Jump to content

kapciu75

Użytkownicy
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Pozytywna

About kapciu75

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Tuner
  nBox BSKA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co do modułu, to ludzie piszą, że w pierwszej kolejności wkładasz moduł, a potem do niego kartę. H7S ma CI+?
 2. To w takim razie czekam na H9 Twin. Wydaje się być złotym środkiem pomiędzy Vu+, a nBox. Dlaczego wszyscy zachwycają się tak Dreamboxem. Przecież tam jest jeden czytnik i brak modułu.
 3. Rozumiem, że dać wobie spokój z H7S.
 4. Panowie, sprzedawca wycofał moje zamówienie właśnie na Zgemme H9 Twin ze względu na problem ze sterownikami (losowy brak wyników wyszukiwania kanałów). Gdy zapytałem jaki odbiornik poleca, napisał, że Zgemma H7S. Miałem do tej pory Vu+ Duo/Vu+ Ultimo/nBox BSKA/nBox BSLA (obecnie). Na chwilę obecną zastanawiam się czy nie pozostać na nBox BSLA, gdyż szkoda jest mi wydawać 1000-2000PLN na któreś z Vu+. Wczoraj znalazłem jeszcze, że stosunkowo niedrogi jest Dreambox One UHD, ale on m tylko jeden czytnik kart, brak CI czy CI+. Kolejną stroną medalu jest polityka platform, które dążą do parowania. Dni Cameleonów są policzone. Czekam na Wasze opinie.
 5. Ktoś na forum angielskim napisał, że moduł (CI) i czytnik kart (CA) mogą nie działać razem. Żródło poniżej:
 6. Panowie poradźcie czy brać Zgemma H7S czy Zgemma H9 Twin? Po wycofaniu zamówienia przez sklep zastanawiam się. H9 Twin jest nowszy, ale ma jakiś problem ze sterownikami. Za H7S przemawia procesor Broadcom. Zgłupiałem już.
 7. kapciu75

  Aktualizacja e2 - BSKA

  Panowie a przypomnijcie jak wygląda sytuacja przy U-boot 1.3.1.053. Przypomnijcie proszę procedurę oraz niezbędne pliki. W BSKA miałem chyba multiboot. Tam wybierałem UPDA...potem zmieniały się symbole, aż do -OK-. Potrzebowałem 4 pliki łącznie z NAND LAMER. A tutaj jak?
 8. Dobra, koledzy proszę o podpowiedź. Zamówiłem tuner Zgemma H9 Twin w "World....". Chwilę temu anulowali mi zamówienie, ze względu na "driver technical issue" czyli problem ze sterownikiem. Podobno dotyczy to losowego braku dostrojenia. Problem istnieje podobno bez względu na image (OpenPLI czy OpenSPA)? Sprzedawca zachęca mnie do kupna H7S na procesorze Broadcom. Podobno H7 są bardziej udane niż H9. A ja zastanawiam się czy nie kupić z powrotem BSLA. VU+ za drogie biorąc pod uwagę potencjalne parowanie kart. Z kolei Zgemma okazuje się mieć dziwne problemy. Taka niedobrana do końca.
 9. Obraz SD na nBox jest niestety lepszy niż we wszystkich pozostałych tunerach na enigmie2. Miałem VU+ i uważam także, że jakość SD nBox jest nie do pobicia. Nie zmienia to faktu, że nBox to archaizm. Mam nadzieję, że mi Zgemma przypadnie do gustu.
 10. Oscam. Z Cccam już mało kto korzysta. Z tego co wiem nikt go nie rozwija. Większość pozostałych emulatorów, to pochodne tych dwóch pierwszych.
 11. Jak dla mnie jeżeli będzie stabilny bardziej niż nBox, to biorę. VU+ to to nie jest, ale o połowę tańszy jest. Tyle mi w zupełności wystarczy. A na jakim sofcie go masz? W UK mają go na OpenPLI, OpenVix, OpenATV. W nBox miałem OpenPLI, w VU+ VTI, ale na mój gust, nie wielkie różnice. Dla mnie wystarczy image, oscam, więcej fajerwerków nie potrzebuję.
 12. Ja widzę miejsce na dwa moduły. Rozumiem, że tuner wart swoich pieniędzy.
 13. kapciu75

  Nbox + Wifi

  Panowie czy ktoś z Was kojarzy jaki plik w nBox'ie trzeba szukać aby wpisać hasło do WiFi. Pomijam opcję klepania hasła z pilota. Jest jakiś plik w którym jest zaszyta nasz nazwa sieci, sposób szyfrowania i hasło. Czy to był: wpa_supplicant.conf czy wpa_supplicant.ra0.conf ?
 14. Jak obraz? Są jakieś powody do narzekania czy za tą kasę ok.
 15. Nic. Im lepszy sprzęt tym bardziej widać jakość programów nadawanych przez nc+ czy Cyfrowy Polsat. Zerknij na niemieckie programy HD. Jest przepaść w jakości. Oni mają bitrate po 10000-12000 kB/s, u nas HD to 3500-5000 kb/s. Im większy TV tym bardziej będzie widać ch....obraz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.