Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
EXCITER

Pioneer 1530 w dL10

Recommended Posts

Opis naprawy Pioneer 1530 w trybie serwisowym "dL10"

 

 

Jeżeli Wasz tuner jest zablokowany w stanie "dL10" to ten opis jest własnie dla Was :) Proszę o przeczytanie całego opisu, zanim cokolwiek zaczniecie ruszać w swoim tunerku, gdyż bardzo łatwo można zepsuć tuner bez odrobiny elektornicznego doświadczenia !!!

Aby naprawić ciągle wyskakujący tryb serwisowy "dL10" w tunerku należy zapisać nowy bootloader w adresie 0x7FF80000 - nowy bootloader będzie ignorował wchodzenie tunka w tryb "dL10" przez punkt K2002 na płycie głównej. Wiadomo jednak że przestrzeń (adres) 0x7FF80000 w pamięci flash jest ZABLOKOWANA PRZED ZAPISEM - bez odblokowania możliwości ingerencji we flasha pod adres 0x7FF80000, nie zapiszesz nowego bootloader'a. Odblokowanie tego można dokonać po dosyć prostej modyfikacji sprzętu.

 

Co nam będzie potrzebne:

 

1) Lutownica, ok ~15W

2) Odizolowany kabel długości ok 50cm

3) Mały rezystor ok 10 kilo-ohm

4) Miernik

5) Dobry wzrok i sprawne ręce ;)

 

Przetnij kabel na dwie części o długości ok. ~10 i ~40cm.

Na początku trzeba uziemić lutownicę, używając do tego dłuższego kawałka kabla - jeden koniec kabla podłączamy do lutownicy a drugi do metalowej obudowy tunerka. Gotowy ?

 

 

Następnie trzeba znaleźć napięcie +12V - w prawej części naszego tunerka jest osobna płyta zasilania (uwaga na wysokie napięcia!!), idą tam "druciki" (jest ich tam 19 obok siebie) łączące płytę główną z płytą zasilania. Napięcie +12V występuje w szóstym (6) "druciku" licząc od czoła pioneer'a, najlepiej sprawdzić używając jeszcze miernika ;) Oczywiście nie zaznaczyłem że aby sprawdzić czy występuje tam napięcie +12V należy mieć włączony tuner - ale to już chyba się domyśliliście ;)

 

Przed wykonaniem następnej czynności należy wyłączyć tuner z sieci!!!

 

Teraz bardzo delikatna czynność: trzeba wylutować rezystor R3028 (bardzo mały układ) znajdujący się pod pamięcią flash oznaczoną jako IC3002. Układ należy sobie zachować po wylutowaniu gdyż trzeba będzie go wlutowac z powrotem po zakończonym "zabiegu".

 

W miejsce R3028 wlutowujemy w LEWĄ część (patrząc od przodu tunera) nasz rezystor 10kilo-ohm, a w drugą część podłączamy napięcie +12V używając krótszego kabla. Po szczęśliwej zabawie z lutownicą przechodzimy do następnej części - chyba najprostszej z tego wszystkiego,a mianowicie wgrania naszego nowego bootloader'a.

 

Łączymy PC z tunerkiem za pomocą kabli LPT i COM. Włączamy tuner i za pomocą zmodyfikowanej wersji porgramu PioneroBT wgrywamy nowy bootloader - plik 1530_noDL10.

Po wgrahiu bootloader'a wyłączamy tuner, usuwamy nasz rezystor 10 kilo-ohm, pozostałe kabelki i wlutowywujemy nasz stary układ R3028 na swoje stare miejsce.

 

Teraz możemy wgrywać softy od wersji PI721a0 i w górę - kolegi D-mon. Softy te mają tzw. wchodzenie w tryb serwisowy z pozycji MENU ;)

 

Oto linki do poszczególnych programów:

 

1530_noDL10

PioneroBT

 

Pozdrawiam

EXCITER

 

Podziękowania dla kolegów: ldnlp, D-mon i psycho_troop

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.