Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

tweed

Użytkownicy
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tweed last won the day on September 12

tweed had the most liked content!

Community Reputation

35 Bardzo Dobra

About tweed

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

543 profile views
 1. tweed

  Streaming Zgemma H9s2

  Normalnie ktoś się włamał na tuner i sobie ogląda.
 2. @dys15 to daj na max na dekoderze głośność. To wtedy będziesz musiał ściszyć gałką od wzmacniacza.
 3. tweed

  VTi

  @radek24 można i tak:
 4. VTi 14 - https://www.vuplus-support.org/wbb4/vtisoftware/?dir=VTi 14.0.X/VTi 14.0.05/Vu%2B Duo 4K
 5. @jakubina ASUS RT-N18U ma opcję Server OpenVPN - wykup u dostawcy publiczny adres IP i wszystko będzie ok. Kasy za VPN bulić nie musisz. Tym bardziej że router Asus ma swój system DDNS - przydziela swoją domenę. Rejestrować się na NO IP nie musisz. Będziesz mógł zdalnie podłączyć do 10 klientów. Bez otwierania portów dla OpenWebIf - oscam - transkodowania. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-rt-n18u-test/strona/22987.html
 6. Dla jasności programy są nadawane z 4 ćwiartek z satelity. Pasmo jest podzielone na: HH HL VH VL 1 SCR ogarnia jadną z czterech ćwiartek pasma. Twój konwenter to Unicable I który ma 4 SCR więc tylko tuner A - C - D i E. Gdybyś miał konwenter Unicable II który ma 16 - 32 SCR to wtedy tak. Tylko w sumie po co jak ci Unicable I i na sam Hotbird 4 SCR w zupełności wystarczą. Chyba że kupisz drugi konwenter Unicable I - 4 SCR podłączysz do wejścia B i przypiszesz odpowiednio B - F - G - H - 4 SCR. Drugi konwenter możesz ustawić na Astrę 19,2E. Wtedy możesz niezależnie nagrywać - oglądać co chcesz praktycznie z Hotbird i Astra. Unicabel II się przydaje jak masz kilka dekoderów które obsługuje ten standard. Wtedy jednym kablem idzie sygnał z satelity a dopiero w domu się rozdziela na poszczególne dekodery.
 7. Zadzwoń do Netii i się zorientuj czy możesz na swoim łączu ( po neostradzie ) podpisać umowę na Droops. Taka propozycja od Netii na umowę na internet do 20 Mbit/s na czas nieokreślony. Tak na przeczekanie. https://my.netia.pl/pr/285688/dropss-rewolucyjnie-czysty-internet
 8. Unicabel stosowany jest tylko przy DVB-S2. Przy DVB-T normalnie podpinasz kabel i działa. Jak masz w VU+ Duo 4K - Ultimo 4K taką głowicę DVB-T/T2 https://www.hm-sat-shop.de/receiver-zubehoer/tuner/4678/vu-dvb-t2-dual-tuner-uno-4k-/-uno-4k-se-/-ultimo-4k-/-duo-4k?c=181 Zaś do Duo 2 możesz się zaopatrzyć w taki podwójny tuner DVB-T/T2 https://www.hm-sat-shop.de/receiver-zubehoer/tuner/2663/vu-dvb-c/t2-dual-tuner-duo-/-solo-se-v2-/-solo-4k-/-ultimo-4k?c=181 to możesz z dwóch transponderów DVB-T/T2 nagrywać i oglądać niezależnie.
 9. Ten konwenter Unicable to jest wersja I i ma tylko 4 SCR więc podłącz do wejścia tuner A i odpowiednio skonfiguruj wirtualne głowice C - D - E. Więcej nie da się.
 10. Podłącz Amazon Fire TV albo Android Box bezpośrednio pod wejście HDMI w dekoderze VU+ Ultimo 4k / Duo 4K / Uno 4K SE i masz opcję jak na zdjęciach poniżej. Ponadto jak pamiętam oglądać / nagrywać z HDMI IN można tylko do 720p - w Dreambox 920 działa HDMI IN do 1080p.
 11. Jedyna regulacja prawna to dotycząca wymogu instalacji satelitarnej na minimum dwie satelity. Nie ma tu narzuconego obowiązku że ma być to Hotbird 13E i Astra 19,2E. Mogę sobie zażyczyć ze chcę Eutelsata 5W i Hotbird 13E i co wtedy ? To że się przyjęło u developerów że się robi na Astrę i Hotbird - najtańszym kosztem po gniazdku do pokoju w mieszkaniu. I robi się to po kosztach nie ma co ukrywać. Projekt instalacji to się trzyma zawsze w miejscu jej instalacji. Do projektu instalacji zawsze można nanieść poprawki. Po drugie jak kumaty technik to sobie poradzi i dojdzie co do czego idzie. Po trzecie nie ma żadnych przepisów prawnych co do rozbudowy takich instalacji. Tym bardziej do przeglądów gwarancyjnych co pół roku czy rok. Jak działa to się nie rusza. I się nie marnuje czasu na zbędne przeglądy. Tak samo jak dziwne zabranianie instalowania własnych anten satelitarnych na elewacji - balkonie itp itd. Nie chce developer - zarządca zrobić instalacji na inne satelity to niech mi wskaże miejsce gdzie mogę sobie swoją antenę zamontować. Zarządce - technika zawsze można zmienić - tym bardziej że to my jesteśmy właścicielami mieszkań i członkami wspólnoty mieszkaniowej.
 12. @Ktosiu jak się dogada podłączy bez problemu. Poza tym to ma iść tylko do jego domu. Najgorsi to są tacy "technicy" co wydaje im się że pozjadali wszelkie rozumy.
 13. Tak są kompatybilne w dół - bez problemu.
 14. Tak jeśli dekodery obsługują Unicable I . Masz wtedy z Unicable I na jednym kablu częstotliwości 4 SCR. Czyli podłączając do wejścia A tunera Vu Ultimo 4K masz obsługę FBC - tuner A - C - D - E Tuner A - SCR1 -1210 Tuner C - SCR2 -1420 Tuner D - SCR3 -1680 Tuner E - SCR4 - 2040 Chyba że podłączysz multiswitch Unicable II to masz 32 SCR na jednym kablu. To wtedy można powiedzieć 32 tunery podłączysz albo 16 dwugłowicowych albo 8 dekoderów Vu Ultimo 4K
 15. @Mis_Uszatek2 warto zainwestować w technologię Unicable. Wystarczy wstawić na przykład tak w istniejącą instalację - jeśli chodzi o odbiór samego Hotbirda. albo pod Astrę i Hotbird tak: albo zrobić pod Astrę i Hotbird tak:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.