Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
greg_66

d-link DI604

Recommended Posts

Witam, mam ruter d-linka (na naklejce.....model No: DI-604) ....a w domu mam kabel z rj-45 z dzielonego internetu i ustawienia w komputerze:

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.0.1

DNS1: 194.204.159.1

DNS2: 194.204.152.34

i wlasnie ten kabelek chce wpiac w ruterka i rozdzielic na 3 komputery i tuner....

-niestety nie mam pojecia jak to zrobic, wszelkie proby na intuicyjne konfigurowanie skonczyly sie na niczym......chodzi mi o kofiguracje od a do z

bardzo prosze kogos kto sie na tym zna aby mi pomogl.... albo napisal tutaj, moze sie komus jeszcze przyda, albo na gg 1145890

Ustaw w routerze jako dostęp do internetu:

Sprawdz jaki masz adres mac w komputerze !!!

komenda: ipconfig /all

i jeżeli jest taka mozliwość to ustaw taki MAC w routerze - twoja sieć lokalna może sprawdzać MAC do wpuszczenia do internetu.

potem ustaw DHCP:

adresy od 10.10.0.2 do 10.10.0.10 z brama domyślną 10.10.0.1.

Ustaw na routerze adres sieci lokalnej 10.10.0.1

jeżeli z komputera pójdzie: ping 212.77.100.101

to znaczy, że masz internet - sprawdz, czy idzie: ping www.wp.pl

jezeli nie idzie, to ustaw w DHCP adresy dns i to tyle.

Pozdrawiam.

@p0lu....jest tak .. w wan'ie podaje wszystkio po kolei i jest ok....

natomiast pozniej...piszesz:

"potem ustaw DHCP:

adresy od 10.10.0.2 do 10.10.0.10 z brama domyślną 10.10.0.1.

Ustaw na routerze adres sieci lokalnej 10.10.0.1"

no niestety... w DHCP jest mozliwosc ustawienia tylko 4 czlonu adresu czyli: 192.168.0.x i tylko x moge ustawic.....

natomiast w lan settingsmoge ustawic adres....na inny czyli 10.10.0.1, ale po resiecie juz nie moge w ejsc w ustawienia routera........

W DHCP tam, gdzie możesz zmieniać tylko ostatnie znaki ustaw 10, to będzie przydzielał adresy od 10.

Jeśli nie możesz wejść w ustawienia routera to zmieniłeś jego adres. Wpisz przeglądarce ten zmieniony.

Rozumiem że te dane:

Dostałeś od dostawcy internetu

@runbit...... dzieki juz sobie poradzilem z konfiguracja... jest jeszcze jeden problem, a moze pytanie czy da sie to obejsc ......

za jakis miesiac bede mial internet udostepniony z DSL'a, teraz chwilowo-probnie go mialem i sprawa wyglada podobnie jak moje wczesniejsze ustawienia, tyle, ze gosc wysyla jeszcze po mac adresie... w kompie chodzi wszystko cacy, tylko ze ja chce to rozdzielic w domu na trzy kompy.....

zmieniam mac adres w d-link'u na adres karty z kompa i ..... nic..... juz sie zorientowalem ze gosc wysyla TTL=1, i teraz router odejmuje 1 i sygnalu nie ma....

pytanie, tak jak wyzej -czy da sie to obejsc ......czy zostaje tylko dogadac sie z administratorem sieci ???

Za pomocą tego routera nie zmienisz wartości TTL. Pozostaje ugadanie się z adminem (musisz mieć mocne argumenty) lub postawienie jakiegoś serwera.

Niektóre routery to mają takie jak profesjonalne CISCO, ale to inna bajka.