Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

tweed

Użytkownicy
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tweed last won the day on September 12

tweed had the most liked content!

Community Reputation

19 Dobra

About tweed

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

464 profile views
 1. @szymon189 zdefiniuj swoje potrzeby a uzyskasz odpowiedź.
 2. Czasy świetności tego dekodera już minęły. Za około 500 zł kupisz dekoder z E2 o wiele lepszych parametrach. 2 x DVB-S2 albo 1 x DVB-S2 i 1 x DVB-T2. Do tego nowy z gwarancją. Wybór należy do ciebie.
 3. Sprawdź u znajomego jak się zachowuje twój dekoder Vu Solo 4K. Podłącz do wejścia tuner A kabel od jego anteny. Sprawdź jak działa przełączanie diseqc ( Hotbird - Astra ) na jego instalacji. Może problemem być: 1. Multiswitch - uszkodzenie. Może wina zasilacza w multiswitch. 2. Dekoder - uszkodzenie głowicy. 3. Sprawdź jeszcze kable łączące konwentery - multiswitch - dekoder. Może tu też być problem że nie łączy i jest kłopot z przełączaniem. I dlatego takie cyrki się dzieją. Jak masz podłączone pod wejście - tuner B antenę z obrotnicą to działa ta antena - obrotnica bez problemu ? Zamień miejscami anteny u siebie tj. Pod wejście - tuner A podłącz antenę z obrotnicą. Sprawdź czy działa prawidłowo. Pod wejście - tuner B podłącz antenę z diseqc - multiswitch Hotbird - Astra. Sprawdź także jak się zachowuje dekoder jak masz tylko jedną antenę podłączoną.
 4. Jest to możliwe i będzie działać.
 5. Vu Uno 4K ( nie mylić z Vu Uno 4K SE ) nie jest już produkowany. Jak dobrze pamiętam były tylko z podwójną głowicą DVB-S2 FBC. Vu Uno 4K SE już są od maja 2018 roku sprzedawane z podwójną głowicą DVB-S2X FBC. W przypadku posiadania konwentera Unicable to jedna głowica DVB-S2 FBC to tak jak byś miał 4 tunery sat wbudowane razem w jedną obudowę. W VU jest w standardzie jedna podwójna czyli jakby było 8 tunerów Octagon ma tylko dwie głowice DVB-S2X. Więc różnica jest w tym także i to spora.
 6. Dokładnie - dwie głowice sat to podstawa.
 7. W sumie tobie by wystarczył VU Zero 4K - jedna głowica DVB-S2X - dysk w przejściówce dedykowanej albo na usb. Jedno wejście na kartę - jedno wejście na moduł CI/CI+. Sieć lan 100 Mbit/s. Choć dwie głowice DVB-S2X FBC się przydają a takie są w VU Uno 4K SE - dysk wewnątrz dekodera 2,5 cala sata. Sieć lan 1 Gbit/s. Co do wifi - jak nie chcesz karty wifi na usb to kupujesz AP Client - router z możliwością odbioru internetu po wifi i dalej podłączasz do dekodera po lan. Dla przykładu: Fritz Wlan 1750E http://www.smart-test.pl/testy-urzadzen-inteligentny-dom/test-fritz-wlan-repeater-1750e.html
 8. VTi ma dekodowanie w trybie standby nagrania zakodowanego nagranego z modułu CI/Ci+.
 9. Jest taka możliwość jak masz dwa dekodery na Linux - E2 najlepiej. Oscam - cccam i wszystko jasne.
 10. Aktualizacja modułu NC+ CI+ w sumie każdego modułu CI/CI+ to robi się w TV z wbudowanym tunerem sat. Przerobiłem kilkanaście różnych modułów i tylko w TV poszła aktualizacja modułów.
 11. tweed

  Splitter

  Karta działa w dekoderze Zgemma w czytniku ? Wymagany oscam z FEDC. Karta dostała zapewne słynne FEDC i w spliterze działać nie będzie.
 12. Tu szukaj - pod swój router:
 13. Tak tylko że z takiej karty w czytniku dekodera będą działać tylko te kanały co są w ofercie Smart HD+ Tu masz w miarę aktualny wykaz: https://tvnakarte.eu/index.php/wykazy-kanalow/wykaz-kanalow-smart-hd
 14. tweed

  DVB-T2

  Kup taki i masz problem z głowy: https://www.hm-sat-shop.de/receiver-zubehoer/tuner/2709/vu-turbo-usb-1x-dvb-c/t2-tuner?c=181
 15. Karta z modułu TNK HD nie ma możliwości wyliczenia RSA. Karta w czytniku będzie dekodować tylko część kanałów te które są w ofercie Smart HD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.