Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Kasztelan1

Użytkownicy
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Pozytywna

About Kasztelan1

 • Rank
  Czynny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  z Venus
 • Tuner
  Vu zero 4K

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. E tam porty otwieramy gdy chcemy wysyłać treści dla klientów którzy zawsze będą się logować w to samo miejsce. Dla odbiorcy to zbędny zabieg , podłączasz dekoder do anteny sat i do neta i on się łączy zgodnie z tym co ma zaadresowane No chyba że router coś ma poblokowane. Wtedy tak.
 2. Te Inverto mają jedno wyjście SCR i dwa legacy - czyli twin.
 3. Może kolega chce się podpiąć do oscama który stoi na newcamd. W takim przypadku zamiast C - na początku linijki będzie N a i tak czasami to nie chce działać
 4. Deviser S 30 - od paru lat , a miałem już 4 egzemplarze Bo mają wadę - nie umieją miękko lądować na glebie w przypadku oswobodzenia się ze smyczy. Tylko jebudu i już po zabiegu Mam tez staruszka Rover STC który jest nad podziw żywotny i nie poddaje się atakom konkurencji. Robi swoją robotę precyzyjnie i nie zamierza abdykować. Parę innych zabawek do kamer , alarmów , wideodomofonów.
 5. Rozgałęźnikiem co przenosi pasmo do 2450 Mhz czy coś koło tego - piszę z pamięci. Z normalnego multiswitcha nie można podzielić sygnału ale z unicable jak najbardziej.
 6. Kolego @kubajvc - podają Ci rozwiązania które zadziałają ale moim zdaniem najlepiej znajdź kontakt do technika który instalował elektronikę w tym budynku. W przeciwieństwie do tego co niektórzy tu mówią nie ma wolnej amerykanki co do tego jak ma być zrobiona instalacja multimedialna w budynkach wielorodzinnych. Sam to robię w Szczecinie i ostatnio zakończyłem instalację na 180 mieszkań. Zbudowana na profesjonalnych podzespołach Terry , antena sat Laminasa 150 cm HB i Astra plus sygnał DVBT. Kable do mieszkań to specjalna wiązka kabli w oplocie foliowym - dwa koncentryki , dwie skrętki , dwa światłowody - do skrzynki teletechnicznej w mieszkaniu. Technik może bez problemu wpiąć do magistrali sygnałowej multiswitch unicable np. https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-52-%2C-9734PL-Johansson/31450 Dwa wyjscia tegoż podłacza się do dwu kabli biegnących do mieszkania. Jeżeli nie planujesz kablówki to można wykorzystać kabel dedykowany np. do UPC. W taki to sposób na dwu kablach które na pewno dochodzą do skrzynki teletechnicznej w Twoim mieszkaniu masz do dyspozycji aż 16 user bandów czyli odpowiednik 16 pojedynczych konwerterów satelitarnych. W mieszkaniu trzeba oczywiście rozplanować okablowanie ale to już pikuś bo masz tyle sygnałów że trzy rodziny byś obdzielił. Koszt to jak widzisz - 270 zł multiswitch i technik pewno ze 200 stówy za fatygę. Więc moim zdaniem tylko tak należy postąpić.
 7. To bardzo proste. Musisz mieć dekoder podłączony do internetu menu - wtyczki - zielony /pobieranie wtyczek/ szukasz BackupSuite - instalujesz. Formatujesz pen drive FAT32 Na nim zakładasz plik tekstowy o nazwie backupstick / to będzie widać na ekranie gdy uruchomisz wtyczkę / Wkładasz to do gniazda USB Dalej postępujesz według tego co na ekranie pisze.
 8. Czy jest tu na tym forum kolega @Sanchoo z dvhk który "administruje " plugin MyUpdater ? Może pod innym nickiem .... Chciałbym by dodał moją listę do updatera. Proszę o odzew - może na PM
 9. Chętnie podam - napiszę krok po kroku aby początkujący zrobili to bez większych problemów. W necie jest parę informacji naprowadzających ale zawsze czegoś nie powiedziano do końca licząc zapewne że ktoś kto podejmuje wyzwanie linuxowi coś już ma ogarnięte a więc po wgraniu obrazu na kartę SD wkładamy ją do maliny , pierwszy raz ono trochę pomieli ale w końcu wypluje logi i stanie ze znakiem zachęty. To oczywiscie widać tylko na ekranie monitora do którego należy podłączyć malinę kablem HDMI. Trzeba podłączyć również klawiaturą na usb. I wtyczkę LAN. Na końcu tych logów widać jakie IP otrzymała malina z routera. Logujemy się z klawiatury - pi - raspberry. Następnie wpisujemy też z klawiatury : sudo raspi-config Na ekranie pojawi się tablica z wyborem funkcji. Szukamy opcji ' enable ssh " ponieważ nie połączymy się przez putty z maszyną dopóki tego nie włączymy. Piszę z pamięci - to gdzieś w środku tej tabeli , trzeba wchodzić w poszczególne punkty i sprawdzać ponieważ są rózne obrazy do tego sprzętu i każdy ma inaczej. Jak już to wlaczymy to możemy również rozszerzyć partcję na cały SD czy podkręcić procka. Wychodzimy "finish" czekamy na restart - tam lewo - prawo na to słowo też trzeba najechać i kliknąć enterem. Odpalamy " putty" i wpisujemy adres IP który tam widać w logach. Można sprawdzać w routerze też. Logujemy się jako pi - raspberry. Wpisujemy lub wklejamy to: sudo nano /etc/ssh/sshd_config Ukaże się okno w którym jest wiele różnych funkcji - przeważnie zhaszowanych czyli ze znakiem # na początku. Jak wiemy taki znak w linuxie " wyłacza" komendę lub funkcję przed którą stoi. Szukamy takiej frazy #PermitRootLogin without-password Ona może się róznić końcówką - u mnie nie było without password - tylko coś innego.:) Ale to nic - ma zostać tylko tak PermitRootLogin yes Słówko yes dopisujemy oczywiście sami bo wcześniej backspacem wykasowaliśmy to " without-password" Na jego miejsce wpisujemy yes i cofamy się strzałeczką w lewo aż postawimy kursor przed znakiem # którego kasujemy również backspacem. Zapisujemy wciskając klawisze Ctrl +X potem jeszcze parę razy klawisz Y i enter -- obserwujemy co tam nam systetm nakazuje. Po całym zabiegu znów ukaże się linijka ze znakiem $ i możemy wpisać / wkleić sudo /etc/init.d/ssh restart Po restarcie znów logujemy się jako pi - raspberry. Wpisujemy sudo su i enter. Teraz już mamy prawa root'a i wpisujemy - passwd - i wpisujemy hasło - dwa razy - to - które chcemy mieć jako root / administrator/ I to cały zabieg napisany dla początkujących. Dla znawców to bułka z masłem. Logujemy się do winSCP jako root i już nic nam nie protestuje przy kopiowaniu czy edycji plików. Tutaj jest o tym mowa https://webinsider.pl/linux-ssh-scp-jako-serwer-sftp/ Pozdrawiam Jolek
 10. Prosił pan - zrobił sam. Rozwiązałem zagwozdkę pozdrawiam czytających
 11. Wgrałem wczoraj taki raspbian. Wszystko dobrze , zmiana hasła usera pi , inne komendy się wykonują przez sudo. Ale ja otwieram program winSCP i chcę kopiować pliki z innej partycji dysku na malinę to protestuje - operacja niedozwolona. Wcześniej używałem Jessie na malinie pierwszej generacji. I tam konto root było otwarte , bez problemów. Na malinie z ostatniego wypustu już Jessie się nie uruchamia , musi być nowsza wersja a ta ma konto root zablokowane. Uruchomiłem ssh , loguję się jak należy na pi , potem sudo. W putty wszystkie komendy się wykonują ale w winSCP już nie. Kombinowałem z różnymi zabiegami dostępnymi z necie - dodawanie usera - działa to ale uprawnienia tego nowego nie skutkują do tego stopnia bym mógł kopiować co chcę. Poradźcie proszę jak to obejść. pozdrówka
 12. Mój model miał RS. Ale może być inne gniazdko . Nie RS ale funkcja ta sama. Ale skoro mówisz że po samym LAN zadziała to niech tak będzie. Ale skoro tego nigdy nie robiłeś to ską pewność że tylko po LAN pójdzie ? U mnie nigdy nie szlo bo to dość trudny i oporny model.
 13. Żeby to zadzialalo musisz mieć jeszcze dodatkowo połączenie z tunerem za pomocą kabla null modem i portu RS 232. Przynajmniej ja tak robiłem gdy kiedyś miałem taki tuner. Może być przejściówka z USB na RS 232. Podaj meila mi na PM a podeslę ci to czym ja stawiałem na nogi ten sprzęt, ale będę dopiero wieczorem.
 14. Kolego - nawet nie szukaj tego. To pułapka i prowokacja. Szaring jest karalny i to moooocno boli.
 15. Witam problem jest dalej , może jakaś inna podpowiedź co by tu jeszcze zepsuć
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.