Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Lucek™

NOWY Dreambox DM7080 HD [David]

Recommended Posts

Dreambox-Blog

 

 

DM7080 jako następca DM8000 w skrzydłach - Gigabit Ethernet, Ghz procesor, USB 3.0 i nie tylko!

 

Przez długi czas było bardzo cicho w Dream Multimedia, ale jak to się mówi: spokój przychodzi przed burzą. Z zupełnie nowym DM7080 Dreambox będzie teraz wkrótce wprowadzone na rynek, która będzie cios w cieniu.

 

 

 

 

Notatka z góry są dostępne dla następujących informacji nie ma oficjalnego potwierdzenia z Dream Multimedia. Teraz jest jeszcze spekulacja oparta na opublikowanym wideo YouTube. Jednak należy również zauważyć w tym miejscu, że zarówno film i informacji związanych z bardzo dużym prawdopodobieństwem są prawdziwe. Ponadto, należy zauważyć, że nie jest to chyba długo oczekiwany Goliat jest.

 

Ale teraz z powrotem do rzeczywistego czucia. Z DM7080 Sen pozostawia nie tylko wszystkie poprzednie modele w cieniu i wydała nowy okręt flagowy, konkurencja będzie miała tutaj trochę pośmiać.

 

Tak dobrze wyciekł ktoś pole beta i film na YouTube, który pokazuje co najmniej płytę główną nowego Dreamboxa, a także niektóre z najważniejszych innowacji i cech wymienia, przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

 

 

 

Ze źródeł niepublicznych, potwierdzono, że to nie jest fałszywy, ale w rzeczywistości obok modelu Dreambox. Ponadto, powinno się na w ciągu kilku najbliższych tygodni na rynku.

 

Ale teraz jest pierwszy blog Dreambox szczegółowy wgląd w nowe funkcje do DM7080.

40nm i 7000 DMIPS

 

Ta innowacja dotyczy wbudowanego procesora Dreambox. Podczas gdy nie ma dokładnego oświadczenie w filmie, do którego procesor jest naprawdę - 40nm i 7000 DMIPS tylko powiedzieć coś na temat prędkości i konstrukcji procesora. Ale jest stosunkowo blisko, że z, jak się już do Broadcom architektury musi działać swoich poprzedników. Te nadchodzące procesory są już poważnie ograniczone w pytaniu. Spojrzenie na najnowszych produktów Broadcom prowadzi do wniosku, że musi to być albo BCM7435.

 

Ten procesor jest wyposażony w wiele bardzo ciekawych funkcji, które będziemy rozważać tutaj szczegółowo, przy ze strony producenta można znaleźć.

 

Tak więc jest to albo dwurdzeniowy procesor, który może przetwarzać dwa wątki, z 7000 DMIPS . W DMIPS jest punktem odniesienia, który mówi o wydajności procesora, a może w rzeczywistości być jeszcze bardziej znaczące niż specyfikacje Ghz.

 

Szczególnie smartfonów i tabletów użytkownicy nie będą musieli przekodować na możliwość nawet programów wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym - to pozwala na strumieniowe przesyłanie programów w wysokiej rozdzielczości, jeśli nie jest wystarczająca przepustowość i / lub urządzenie nie obsługuje wysokich rozdzielczości. Wszystko to odbywa się na poziomie sprzętowym i jest z pewnością poparte enigma2. Zatem, dodatkowe oprogramowanie było prowadzone w przeszłości w potężny komputer jest zupełnie niepotrzebne.

 

Chociaż wydaje się, że szum jest mały śpi na telewizory 3D. Niemniej jednak, nowy procesor jest prawdopodobnie przynosi nowe możliwości projektowania trójwymiarowych interfejsów użytkownika i gier. Z nich, na przykład, może skorzystać nowy enigma2-skórki, pod warunkiem, że funkcja ta jest realizowana zgodnie z systemem.

 

Szczególnie ekscytujące jest oczywiście realizowane w funkcji DRM. Wykazy producent tutaj w odniesieniu do następujących funkcji na:

 

Zabezpiecza przeglądarki internetowe i aplikacje sklepy mają być dostarczone wraz z treści przekazu premii przy jednoczesnej ochronie ogólnych podstawowe funkcje i treści wysokiej wartości.

 

Wydaje się, że wnioski od posiadaczy praw mogą być spełnione z nowego sprzętu, jeśli odpowiednie funkcje zostały zaimplementowane w enigma2. Należy szczególnie podkreślić, że niekoniecznie musi być wcześniej wykonane z tych elementów. Istnieją tylko opcjonalne funkcje, które są obsługiwane przez architekturę procesora. Również dlatego, że ta wpada do enigma2, nie jest wcale pewne, a które mogą być klasyfikowane jako bardzo mało prawdopodobne.

1080p i HDMI 1.4a

 

Zgodnie z nowym procesorem, który obsługuje również kodowanie wideo i wyjście wideo na poziomie sprzętowym, DM7080 może teraz grać nie tylko w 1080, ale także skalować do 1080p wysokiej. Może to, w zależności od TV lepszego wyniku jakości obrazu, jak Dreambox przyjmuje skalowania zarówno większą rozdzielczość i ramek.

 

Ponadto DM7080 prowadzi, jak wskazano powyżej, rozszerzone kompatybilność 3D. Wsparcie jest teraz standardem HDMI 1.4a. Jest to specjalny standard nadawania 3D dla filmów i gier, w szczególności zapewnia również wystarczającej przepustowości. W połączeniu z bardzo dużej mocy obliczeniowej DM7080 można przyjąć, że w wysokiej rozdzielczości filmy 3D mogą być odtwarzane z łatwością, nie będąc gdzieś być wąskim gardłem lub słabe wyniki, a to jest już oficjalnie wspierany przez legendy.

Gigabit Ethernet

 

Po Gigabit Ethernet jest szczególnie szybkie połączenie w sieć, która może przynieść ogromne korzyści, zwłaszcza w sieci domowej. Już od dłuższego czasu jest to długo oczekiwana funkcji. W poprzednich modelach, Gigabit Ethernet, by nie miało sensu, ponieważ architektura stosować w każdym przypadku nie byłyby w stanie wykorzystać wydajność. Procesor obecnie używane Dreambox, ale równie dobrze być w stanie wykazać, granice Gigabit Ethernet.

 

Szczególnie ważne jest szybkie połączenie z siecią, na przykład podczas nagrania są na dysku sieciowym, a nie z wewnętrznego dysku twardego. Ale streaming programów w wysokiej rozdzielczości - zwłaszcza, gdy wiele strumieni jednocześnie - zajmuje dużo pasma i zasobów.

SATA3

 

Z Serial ATA (SATA) jest nazywany interfejs z Dreambox i płyty na dysk twardy. Oto SATA3 bardziej dokładne sprawozdanie o teoretycznej maksymalnej przepustowości danych z tego interfejsu. Przez długi czas, że nie odegrał żadnej znaczącej roli, ale od SSD stały się tańsze, to w naturalny sposób nadaje się również do zastosowania takiego SSD w Dreambox jako zamiennik dysku twardego. Ma to wiele zalet. Po pierwsze, SSD są całkowicie milczy, a ponadto znacznie szybciej niż standardowe dyski twarde. Ponadto, dyski SSD zużywają także mniej energii.

 

W poprzednich modelach Dreambox SSD jeszcze nie było naprawdę tłoczno, między innymi ze względu na interfejs. Tak powinno być na teraz, ale: SATA3 jest dość szybkie i jest super tie szybszych dysków.

USB 3.0

 

To samo dotyczy połączenia z zewnętrznych dysków twardych. Stań pory tylko USB 2.0 dostępne, to nie było tak źle. Szybkość transmisji danych nie była istotnie wyższa eSATA tak, ponieważ pozostałe elementy nie były wystarczająco szybkie, aby naprawdę wykorzystać tylko SATA i podłączonego nośnika pamięci.

 

Jak z DM7080 znacznie szybszy jest używany i związany z nim sprzęt, oczywiście szybciej interfejs zewnętrznych nośników należy znaleźć. Z USB 3.0 jest tak otwarty na obecnym poziomie.

eMMC

 

W przeszłości, do małej pamięci flash Dreambox bardzo często skarżył się legendy, poprawione wersje niektórych modelach Dreambox opublikował, że zawarte tyle pamięci flash. Wcześniej tylko DM7020HD i DM8000 posiada bujną pamięci flash.

 

Teraz jednak wydaje się legenda rozpocząć nową ścieżkę. Nowy DM7080 obsługuje eMMC. Jest to technologia, która praktycznie sprowadza kart pamięci MMC na kamienie i jest używany głównie przez telefony komórkowe. Dostęp do pamięci jest bardzo szybki i zobaczyć bloki w przybliżeniu taka sama jak moduł pamięci RAM. To sugeruje, że może to być bardzo łatwe do wymiany lub rozbudowy w przyszłości pamięci flash.

 

Tak powinno być teraz nie ma potrzeby rozszerzenia Flash dać. Powinien ukazać się w przyszłym obrazy oraz programów Dreambox nie powinien już pasować do istniejącej pamięci flash, to teraz wydaje się być bez majsterkowania musi być rozszerzalna.

BLE - Bluetooth Low Energy

 

Szczególnie interesujące i praktyczne wtyczki powinny rozważyć partnerstwo z BLE sama. W BLE to nowy standard nie tylko dla transmisji danych Bluetooth, ale również dla urządzeń sieciowych, jak w Wikipedii jest napisane tak pięknie. Szczególną cechą jest to, że zużycie energii jest znacznie niższy niż w przypadku starszych wersji Bluetooth.

 

Z BLE, na przykład wtyczki mogą być opracowane, że można wykryć na podstawie w obszarze urządzeń rosnące (oczywiście z aktywnym BLE również), które użytkownik jest w pokoju, a potem może dostosować skórę odpowiednio, albo zmienia się automatycznie do ulubionego kanału.

 

O BLE może być sposobem wszelkiego rodzaju plików multimedialnych i łatwo przenosić i jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne smartfony i tablety.

Nowy okręt flagowy z 4 tunerów

 

Po zaprzestaniu produkcji DM8000, które zgłosiły się w blogu Dreambox tutaj, krzyk był trochę duży i wiele sobie wymarzyć godnego następcy. To jest dokładnie to, DM7080 - choć prawdopodobnie nie jest to działanie do Goliata, ale jest to dość nowe urządzenie, które nie tylko przekracza DM8000 zdecydowanie, ale również konkurencji pozostawia się w cieniu.

 

Są obsługiwane, tak jak w DM8000 już do czterech tuner z których dwa są mocno przymocowanej (w tym przypadku powinno być, jak to było już dobrze do DVB-S2 aktu tunera). Ponadto, istnieją dwie szczeliny, które mogą być umieszczone z kompatybilnymi tunery, takie jak DVB-C lub DVB-T, lub dwoma innymi tunera DVB-S2.

 

[Aktualizacja: Jak słusznie zauważył już kilka użytkowników, tylko trzy tunery są na powyższym wideo, aby zobaczyć. W jednym z trzech widocznych na tunery wideo, ale to jest Twin Tuner DVB-S2 i, jak zwykle, przez DM7020HD i DM8000, istnieją jeszcze dwa dodatkowe gniazda tuner są dostępne, które mogą być skonfigurowane powrotu. Wsparcie praktyczne pudełko, więc w sumie 4 tunerów.]

Enigma2 i OpenGL

 

Interesujące jest to, by spojrzeć na oprogramowanie do DM7080. Jak można łatwo zobaczyć tylko na powyższy odnośnik wideo, DM7080 biegnie z enigma2. Zaletą tego jest wielki: wszyscy użytkownicy znają już system operacyjny i nie są bardzo duży wybór wtyczek, motywy i inne rozszerzenia. Dzięki nowej energii i zasobów obliczeniowych HbbTV i przeglądarki internetowej powinien być bardzo szybki, prawie jak na komputerze stacjonarnym przyzwyczajony. Dodać oba programy i funkcje podstawowe z enigma2 powinna być teraz zabawa!

 

Obfita moc obliczeniowa może również sugerować, że będzie nowa wersja Enigma2 z obsługujące OpenGL. Pozwoliłoby wizualizacje i graficznych interfejsów użytkownika, są one znane od komputerów. Należą do nich wspaniałe efekty, a także zdolność do przetwarzania niektórych grafik. Możliwości są tu praktycznie otwarta.

 

Oczywiście, można również założyć, na podstawie zainstalowanego procesorów i innych elementów, które DM7080 jest wyposażony w dużą RAM i pamięci flash, tak że w tym przypadku nie może być wąskim gardłem.

Uruchomienie nowej DM7080

 

O uruchomieniu, nie ma oficjalnych informacji, gdzie można założyć, że będzie to w najbliższej przyszłości tak daleko. Ponadto, nic nie wiadomo o cenie, można spekulować tylko. Tylko wtedy, gdy Dreambox jest oficjalnie potwierdzone przez legendy i prasowa pojawi się pierwsze oświadczenia o cenie mają być podjęte.

 

Spojrzenie na składniki, a zwłaszcza nowym CPU, wsparcie OpenGL i ogólnie w pełni zaopatrzony Dreambox, porozmawiajmy nadzieje pojawić. Fakt, że Dreambox charakteryzuje jednak osiedlić się w górnym przedziale cenowym, będzie oczywiste w tym momencie. W odniesieniu do wielkości DM7080 powinna wynosić od filmu po DM800se i DM7020HD.

 

Będziemy Was na blogu Dreambox oczywiście na bieżąco! Jak tylko pojawią się nowe informacje na temat nowego flagowego legendy, jest odpowiedniej pozycji w sposób terminowy.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

niby maja byc 2 modele 1 w sierpniu niby z cena zblizona do duo2 czy innych xtrandow do 5xx euronow oraz 2 w grudniu

 

dodac trzeba ze juz jest albo sie pojawi procek dla UDHTV i kto wie czy ten drugi box wlasnie nie bedzie pierwszym boxem z obsluga UDHTV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

narazie bety ale widac dzialaja

 

jedno zrodlo mowilo ze ma sie pojawic najpierw Full hD sierpien/wrzesien

drugie ze pod koniec roku

 

 

 

DM7080 HD

- Enigma 3 closed source system
- Design known
- Mr. ooZoon (probably a programmer) will get in April a testbox
- They will release first a light-box "DM9xxx", end of this year full version "Goliath".
- Mysterious brand was registred by Dream called "PLUSCRYPT"
- The support for old Dreamboxes also all E2 Boxes will end
- Full version cost about 600€ / light version about 300€
- 4K (UltraHD) compatible
- BCM7251 is new System-on-a-Chip (SoC) which is build-in

BCM7251 is a system-on-a-chip (SoC) for multi-HD/UltraHD IP set-top boxes (STBs).
It integrates the High Efficiency Video Codec (HEVC) or H.265 standard, which 
enables more UltraHD content. It also incorporates Dual Display, a feature that 
enables presentation of two simultaneous video channels from the same STB via 
independent HDMI outputs and remote control devices 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info Dr.Best

 

4GB Flash

2GB RAM

 

More Picture

BIG Thx @ ferrari3005 from Dream-Elite Team

 

 

 

2ezlbb9.jpg

 

k354iw.jpg

 

2uttbx5.jpg

 

23vz3fm.jpg

 

28s3qkx.jpg

 

1449qa.jpg

 

jpk37r.jpg

 

sf8dcn.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

499 eurosow czy ta cena jest oficjalna to raz

 

w jakim zestawie to ma byc sprzedawane w vu duo2 mamy tylko 2x dual

 

czy flashowanie ma byc po staremu czyli tylko po przez podlaczanie do routera po DHCP bo jak tak to nadal wole Duo2 tutaj po wifi pakuje nowe image i od razu flashuje [ mam dosyc lazenia z boxem miedzy pokojami]

 

co z tego ze wiecej flasha i ramu skoro w 50% tego nie wykorzstujemy

 

widac jakie beda ceny 4k ~+-600 eurosow

Share this post


Link to post
Share on other sites

499 eurosow czy ta cena jest oficjalna to raz

 

w jakim zestawie to ma byc sprzedawane w vu duo2 mamy tylko 2x dual

 

czy flashowanie ma byc po staremu czyli tylko po przez podlaczanie do routera po DHCP bo jak tak to nadal wole Duo2 tutaj po wifi pakuje nowe image i od razu flashuje [ mam dosyc lazenia z boxem miedzy pokojami]

 

co z tego ze wiecej flasha i ramu skoro w 50% tego nie wykorzstujemy

 

widac jakie beda ceny 4k ~+-600 eurosow

Big-Apple tak jak pisałem na innym forum to niemożliwe znając DMM aby to kosztowało 500 euro

 

glowica twin dvb-s2 (pozycja horyzontalna)
glowica singel dvb-s2
glowica dvb-c albo dvb-t

Głowice wszystkie Plug and Play.

 

faktycznie nie wiadomo w jakim zestawieniu ? o czym Ty piszesz ? przecież można w dm wpisać na " sztywno" ip tunera w biosie dm lub ip w routerze dla dm

 

jutro poszukam specyfikacji bo będzie lepszy od duo2

Share this post


Link to post
Share on other sites

The New DREAMBOX

DM7080HD

 

 

Main Features:

 

Dreambox OS (E2 Plugins compatible)

Dreambox API

7000DMIPS Dual Core Processor

2x HDMI 1.4a port (1x input, 1x output)

MPEG-2 / H.264 Decoder

Twin DVB-S2 Tuners

2x Dreambox Tuner Slots

2x DVB Common Interface (CI) Slots

2x Smartcard-Reader Dreamcrypt

________________________________________

 

4 GByte Flash

2 GByte Ram

10/100/1000 MBit/s compatible Gigabit Ethernet Interface

2x USB 3.0 SuperSpeed

2x USB 2.0

1x SD-Card Slot

Mini-USB service port

S/PDIF digital bitsream out

Internal 3.5" SATA hard disk (not included)

________________________________________

 

EPG (electronic program guide)

full automatic service scan

easy bouquet lists

videotext

DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS

multi-lingual, skinnable user interface

size W x D x H: 372 mm x 232 mm x 75 mm

 

 

 

IT-Fotojetzt_com78.jpg

 

IT-Fotojetzt_com72.jpg

 

IT-Fotojetzt_com22.jpg

 

IT-Fotojetzt_com41.jpg

 

IT-Fotojetzt_com18.jpg

 

IT-Fotojetzt_com30.jpg

 

IT-Fotojetzt_com16.jpg

 

IT-Fotojetzt_com65mitdnetundpfeil.jpg

 

IT-Fotojetzt_com62mitdnetmitpfeil.jpg

 

IT-Fotojetzt_com61mitdnetundpfeil.jpg

 

IT-Fotojetzt_com11.jpg

 

IT-Fotojetzt_com01.jpg

 

IT-Fotojetzt_com46.jpg

 

IT-Fotojetzt_com45.jpg

 

IT-Fotojetzt_com44.jpg

 

IT-Fotojetzt_com35.jpg

 

IT-Fotojetzt_com28.jpg

 

IT-Fotojetzt_com54.jpg

 

IT-Fotojetzt_com56.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

499 eurosow czy ta cena jest oficjalna to raz

 

w jakim zestawie to ma byc sprzedawane w vu duo2 mamy tylko 2x dual

 

czy flashowanie ma byc po staremu czyli tylko po przez podlaczanie do routera po DHCP bo jak tak to nadal wole Duo2 tutaj po wifi pakuje nowe image i od razu flashuje [ mam dosyc lazenia z boxem miedzy pokojami]

 

co z tego ze wiecej flasha i ramu skoro w 50% tego nie wykorzstujemy

 

widac jakie beda ceny 4k ~+-600 eurosow

Big-Apple tak jak pisałem na innym forum to niemożliwe znając DMM aby to kosztowało 500 euro

 

glowica twin dvb-s2 (pozycja horyzontalna)
glowica singel dvb-s2
glowica dvb-c albo dvb-t

Głowice wszystkie Plug and Play.

 

faktycznie nie wiadomo w jakim zestawieniu ? o czym Ty piszesz ? przecież można w dm wpisać na " sztywno" ip tunera w biosie dm lub ip w routerze dla dm

 

jutro poszukam specyfikacji bo będzie lepszy od duo2

 

 

Wiesz ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele post odpowiedz o niczym TYLKo dreamy sie flashuje po lanie po przez router kazdy inny box po usb

 

 

http://www.satkontor.de/Digital-Receiver/DVB-T-Receiver/Dreambox-DVB-T/Dreambox-DM7080-PVR-HDTV-Sat-Receiver-2x-DVB-S2-1x-DVB-C-T-Tuner-sat.html?

 

1x sat i 1x dvb-t prawie 2800 zeta dziekuje wole Duo2 wiem tez ze glowice beda te same co z dm7020hd jednak nadal nie wiem czy beda dualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
New DM7080HD sets digital standards

24.09.2014

Gigabit Ethernet, USB 3.0 and 7000-DMIPS-CPU

 

The Dreambox DM7080HD sets new technical standards for the reception of digital TV and radio signals via satellite, cable, antenna and internet: Gigabit Ethernet, USB 3.0 as well as a 7.000 DMIPS dual core processor are among the outstanding features of the Dreambox. The DM7080HD, developed by Dream Property, will be available as of October 2014 with a plug-in DVB-S2 twin tuner as well as two additional tuner slots. The RRP is 619 Euros.

 

The DM7080HD combines the proven and reliable Dreambox functionality with the most modern TV reception and IT technology available. The Gigabit Ethernet interface ensures a smooth and fluid reproduction of streamed HD contents. The optional 3.5” SATA hard drive converts the Dreambox into being the memory centre of any home network. External hard drives or USB sticks can be connected to the DM7080HD via two USB-3.0 as well as another two USB-2.0 interfaces. The Dreambox will even reproduce digital contents from SD cards via the integrated slot.

In addition to the included DVB-S2 twin tuner there are two more slots for a flexible expansion with DVB-S2, DVB-C or DTT tuners. The Dreambox automatically and simply recognizes new receiver elements through its Plug & Play function. The HDMI-1.4 input and output ensure brilliant picture quality.

 

Inside the Dreambox, a 7.000 DMIPS dual core processor together with 4 GB of flash memory and 2 GB RAM ensures optimum reproduction quality, as well as fast reaction and short switching times. The innovative Dreambox operating system guarantees stable reception via all distribution channels, including streaming. Plug-in developers utilize the Dreambox API to continually expand the range of functions of the DM7080HD by means of new applications, which are free of charge.

 

Louis Lee, spokesperson for Leontech, and responsible for the distribution of the Dreambox: „The DM7080HD takes its place at the top of the range of Linux-based set-top boxes. The Dreambox comes equipped with the most modern TV reception and IT technology available. The DM7080HD fulfils both current and future demands with regard to the reception and reproduction of digital, high-definition moving picture contents.“

 

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.