Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

rooster

Użytkownicy
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rooster last won the day on August 7

rooster had the most liked content!

Community Reputation

9 Pozytywna

About rooster

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przede wszystkim Kolego to wezwij kogoś na pomiar. Ten mój znajomy ciągłe awarie zgłasza do Administracji osiedla. Przy mnie przyszedł Gość (nie mogłem ustalić czy to On kablował blok czy On jest tylko serwisantem tego) z Televesem...za 5000 zł, który pokazał to samo co mój Deviser S30 I co Mu z tego miernika jak instalacja jak nie działała poprawnie tak i nie działa. W górnym poście ominąłem DVB-T. Te oczywiście też ma być wg ustawy. I tam jest. Co ciekawe, działa poprawnie. Tu masz opisane co powinno być w nowym mieszkaniu: http://rozporzadzeniebudynkowe.pl/artykuly/piec-kabli-do-kazdego-mieszkania/ Życzę Ci, aby wszystko działało i żebyś nie musiał wieszać swoich anten. Ps. Proszę nie udzielać porad w stylu: "Wejdź kablem do szybu wentylacyjnego". U nas pierwszy kominiarz to wytnie! To jest niezgodne z Prawem Budowlanym!
 2. Według ustawy do nowego mieszkania powinien wchodzić sygnał: - dwa przewody koncentryczne, zsumowany Hot Bird i Astra - dwa światłowody 1j - dwie skrętki Problem jest natomiast taki. Jest to robione tanimi przewodami, na tanich switchach byle tylko normy spełniały. I, np. od miesiąca mój Klient, któremu kablowałem kiedyś dom (syn mieszka w tym nowym bloku) walczy z deweloperem, bo 3/4 dnia nie ma odbioru. Szatkuje 11508 szczególnie. Żadne podpowiedzi w stylu, że router czyjś wbija przez ekran nie pomagają. Nikt z tym nic nie robi. MER dobry, bo około 15 dB. Nagle z pada do 9. A błędów tyle wyedy co w Rosji rakiet. O powieszeniu własniej anteny nie ma mowy. Czy to elewacja czy balkon.
 3. Co pokazuje profesjonalny miernik? Nie wskaźnik, nie zabawka. Wszyscy piszą, że to zły sygnał, a ja Klientowi wstawiałem tłumik, bo na Famaval 110 sygnał był...za mocny na Zgemmę H2H i H7S.
 4. Klik: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18114584#18114584
 5. Co Wy się usadziliście na ten router? Przecież na OLX są tańsze niż w ratach u operatora. Kupujesz Huawei B525 2CA czy Huawei B715 3CA i tyle.
 6. Tak jak pisano wyżej - można. A co to za maszt? Bo teraz masz dwumetrową przeszkodę dla wiatru. Jeśli to na dachu to przy wichurze może być poprawka. Swoją drogą niezły MER jak na 90 cm. To w Polsce?
 7. To, że omijasz Unicable jeszcze zrozumiem (stare tunery nie wspierające tej technologii), ale unikanie multiswitcha jest bez sensu. Dodatkowa antena i konwerter będą kosztowały podobnie jak multiswitch na 12 wyjść: https://www.sklepsaturn.pl/multiswitch-5x12-technisat-cyfrowy-ekspert-ce-5-12-hd.html Uzasadnij czemu z tego rezygnujesz? Bo ja widzę tylko plusy, tj. maszt nie będzie się bujał (zrobisz żagiel), każdy zyska dostęp do naziemnej którą wstawisz nad anteną sat.
 8. Kumplowi Zgemma się tak wysypała. U Niego winny był skin inny niż domyślny.
 9. rooster

  Zgemma H7S Hyperion

  Zmień lepiej na Egami. PKT Hyperion według mnie nie jest dla początkujących. http://image.egami-image.com/index.php?open=zgemmah7
 10. Kup 4 linie na pół roku za 18 zł: ... Jak się nie spodoba to poszukasz dalej. 29 zł jak na pirata to wg mnie drogo. A stabilność będzie porównywalna.
 11. @masterpolo ale to już chyba zależy od image. Wydaje mi się, że tej funkcji nie ma w niektórych obrazach. @Tristan K, może port jest inny. A jeśli tak to musisz dobrać się do plików konfiguracyjnych. Skoro FTP działa to idzie to ogarnąć, ale w niektórych image są inne ścieżki. Jaki ta Zgemma ma wgrany obraz?
 12. Jeżeli nikt tam nie pchał łap (czytaj: nie wgrał nowego image, nie wywalił plików Oscam) to po zalogowaniu się na adres IP tunera i domyślny port 8888 powinno być to co miał na starcie. Czyli w przeglądarkę wpisujesz, np. 192.168.1.108:8888 Podajesz domyślne dane, tj. L: oscam H: oscam i odpali Ci Oscam. Przechodzisz do Filesz, oscam.server i tam powinny być wszystkie dane. W tym przypadku niech kupi na Aliexpress linie CCCam i podmienisz IP, port, login, hasło. Nie ruszając reszty wpisów powinno ruszyć.
 13. A pod klawiszem Audio na pilocie nie masz do wyboru ścieżki? Co masz w preferowany język audio w ustawieniach?
 14. Przecież na pierwszej stronie tego tematu jest odnośnik. Nie wiem tylko czy aktualny, bo nie korzystam: https://www.sat-4-all.com/board/topic/25744-pluginy-testy-sat-4-all™-e2/page/4/?tab=comments#comment-343131
 15. naciskiem na post https://www.sat-4-all.com/board/topic/27866-telnet-przydatne-polecenia/?tab=comments#comment-276227 i https://www.sat-4-all.com/board/topic/27866-telnet-przydatne-polecenia/?tab=comments#comment-276230
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.