Instrukcja do lekarstwa 1- Run MakeLic to make a node locked license or MakeFloatLic for a floating one... I really recomend using the nodelocked, so you will not have to set services. Or you may just use the attached ones. 2- It will create the required license.dat file to enable ALL cadence products and open it on notepad. Save it to a place you will remember. If you already use the c:\flexlm folder save it there as ORCAD.DAT or other folder you normally save your licenses. You may also append to your current LICENSE.DAT, but remember to strip out the server and daemon lines, you dont need them, just for setup. 3- A copy of this license will be also saved as C:\INSTALLINFO.TXT 4- Now run the setup.exe from the Orcad CD. 5- Skip step 1 and go straight to install software. 6- When asked about the INSTALLINFO.TXT, point to the one saved in your c:\ Leave port and server info as they are for now... 7- Install the products you need/want. 8- After installing, go to the folder you installed Orcad and open the compnts.dat file Now, replace the SERVER1=27001@yorservername by the full path to the saved license file, example:SERVER1=C:\CAD\SECURITY\LICENSES\OrCAD.DAT CDS_LIC_FILE=27001@HOSTNAME CDS_LIC_FILE=C:\ORCAD\LICENSE\LICENSE.DAT.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.