Jump to content
ceron

co sie dzieje z laki dvhk?

Recommended Posts

3 minuty temu, tomek6680 napisał:

@Gothic77

Aż zajrzałem na swoje Forum ,ludzi ze statutem "Sponsor" jest 6 userów ,słownie sześciu  😞 i to tyle ze wsparcia ludzi i "trzepania" jakiś olbrzymich zysków z działania Forum .

Pytanie dlaczego jest taki stan rzeczy?

Ja szczerze po całym forum nie chodzę, a co za tym idzie nie trafiłem na temat o zbiórce, zrzutce na rzecz serwera itd. dlatego ważną sprawą jest, aby to było jak wspomniałem w widocznym miejscu, aby każdy wchodzący widział, że brakuje dla przykładu 200zł. do utrzymania forum.

- potem na płacz będzie już za późno, a alternatyw tyle, co kot napłakał

Całoroczne zbieranie na forum i zasoby to aktualnie tux od Graterlii przerabia. Jak mu teraz idzie nie wiem, jakieś pół roku temu bana od niego dostałem za napisanie (jego zdaniem) paru niepoprawnie politycznie opinii. 😉

A szkoda, bo zawsze by mu parę groszy z mojej kieszeni na forum wpadło.

Edited by t0mciu

ath8-r napisał, że "  99,999% osob ktore bawia sie w pay-tv liczy na zysk  i ciekawe skąd to wie. Pierwsza wersja forum, to była właściwie normalna grupa dyskusyjna, gdzie ze względu na poruszaną tematykę używano do wysyłania wiadomości PGP. I nie było tam mowy o pieniądzach, każdy przekazywał kolegom to co miał. Odbyło się również kilka bezpośrednich spotkań userów poświęconych wymianie wiedzy przy szumiących napojach. Oczywiście z czasem pojawiła się grupa userów z błagalnymi postami  "jestem młody i się uczę, podeślij aktualne kluczyki", którzy chwilę później już działali już pod szyldem "komu kluczyki, komu". Nie uważam natomiast za naganne, że ktoś produkował i sprzedawał sprzęt potrzebny do "zabawy" z kartami, a nigdy nie spotkałem się z handlem informacją. Odrębną kategorią  jest natomiast sharing, czyli zabawa w cwaniaczków. Więc jeżeli ath8-r pisze, że 99,999 osób  z forum było tam dla zysku, to widocznie miał znajomych w takim kręgu. A tak dla jasności to zawsze miałem kartę full pakiet, a to wszystko to dla sportu.

Edited by dek
poprawka

Godzinę temu, dek napisał:

ath8-r napisał, że "  99,999% osob ktore bawia sie w pay-tv liczy na zysk  i ciekawe skąd to wie. Pierwsza wersja forum, to była właściwie normalna grupa dyskusyjna, gdzie ze względu na poruszaną tematykę używano do wysyłania wiadomości PGP. I nie było tam mowy o pieniądzach, każdy przekazywał kolegom to co miał. Odbyło się również kilka bezpośrednich spotkań userów poświęconych wymianie wiedzy przy szumiących napojach. Oczywiście z czasem pojawiła się grupa userów z błagalnymi postami  "jestem młody i się uczę, podeślij aktualne kluczyki", którzy chwilę później już działali już pod szyldem "komu kluczyki, komu". Nie uważam natomiast za naganne, że ktoś produkował i sprzedawał sprzęt potrzebny do "zabawy" z kartami, a nigdy nie spotkałem się z handlem informacją. Odrębną kategorią  jest natomiast sharing, czyli zabawa w cwaniaczków. Więc jeżeli ath8-r pisze, że 99,999 osób  z forum było tam dla zysku, to widocznie miał znajomych w takim kręgu. A tak dla jasności to zawsze miałem kartę full pakiet, a to wszystko to dla sportu.

chwila... bo teraz juz nic z tego nie rozumiem

o jakim/ktorym forum piszesz o sat-elicie czy dvhk ?

na sat-elita udawano ze sie lodow nie kreci both/ forum publiczne oraz niepubliczne 

oto 10 przykazan satelitarnego ciula dla ciebie:

1. sharing jest dla nieudacznikow ktorzy licza na szybki zysk , prawdziwa zabawa rozgrywa sie zupelnie gdzie indziej

2. nie wierz/nie ufaj nikomu jak prosi ciebie o pomoc i wypisuje ze on to robi tylko dla zabawy 

3. z gory wszystkich bierz od strzala ze probuja ciebie wykorzystac zarobic na tobie pieniadze a pozniej co najgorsze sie toba wytrzec

dopiero jak ich poznasz blizej bedziesz mogl jakies wnioski powyciagac

4. najgorszy ham to taki ktory nic sam nie potrafi zrobic i nie dostanie od innych (taki jak pseudoguru aka scammer ze slowacji) 

5. na forach satelitarnych w 90% wypisywane sa brednie przez ludzi nie majacych pojecia jak dziala mikrokontroler co to jest kod czy tez kodowanie

pozostale 10% to mega-zajebiste poradniki dla poczatkujacych ktore sa poprawne 

6. telewizja satelitarna to profit dla kazdego jeden ma zysk w postaci $ kolejny ktos ma zysk w postaci supportu (wysylanie sprzetu kupywanie zabawek niczym dziwki(studentki) sponsorowane przez frajerow przy kasie (dziwka taka nie jest oficjalna dziwka ktora daje za $ ona tylko udaje ze to robi dla zabawy czy tez poprostu tak wyszlo to wyszlo a pieniadze na zakupy dostaje przy okazji (w rzeczywistosci jest gorsza jak oficjalna dziwka) 

trzeci ma problemy psychiczne i z powodu tych problemow wyzywa sie na innych i kapuje/kabluje (scammer ze slowacji raz jeszcze)

7. nigdy nie zdradzasz swojej identyfikacji w postaci zdjec miejsca zamieszkania numerow telefonu czy tez nie pijesz z kolegami przy szumnych napojach tj. mialem takich wielu w przeszlosci a to dopiero po paru latach wyszlo jakie to fujary byly , nawet jeden z nich podal moj stary adres zamieszkania bez cyferek na publicznym forum 

8. w swiecie tv-sat bywa tak ze wystarczy tylko ze cos powiesz (nawiniesz jakis pomysl do zrealizowania czegos zanim go samemu zdazysz wykonac) to juz 10 - czy 15-tu bedzie identyczny temat drazyc i to wykorzysta , nie mozesz mowic za wiele fora traktujesz jak kolka rozancowe a guru z for (jak ludzi ktorzy potrzebuja byc znani i lubiani przez pozostalych) 

9. satelitarne guru nie istnieja , wiekszosc czynnosci idzie wykonac samemu znajac doslownie podstawy (podstawa tutaj jest opanowanie wiedzy nt. jak dzialaja mikrokontrolery co to jest kod maszynowy i co najwazniejsze jak dziala elektronika cyfrowa) nie zadne programy na windowsa czy linuxa bo to ciebie do niczego nie doprowadzi

posiadajac taka wiedze bedziesz w stanie ogarniac wiekszosc rzeczy sam i rozwijac to w kierunku lamania zabezpieczen przewidywania dzialania modulow sprzetowych bez bezposreeniego dostepu do tych modulow i wiele innych (to nie jest az tak skomplikowane jak revers kodu nie pochlania rowniez tyle czasu) 

10. wsumie to juz nie wiem co tutaj napisac 

skad ja to wszystko wiem ? pewnie glownie dlatego ze sam jestem komercyjna osoba , niemniej jednak nie taka jak wiekszosc tutaj liczy tylko na zysk bez wkladu lub z wkladem minimalnym , ogolem rzecz biorac to ja sie lubie bawic drogimi zabawkami wiec kupuje a nastepnie robie cos i jak cos z tego wyjdzie to wyjdzie i sie zrobi jakis $ zeby sie zwrocilo a jezeli nie wyjdzie to plakal ja nie bede... i zabieram sie za cos innego 

wyrozniam sie tym od was ze ja cos robie sam a wam sie niechce tego robic bo ja zadne guru nie jestem podstawy znam te ktore wymienilem i to mi wystarcza w zupelnosci do krecenia lodow 🙂

inni znaja sie tylko na kodowaniu i bija sie pomiedzy soba (zabijaja) 

Edited by ath8-r

Oczywiście chodziło o stare, pierwotne dvhk i wtedy nie było tego cynizmu i nachalnej pazerności  o których piszesz.  Już nawet nie potrafisz uwierzyć, że koledzy mogą wymieniać między sobą informacje? Zaręczam, że tak było. A w sumie chodzi o to, że żal tej całej bazy gromadzonej przez lata

15 minut temu, dek napisał:

Oczywiście chodziło o stare, pierwotne dvhk i wtedy nie było tego cynizmu i nachalnej pazerności  o których piszesz.  Już nawet nie potrafisz uwierzyć, że koledzy mogą wymieniać między sobą informacje? Zaręczam, że tak było. A w sumie chodzi o to, że żal tej całej bazy gromadzonej przez lata

otoz to 

to ten 0,00001% takich ludzi jest o ktorych piszesz , oni wciaz sa.. istnieja , ja tez taki bylem/chcialem wciaz byc ale koszty zabawek zmusily mnie do tego dziadostwa ... 

Edited by ath8-r

Tak jak ktos wczesniej napisal ja tez niezauawzylem ze jest gdzies temat z dotacja.... TAkze mysle trzeba zrobic cos wiekszego "swiecacego" na glownej stronie forum nie wiem na samej gorze... I podawac bierzaca sytuacje. Cos jak jest na stronie np. http://wolnemedia.net/ oni maja akurat po prawej. I niech przez caly rok sie kasa zbiera. Przeciez uzbierac taki tysiac zlotych to niech 100 osob po dyszke wplaci to co to jest...Napisac ze bez tego moze nas czekac taki sam los jak dvhk to moze podziala ;)) A jak nie to zrobic zamkniete forum tylko dla tych co sa w stanie cos dawac i tyle.. Jak ktos jest taki co to lubi tylko brac a nic dawac to niech sie wypcha 😜 Dobrze by bylo tez zrobic jakis w miare bezpieczny sposob wplat, bo pewnie wielu ludzi sie tym schizuje i obawia przed zrobieniem tradycyjnego przelewu... Nie wiem jakis PayPal (Bitcoin;) czy cos innego....

Edited by frogu

7 godzin temu, frogu napisał:

Tak jak ktos wczesniej napisal ja tez niezauawzylem ze jest gdzies temat z dotacja.... TAkze mysle trzeba zrobic cos wiekszego "swiecacego" na glownej stronie forum nie wiem na samej gorze... I podawac bierzaca sytuacje. Cos jak jest na stronie np. http://wolnemedia.net/ oni maja akurat po prawej. I niech przez caly rok sie kasa zbiera. Przeciez uzbierac taki tysiac zlotych to niech 100 osob po dyszke wplaci to co to jest...Napisac ze bez tego moze nas czekac taki sam los jak dvhk to moze podziala ;)) A jak nie to zrobic zamkniete forum tylko dla tych co sa w stanie cos dawac i tyle.. Jak ktos jest taki co to lubi tylko brac a nic dawac to niech sie wypcha 😜 Dobrze by bylo tez zrobic jakis w miare bezpieczny sposob wplat, bo pewnie wielu ludzi sie tym schizuje i obawia przed zrobieniem tradycyjnego przelewu... Nie wiem jakis PayPal (Bitcoin;) czy cos innego....

dokladnie tak kazde forum satelitarne powinniscie brac z namiarem (powinniscie miec na uwadze to ze cos sie kiedys moze stac i przez glupote bedziecie ciagani za jezyk co jak i dlaczego...)

paypal jest pod pelna kontrola wladz i nie jest zalecany przy wykonywaniu jakichkolwiek transakcji zwiazanych z piractwem satelitarnym itd. 

generalnie obecnie jedyna metoda platnosci ktora moze byc anonimowa chociaz wcale nie musi jest bitcoin

Bitcoin anonimowy? Proszę nie żartuj 🙂 Na obecną chwilę dla przeciętnego usera zakup i późniejsza transakcja BTC, to większe ryzyko przelew przez PayPal.

Oczywiście da się to zrobić anonimowo, ale jest to nieosiągalne dla (jak to lubisz pisać) 99.99999% użytkowników...

1 godzinę temu, t0mciu napisał:

Bitcoin anonimowy? Proszę nie żartuj 🙂 Na obecną chwilę dla przeciętnego usera zakup i późniejsza transakcja BTC, to większe ryzyko przelew przez PayPal.

Oczywiście da się to zrobić anonimowo, ale jest to nieosiągalne dla (jak to lubisz pisać) 99.99999% użytkowników...

widze ze jestes malo rozeznany w temacie 

za bitcoinem mozesz zatrzec slad sa do tego celu dostepne pewne metody na wyciagniecie reki 

bitcoiny mozesz rowniez sprzedawac anonimowo w polsce jak i za granica (nawet jesli bedziesz musial geba zaswiecic gdzies) to itak zanim cie zaczna szukac (o ile wogole) to materialow video odnosnie tej transkacji juz nie bedzie

wiecej szczegolow tj to ja juz publicznie podawal nie bede , kiedys przez pare lat wydawalo mi sie ze VPS-y zlokalizowane na terenie europy sa niezbepieczne i wogole (bo wczytywalem sie w brednie celowo wypisywane zreszta po forach) nastepnie jak sobie samemu to sprawdzilem po paru latach to przekonalem sie ze to wierutna bzdura jest i ze  "zawsze wszystko trzeba sprawdzac samemu" zeby byc w 100% pewnym

za duzo czytacie glownie to brednii zamiast samemu wszystko sprawdzic i doksztalcic sie w pewnych kwestiach

kiedys na dvhk napisalem zabawny post "z modulow cam ci+ polsatu nie da sie zdekodowac kluczy rsa poneiwaz sa one zaszyfrowane kluczem sprzetowym" to tak dla zartu... wyobraz sobie ze przez conajmniej przeszlo 3 lata zaden z tych magikow niepokwapil sie nawet zeby to sprawdzic bo byli pewni ze tak jest... :):):):):):) a ja sie z nich wszystkich smialem przegladajac forum i posty

Edited by ath8-r

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.