Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

bobok

Użytkownicy
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Pozytywna

About bobok

 • Rank
  Czynny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy udało się autorowi wątku załatwić sprawę braku sygnału?
 2. Nic nie pomyliłem i wiem co piszę ale nie jest to zupełnie istotne. Cały czas chcę pomóc rozwiązać problem kol. nivepl ale trudno to zrobić nie znając instalacji i jej parametrów. To cały czas będzie szukanie po omacku. Dalej uważam że sprawdzenie instalacji miernikiem wyjaśni sprawę. Jeśli chodzi o instalacje antenowe to wbrew pozorom znalezienie przyczyny takiego stanu może nie być łatwe. Jeszcze odniosę się do wskaźnika sygnału w tunerze, to że pokazuje siłę i jakość po 99% wcale nie oznacza że ten sygnał jest dobry. Miałem okazję kiedyś zrobić taki test gdzie podłączono kilka tunerów z multiswitscha takimi samymi odcinkami kabli i okazało się że każdy tuner pokazuje co innego od skrajnie niskiego poziomu do skrajnie wysokiego poziomu. Wszystkie tunery działały prawidłowo, a były takie gdzie wg. wskaźnika nie miały prawa działać. Kol. nivepl jeśli sprawdzisz w innej instalacji twój tuner i będzie sprawny to dzwoń do administratora i mają ci to naprawić.
 3. W teorii tak jest jak piszesz i dobrze o tym wiem, ale jak zwykle jest ale. Podłączałem ostatnio mydelniczkę od nc+ do instalacji działającej w unicable która miała w ustawieniach konwerter uniwersalny i jakież było moje zdziwienie jak okazało się że połowa kanałów z pakietu działa zupełnie normalnie.
 4. Choćby to że jest jeden kabel główny może świadczyć o tym że instalacja może być w technologii unicable. Jak autor wątku ma dostęp do skrzynki z rozgałęźnikiem niech zrobi zdjęcie i wszystko będzie wiadomo. I proszę mnie tu nie obrażać bo czytając twoje posty mam wątpliwość czy wiesz o czym piszesz, zresztą jak na razie to twoje rady kosztowały parę złotych i nic nie wniosły do sprawy. Jeśli nie widziałeś jeszcze zbiorczej instalacji unicable to jeszcze mało widziałeś, bo w nowych budynkach deweloperzy z oszczędności coraz częściej takie instalacje robią. Dalej twierdzę że potrzebny jest ktoś z miernikiem, a jak mieszkanie jest nowo wybudowane to zgłosić administratorowi i bezpłatnie coś takiego ma sprawdzić.
 5. Ja dopiero teraz na zdjęciach zauważyłem że instalacja antenowa jest zrobiona prawdopodobnie w technologii wilde band lub unicable. Nie wiadomo dokładnie jak to jest zrobione ale jeśli jest unicable to masz źle skonfigurowany tuner. Możesz spróbować się pobawić ustawiając typ konwertera unicable i przypisać mu częstotliwość z systemu unicable 1 np. 1210, 1420, 1680 i wtedy sprawdź czy coś się nie zmieni. W przypadku technologii wilde band to na wyjściu jest albo unikable albo sygnał legacy ale tego nie wiemy. Zresztą takie dane powinien podać administrator. Ale jeśli do jakiejś skrzynki przychodzi jeden kabel i jest rozgałęziony przez rozgałęźnik na gniazda to będzie unicable.
 6. Spróbuj jeszcze inaczej. Ściąg sobie jakąś listę na E2. Programem dreamboxEDIT zapisz sobie swoją listę na dysku komputera, nie zamykaj programu. Uruchom drugi raz dreamboxEDIT wczytaj pobraną listę i skopiuj z tej listy programy z transpondera 12265 czyli np. TVP 2 HD, Fox HD, AXN HD itp. i wklej do swojej listy, możesz nawet utworzyć nowy bukiet na te kanały. Wyślij listę do tunera dla pewności zrób restart enigmy i zobacz czy te kanały zaczną działać.
 7. Sprawa zaczyna się rozjaśniać. Zrób jak napisał wcześniej kol. janek66 ale przed tym zrób jeszcze restart tunera. Swego czasu miałem podobną sytuację i nie mam pojęcia dla czego tak się działo.
 8. To wcale nie jest żaden złoty środek. To że w twoim przypadku zadziałał to nie znaczy że w każdym tak będzie. A co jak sygnału będzie zbyt mało i to będzie przyczyną, albo gdzieś będzie załamany czy uszkodzony kabel, wtedy również mogą być takie objawy. To że tuner pokazuje że sygnał jest dobry to nie znaczy że tak jest bo jak podłączysz 10 tunerów to każdy pokaże co innego. Dobry miernik zdiagnozuje wszystko i nie trzeba będzie gdybać, może się również okazać że sygnału jest zbyt dużo.
 9. Ja to doskonale rozumiem ale nie wiem czy nie wyciągasz zbyt pochopnych wniosków. Rzadko się zdarza taka sytuacja bo przy talerzu np. 90 cm i zastosowaniu typowego konwertera zysk energetyczny jest ok. 80 dB. Jak doliczysz straty na połączeniach i kablu to zostanie z tego 75 dB albo jeszcze mniej jeśli kabel będzie długi lub np. instalacja jest zrobiona na jakichś switschah kaskadowych. Jak jest zrobiona instalacja nie wiemy. Norma mówi że max sygnał to 78 dB ale nie widziałem jeszcze tunera który nie radzi sobie z sygnałem na poziomie 85 dB. Żeby stwierdzić czy sygnału jest dużo czy mało to trzeba go zmierzyć i tyle. Miernik też pokaże czy jest jakiś problem z transponderami czy nie. Ja zamiast zamawiać tłumiki to poprosił bym kogoś żeby zmierzył sygnał i wtedy wszystko wyjdzie czy to problem z instalacją czy tunerem.
 10. Nie wykrywa transponderów czy kanałów z tych transponderów. Jeśli nie ma w liście transponderów to możesz ręcznie wpisać parametry i wyszukać kanały.
 11. Wpisz ręcznie dokładne dane transpondera i daj wyszukiwanie. Zobacz czy znalazł jakieś kanały. I jeszcze jedno czy czasem gdzieś blisko tunera nie stoi router? Jeśli tak to go wyłączna chwilę i zobacz czy coś się nie zmieniło.
 12. Może być problem z instalacją. Ale pierwsze sprawdź czy masz na liście te transpondery i przede wszystkim czy wszystkie parametry są prawidłowe. Możesz też spróbować ręcznie wyszukać kanały z tych transponderów.
 13. Wzmacniać możesz sygnał jak miałbyś ze 100 metrów kabla a nie 20. Przy 20 metrach to tylko sobie zaszkodzisz. Podstawa to dobrze ustawiona antena chyba że masz kable z żyłą stalową miedziowaną to wtedy sygnału nie będzie i żadem wzmacniacz nie pomoże.
 14. Rozgałęźnik który wskazałeś nie nadaje się do żadnej instalacji sat, dla tego że każdy rozgałęźnik satelitarny przepuszcza napięcie ale tylko w jedną stronę. Wybieranie kanałów przez tuner odbywa się przez wysłanie napięcia 14 lub 18V z tunera do konwertera. Podany przez ciebie rozgałęźnik nie ma wbudowanej diody i jak połączysz przez takie ustrojstwo dwa tunery to każdy z tunerów będzie wysyłał napięcie do konwertera ale również do drugiego tunera i takim sposobem nie będziesz nic oglądał i jeszcze możesz uszkodzić głowice w tunerach. To tak w bardzo dużym uproszczeniu. Co do tłumienia rozgałęźników to taka jest ich konstrukcja, w środku na każdym torze jest dioda i chyba kondensator stąd powstaje tłumienie jak w każdym pasywnym elemencie. Zawsze robiąc instalację trzeba zadbać o to żeby zastosować kable i urządzenia o jak najmniejszym tłumieniu, przy czym jeśli instalacja jest dobrze zrobiona to tłumienie rzędu 2 - 3 dB nie powinno mieć żadnego znaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.