Jump to content
Lucek™

MetrixWeather Location ID

Recommended Posts

nic się nie zmieniło

pobierasz plugin extensions

• weatherplugin
  • weatherplugin-icons

01.jpg

w skincomponents

• weatherconponent

02.jpg

Uruchomic Wtyczkę pogody/ Menu

• zielony dodaj
  • wpisz miasto
  • szukaj kodu

03.jpg

Dzięki! Porobiłem wtyczka działa :) Ikonki skromniejsze niż u Ciebie :) ale działa.

U mnie jest:

weatherplugin (6.1+git6702)

weatherplugin-icons (1.1) i

weatherconponent (6.1+git6702)

Jaka jest różnica 6.1 a 6.3? Czy to zależy od wersji OpenAtv?

W My MetrixMOD była opcja że pokazywało pogodę pod datą i godziną razem z paskiem info programu,

czy jest jakaś skóra która korzysta z weatherplugin w podobny sposób?

Edited by rafow

Cześć

mam pytanie dotyczące wyświetlania pogody w MetrixHD czy nie wystarczy zamienić konkretnych plików jedynie??? Bo aktualizując całą skórkę traci się wszystkie dotychczasowe ustawienia - kolorów, wielkości czcionki itd. - czego chciałbym uniknąć.

Czy wiadomo, który plik lub pliki podmienić aby uzyskać działanie pogody???? jeśli tak to poproszę o konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam kik83

Zamień MyMatrixLite w pluginach - /usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions / MyMatrixLite/ - restart GUI.

Wtyczki - MyMatrixLite - Ustawienia pogody - włączyć - Tak . Wpisać Metrix ID Pogody i MetrixWeather APIKey . Niebieski - sprawdż ID . Wsio

Zapisać zmiany - nic nie tracisz .

Domyślnie jest już APIKey - też działa pododa po wpisaniu ID twojej lokalizacji .

Edited by rysiuhelix

Ok zrobione a gdzie znaleźć ID Pogody - dla konkretnego mojego miasta??? bo po wejściu na stronę www. Geo coords [51.9636, 19.2918] czy to to? mój ID ???

Oczywiście, że czytam ze zrozumieniem ale nie wiem co wpisać bo jak wyszukuje moje miasto - Ozorków to jest id Geo coords [51.9636, 19.2918] czy to wszystko mam wpisać?????

@ rysiuhelix a możesz mi po prostu podać ID dla mojego miasta bo pojawia mi się po check ID - cant get weather id: <urlopen error [Errnoo -2] Name or service not know>

Edited by kik83

Oczywiście, że czytam ze zrozumieniem ale nie wiem co wpisać bo jak wyszukuje moje miasto - Ozorków to jest id Geo coords [51.9636, 19.2918] czy to wszystko mam wpisać?????

Proszę - https://openweathermap.org/city/7531931

anojtv.jpg

i wszystko teraz jasne . :biggrinsmiley:

Napisz czy działa i zamieść screen po naciśnięciu Sprawdż ID - niebieski .

152oxp2.jpg

Edited by rysiuhelix

nie działa niestety wpisałem indywidualny apikey i Metix ID swojego miasta i po Check ID cant get weather id: <urlopen error [Errnoo -2] Name or service not know

U mnie Ozorków chodzi jak widać powyżej. :biggrinsmiley:

Zrób pełny restsrt tunera .

Jeśli jeszcze nie to wsadż konwertery i rendery z tej pobranej paczki do image

/usr/lib/enigma2/python/Components/converter - render i GUI .

!!! Sprawdż czy poprawnie wpisałeś API KEY .

Właśnie o tym pomyślałem konwertery i rendery podmieniłem a konkretnie dodałem w renderer - MetrixHDWeatherUpdaterStandalone py oraz w converter - MetrixHDWeather py i restart GUI po wciśnięciu check ID jest tak jak u Ciebie na zrzucie :biggrinsmiley: :biggrinsmiley: :biggrinsmiley:

Dziękuję za pomoc bardzo @rysiuhelix!!!!!!!!!!!! jeszcze pytanie jak masz ustawiony Interwał Odświeżania(min)???? ja mam 30 ok to???

120 min . To dobrze , że Ci zatrybiło . Ja sobie w ten sposób poprawiłem pogodę we wszystkich image - Neoboot .

Powodzenia w poprawianiu pogody . thumbupsmile

w OpeATV6.2 nic nie ruszałem i pogoda ma się dobrze

ddymnp.jpg

W dniu 28.01.2019 o 18:04, rysiuhelix napisał:

Jeszcze inny sposób naprawy pogody w image OpenAtv - działa na wersjach 6.0 , 6.1 , 6.2 6.3 . Bez API Key thumbupsmile

Pogoda przez MSN Weather .

ściągamy pliki z linku - https://www39.zippyshare.com/v/OjeUe4nZ/file.html

Plik - MetrixHDWeatherUpdaterStandalone.py przesyłamy po ftp do / usr / lib / enigma2 / python / Components / Renderer .

Pliki - WeatherSettingsView.py i __init__.py przesyłamy po ftp do / usr / lib / enigma2 / python / Plugins /Extensions / MyMetrixLite .

Restart GUI .

Wchodzimy w MyMatrixLite -Ustawienia pogody - Metrix ID Pogody - wpisujem nazwę miejscowości .

Naciskamy niebieski - Sprawdż ID . Zapisujemy - zielony .

Cieszymy się wyświetlaniem pogody .

Powodzenia w naprawie pogody . Sprawdzone .

Zapożyczone od przyjaciół zza Buga . :biggrinsmiley:

msn.zip 15 kB · 18 pobrań

Czy mozna prosić o reupload pliku na zippy bo chciałem naprawić pogodę a plik nie istnieje

Mam na zgemmie H92S zainstalowane Openpli 7.1 i z feda skin MyMetrixHD - niestety ale pogodynka nie gada - może jakiś inny skin Metrix jest z działającą pogodą?