Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Lucek™

AX 4K-BOX HD51 UHD E2 Linux Receiver

Recommended Posts

co z kodi .czy działa kiedys pisano że juz na 6.2 i 6,3 dzałało//
Kodi 17.6 na openatv 6.2 i na 6.4 działa

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

W dniu 29.11.2019 o 00:13, Ktosiu napisał:

Też miałem problem z podobnego typu tunerem.

Należało wyłączyć głowice tunera by działał na USB, czyli zwykły bezsens stosowania. To chyba związane też jest ze sposobem dekodowania obrazu gdzie w tunerze stacjonarnym  wszystko jest sprzętowo a na kompie z prostą karta wszystko idzie przez softwarowe dekodowanie. Widocznie do poprawnego dekodowania obrazu z  karty wymagany jest wolny tor  dekodowania obrazu. 

W dniu 29.11.2019 o 00:19, baca01 napisał:

No więc przyszła głowica DVB-S2X. Zamontowałem i blind scan hula aż miło na najnowszym OpenATV.

A czy ktoś uruchomił na AX-sie powyższy tuner USB, TBS? Mam prawie taki sam (tzn model SE czyli bez CI).

Są w repo drivery ale po instalacji ani na OpenATV ani na Egami nie wykrywa tunera...

Prawdopodobnie macie taki sam problem jak ja z uruchomieniem u siebie dongla Astrometa(z Ali za ok. 60zł). Ma on 2 chipy w środku: Realteka do DVB-T oraz Panasonica do DVB-T2/C. Wystarczyło go wpiąć i bez instalacji czegokolwiek pojawiała się w dekoderze trzecia głowica DVB-T. Mnie zależało natomiast na DVB-C. Są sterowniki na feed do tego drugiego chipsetu, więc je zainstalowałem, ale to niestety nic nie dało i nadal była widoczna jedynie jako DVB-T. Rozwiązanie znalazłem na forum OpenPLI. Trzeba było utworzyć skrypt startowy enigma2_pre_start.sh i w nim umieścić taki kod: 

#!/bin/sh

# check if adapter already renamed and exit

[ -c /dev/dvb/adapter1/frontend9 ] && exit 0

# do the rename

mv /dev/dvb/adapter1/frontend0 /dev/dvb/adapter1/frontend9
mv /dev/dvb/adapter1/frontend1 /dev/dvb/adapter1/frontend0

exit 0

Jeśli się to robi pod Windowsem, to trzeba pamiętać, żeby użyć do tego programu typu Notepad++, aby nie wstawiły się nigdzie jakieś windowsowe znaczki. Następnie ten plik kopiujemy do dekodera do lokalizacji \var\bin i nadajemy uprawnienia 0777. W tej lokalizacji teoretycznie wcześniej nie powinno być pliku o takiej nazwie, chociaż np. u mnie później skórka BlackHarmony podmieniała mi ten mój swoim plikiem, zatem wygląda jakby niektóre pluginy i skórki też czasami używały  pliku startowego o tej nazwie, więc trzeba z tym uważać. 

W każdym razie po ponownym uruchomieniu dekodera powinna się w nim pojawić dodatkowa głowica.

@strzala

Dzięki ale u mnie nie pomogło. Po wpięciu TBS-a do tunera (nie instalując sterowników) nie miałem żadnych komunikatów. Po zainstalowaniu również brak reakcji. Takie same efekty dało przestawienie TBS-a w tryb DVB-T/T2. Również skrypt nie pomógł 😞

@Ktosiu

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to musze odłączyć głowicę satelitarną i pod usb podpiąc ten tuner tbs 5580CI?

I jeszcze jedno pytanie: czy jakbym siągnął z tej strony https://www.tbsdtv.com/download/index.html?path=4&id=51 sterownik do tbs 5580CI  (na linux) czy dałoby radę go zainstalować do ax hd51. Jak to ewentualnie zrobić?

Jak znajdziesz dawcę co ci udostępni to tak w innym przypadku moduł i szukanie magika który wyciągnie dane by kartę czytał oscam w czytniku odbiornika.

2 godziny temu, magic13 napisał:

pytanie czy da się odbierać bez modułu CI+ ?

tylko za pomocą magika...

witam

Mam taki mały problem. chce zaktualizować tunera ax hd51 na sofcie od openATV, ale nie chce żeby mi aktualizował skóre  fhd-atv na, bo ta nowsza jest o wiele brzydsza. Jak wykluczyc z codziennej aktualizacji tą skórę. Z góry dzięki 

W dniu 28.11.2019 o 14:10, Gothic77 napisał:

wgrałem nowy soft 

W dniu 28.11.2019 o 14:10, Gothic77 napisał:

Na dany moment można wróżyć z fusów, ale niech kolega zacznie od przesłania swoich ustawień OSCAM'a - link do tematu:

- koledzy sprawdzą, czy jest dobrze skonfigurowany, a potem można zrobić kolejny krok jak instalacja innego firmware, nowszego OSCAM'a itd.

W czasie pisania pamiętaj, aby nie podawać z ustawień, gdzie masz wpisane RSA karty z NC+ 🙂

jestem laikiem  w E2 wgrałem open ATV  i chciałem tylko żeby działały mi kanały c+ z karty nie wiem jak wgrac oscam na tym sofcie z poziomu tunera i chciałem fastscan dla nc+ ale we wtyczce znalazłem tylko dla innych operatorów  moze podpowiesz jak zrobić ? nie chce żadnych wodotrysków byle by działało , a za stary  jestem na nauke linuksa  .

z góry dziękuje za pomoc 

Edited by niktto

43 minuty temu, niktto napisał:

wgrałem open ATV  i chciałem tylko żeby działały mi kanały c+ z karty

po ftp wrzuć do /tmp/ softcam-feed-universal_4.3-r4_all.ipk

zainstaluj poleceniem w telnet

opkg update && opkg install -force-overwrite /tmp/*.ipk

Oscam zainstalujesz pluginy/zielony/softcam

Cytat

* opkg_solver_install: Cannot install package install.
 * opkg_solver_install: Cannot install package /tmp/softcam-feed-universal_4.3-r                                                                                        4_all.ipk.
root@sf4008:/tmp#
-bash: Downloading: command not found
root@sf4008:/tmp# Updated source 'openatv-sf4008'.
-bash: Updated: command not found
root@sf4008:/tmp# Downloading http://feeds2.mynonpublic.com/6.4/sf4008/sf4008_3r dparty/Packages.gz.
-bash: Downloading: command not found
root@sf4008:/tmp# Updated source 'openatv-sf4008_3rdparty'.
-bash: Updated: command not found
root@sf4008:/tmp# Collected errors:
-bash: Collected: command not found
root@sf4008:/tmp#  * opkg_conf_load: Couldn't stat orce-overwrite: No such file                                                                                         or directory.
> root@sf4008:/# cd /tmp
> root@sf4008:/tmp# opkg install install -force-overwrite /tmp/*.ipk
> Collected errors:
>  * opkg_conf_load: Couldn't stat orce-overwrite: No such file or directory.
-bash: ait.11: command not found
root@sf4008:/tmp# root@sf4008:/tmp# opkg install install  /tmp/*.ipk
-bash: root@sf4008:/tmp#: No such file or directory
root@sf4008:/tmp# Couldn't find anything to satisfy 'install'.
> Refusing to load file '/tmp/softcam-feed-universal_4.3-r4_all.ipk' as it match                                                                                        es the installed version of softcam-feed-universal (4.3-r4).
> Unknown package 'install'.
> Unknown package '/tmp/softcam-feed-universal_4.3-r4_all.ipk'.
> Collected errors:
>  * opkg_solver_install: Cannot install package install.
>  * opkg_solver_install: Cannot install package /tmp/softcam-feed-universal_4.3                                                                                        -r4_all.ipk.
> root@sf4008:/tmp#
>

Cos jest jednak nie tak bo wali błedami testowo próbowałem zainstalować