Jump to content
peplas

bloker 16f84a

Recommended Posts

Witam serdecznie temat stary nie mniej znalazłem w szufladzie stary bloker i chciałem wydłużyć promocję programową na karcie kameleon.

Niestety po włożeniu karty do blokera ciemność czy ktoś dałby namiary, który wsad należy zaaplikować do kości by zblokowac deaktywację..

p.s. jeśli takowy jest to czy również zadziała z kartą nc mix czy tu już potrzebny inny wsad jeśli tak to również prosiłbym o takowy.

z góry serdecznie dziękuję...

5469326600_1487002284_thumb.jpg

"zalecany" a ten wyżej na foto nie zda egzaminu...z kartą kameleon??? Rozchodziło by się o dekoder dedykowany od nc+ pace pvr a zmiana dekodera nie wchodzi w grę...Chciałem uraczyć znajomych wydłużeniem promocji poprzez z prezentowanie w/w ale nie wiem jaki tam wsad zaaplikować czy MGCG_CWB_MB.hex z 2004 poradzi sobie???

Edited by peplas

Z PACE HDS7241/91 powinien zadziałać.

Sprawdź dokładnie model dekodera.

Działa dziękuję, po włożeniu świeci!!! reaktywacja nie pcha daty czyli bloker działa.

p.s. jak włożę bloker z kartą do splittera niestety nie działa (spliter przeróbka leśnego dziada).

Rozumiem, że w tej konfiguracji to już nie zadziała tj. karta w bloker i bloker do splitera...???

wsady w spliterze mam "Splitter_tunning_poprawka" - jest jakiś gotowy, wsad na pic16f628 w serwerze (spliterze) który będzie blokował deaktywację???

Mam identyczny dylemat ,mam stary blokier po dzieleniu karty conax tnk SD ,wgrałem patch na FEDEC ale wyggląda na to ,że spliter nie widzi karty.albo cos żle robie

Witam

Zastanawiają mnie zworki w blokerze eliptora.

Na stronie napisali:

Blocker wyposażony został w 2 zworki ustalające tryb jego pracy:

- tryb normal - reset z urządzenia przepuszczany jest przez procesor (nie jest podawany bezpośrednio na kartę smartcard)

- tryb zmodyfikowany - reset z urządzenia podawany jest bezpośrednio na kartę SmartCard.

Tylko dwa tryby, przy aż dwóch zworkach? Jedna rzeczywiście spina RST, druga I/O.

Może to jakiś ukryty feature, czy rzeczywiście obie muszą być zawsze w odpowiadających pozycjach? Co będzie jak je skrzyżuję? :)

Pewnie sporo zależy od wsadu. Bloker przyszedł z niestety nieznanym, "fabrycznym" (skutecznym na FEDC).

Może mądrzejsi ode mnie będą w stanie i zechcą to wyjaśnić.

Wsady są pisane pod oryginalny bloker crypto i modyfikowany bloker. Tak też trzeba ustawić zworki.

¬le ustawisz zworki pod wsad, to po prostu nie będzie działać.

Dzięki. Już chyba rozumiem - użycie w tym celu dwóch zworek najwyraźniej upraszcza konstrukcję.

Miałem wątpliwości, bo mimo wybrania opcji programowania z pliku, wysłali bez pytania o wsad. Działa na FEDC, ale nie jest uniwersalny - wychodzi na to, że inne wymienione funkcje (jak bloker) wymagają osobnych wsadów.

Zgadza się, w oprogramowaniu do PIC FEDC celowo jest usunięty bloker EMM.

Przesył EMM z uprawnieniami na kartę powinien być niezakłócony.