Jump to content
izumo

Diablo CAM 2 LAN

Recommended Posts

Witam,

Posiadam moduł Diablo CAM 2 LAN,

Nie widzę w nim żadnych opcji związanych z cccam

Oraz nie wiem czemu z oryginalnym softem nie czyta mi karty cameleon :/ wyskakuje info ze nie znany system kodowania

Czy muszę zakupić programator i zmienić soft na np. underworld ?

orginalny soft czyta dmax system czy jakos tak.Do edukacji soft np Underwold ale to juz zabytki.Nie wiem czy czasem lanem nie da sie coś wgrać?A jesli nie to programatgor cas3 :(Chyba ze ktoś ci to zaprogramuje?

Musisz wgrać np uw 2.28 ( jest stabilny) jeśli chcesz korzystać z cccam. i tam w opcji emu uzupełniasz c linie pamiętaj że w diablo "c:" musi być małą literą i chybe bez spacji. Żeby wgrać uw potrzebujesz programator cas. Natomiast jak by ci się udało wgrać daj znać jak to chodzi ja mam wersję wifi rev 2.6 i trochę się namordowałem z ustawieniami zanim to wszystko poszło.

P.s

Gdybyś chciał mogę ci to wgrać pytanie z kąd jesteś ?

Pozdrawiam,

Daniel

Własnie chce korzystać z cccam jako client, zastanawiałem się nad kupnem wersji wifi, która jest bardziej popularna ale zdecydowałem się na lan ze względu na moje przekonania ze kabel to kabel.

Zakupiłem programator cas od jakiegoś szemranego typa na allegro, który to niby łączy się z programem w komputerze ale dalej nie wiadomo czy działa.

Jestem ze Skierniewic miedzy Łodzią a Warszawą, gdyby ten programator CAS był uszkodzony to prosił bym o pomoc przy wgraniu, zapłacę za przesyłkę w obydwie strony.

Teoretycznie paczkę z programatorem dostanę jutro, wiec będzie już wszystko jasne.

To masz szczęście bo ja jestem z Żyrardowa także jak coś możesz podjechać. Masz rację lan jest w/g mnie lepsze tyle że w niektórych sztukach były podobno problemy z grzaniem się modułu i zaczynał rwać sygnał.

Programator CAS dotarł, wgrałem UW 2.28

Wgrałem CCCAM.CFG

Teraz mam problem, ponieważ jak wchodzę w server status to raz mam connected i tv działa a za chwile not connected :(

Edited by izumo

Wgrałem CCCAM.CFG

Teraz mam problem, ponieważ jak wchodzę w server status to raz mam connected i tv działa a za chwile not connected :(

Nie wiem jak jest w lanie ale spróbuj przypisać statyczne ip routera i pokombinuj z ustawieniami cam: fix cw of ,emu priorytet 1 emu 2 card, emulator on, smard card emms off,caid file pozmieniaj i zobacz jak sie zachowuje itp.

Pozdrawiam

Wgrałem CCCAM.CFG

Nie wiem jak jest w lanie ale spróbuj przypisać statyczne ip routera i pokombinuj z ustawieniami cam: fix cw of ,emu priorytet 1 emu 2 card, emulator on, smard card emms off,caid file pozmieniaj i zobacz jak sie zachowuje itp.

Pozdrawiam

pozmieniaj jeszcze opóźnienia ustaw na np 5 i zobacz jak się zachowuje cam. po każdej zmianie wyłącz tel zaczekaj chwile i włącz chodzi o to żeby zrobić restart diablo

To już nie wiem u mnie wifi chodzi, musiał by się z tym pobawić i zobaczyć u siebie. to jest nowy cam czy jakiś używany ?

nowy, teraz wgrałem UW 2.30, dzisiaj i jutro będę testował

DHCP masz off i recznie wpisane IP ?

Auto PTM off

Emulators on

SmartCards EMMs off

Fixed CW off

Delayer 5 ?

Edited by izumo

To już nie wiem u mnie wifi chodzi, musiał by się z tym pobawić i zobaczyć u siebie. to jest nowy cam czy jakiś używany ?

Auto PTM off

Emulators on

SmartCards EMMs off

Fixed CW off

Delayer 5 ?

z opóźnieniem musisz pokombinować zależy to od modelu telewizora ja mam np 3 i chodzi płynnie. Dhcp off i ręcznie przypisane IP.

Auto PTM off

Emulators on

SmartCards EMMs off

Fixed CW off

Delayer 5 ?

z opóźnieniem musisz pokombinować zależy to od modelu telewizora ja mam np 3 i chodzi płynnie. Dhcp off i ręcznie przypisane IP.

Teraz sobie przypomniałem że gdzieś czytałem aby wywalić plik KEYS.BIN ( u mnie wifi chodzi z tym plikiem) potrafi stwarzać problemy. Często też trzeba 3 razy sformatować cam zanim wgrasz nowy uw.

Nie wiem czemu ale nie mogę sformatowac modułu, klikam na format i nic się nie dzieje.

Nie mogę również usunąć żadnych plików z modułu, mogę je nadpisać, dodać nowe.

Nie wyskakuje przy tym żaden błąd, na delete jak i format brak jakiejkolwiek reakcji.

Nie wiem czemu ale nie mogę sformatowac modułu, klikam na format i nic się nie dzieje.

Nie wyskakuje przy tym żaden błąd, na delete jak i format brak jakiejkolwiek reakcji.

Zmień język na angielski i będzie wszystko działało

Zmień język na angielski i będzie wszystko działało

oczywiście w programie nie module

Teraz foramt dziala :)

Moduł sformatowany, wgrany na nowo UW 2.30

Usunąłem KEYS.BIN

Zdjąłem plastikowa obudowę z modułu i przymocowałem wentylator

I nadal kanał zakodowany co parę minut :/

Pomysły się skończyły....

Teraz foramt dziala :)

Moduł sformatowany, wgrany na nowo UW 2.30

Usunąłem KEYS.BIN

Zdjąłem plastikowa obudowę z modułu i przymocowałem wentylator

I nadal kanał zakodowany co parę minut :/

Pomysły się skończyły....

A jak moduł się zachowuje gdy włożysz do niego kartę - sprawdż bo może też urywać i wtedy wskazywało by na zly caid. wyślij mi maila to w wolnej chwili prześlę Ci pliki które podmienisz. tylko pozmieniaj ustawienia priorytet card -> emu card ems on

Edited by durszlack

Jutro pobawię się z karta, bo teraz nie odetnę tv innym użytkownikom

Zauważyłem jedynie ze jak wszystko jest ok to na module co 9 sekund miga czerwona dioda, jeżeli ta dioda zapali się na stale to już tv nie ma uprawnień do odkodowania kanalu

Jutro pobawię się z karta, bo teraz nie odetnę tv innym użytkownikom

Zauważyłem jedynie ze jak wszystko jest ok to na module co 9 sekund miga czerwona dioda, jeżeli ta dioda zapali się na stale to już tv nie ma uprawnień do odkodowania kanalu

Z diodami nie pomogę bo nie miałem nigdy lan'a.

Nie mowie o diodach przy gnieździe LAN tylko o diodach na karcie, które migają podczas formatowania, wgrywania softu lub łączenia z ftp modułu (pomarańczowa i czerwona).

Normalnie czerwona dioda miga co 9 sek a jeżeli się zapali na stale to jest brak uprawnień do odkodowania kanału (również miga co 9 sek z włożoną kartą do modułu.

Włożyłem kartę do modułu i ponad godzinę ani razu nie wyskoczył mi komunikat ze kanał jest zakodowany.

Może wina stoi po stronie serwera cccam. U mnie serwer stoi na fergusonie 203.

Połączyłem moduł z tunerem pomijając router ale efekt bez zmian.

Nie mowie o diodach przy gnieździe LAN tylko o diodach na karcie, które migają podczas formatowania, wgrywania softu lub łączenia z ftp modułu (pomarańczowa i czerwona).

Normalnie czerwona dioda miga co 9 sek a jeżeli się zapali na stale to jest brak uprawnień do odkodowania kanału (również miga co 9 sek z włożoną kartą do modułu.

Włożyłem kartę do modułu i ponad godzinę ani razu nie wyskoczył mi komunikat ze kanał jest zakodowany.

Może wina stoi po stronie serwera cccam. U mnie serwer stoi na fergusonie 203.

Połączyłem moduł z tunerem pomijając router ale efekt bez zmian.

Czyli z kartą w module jest ok.jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to format modułu 3 razy wgranie fabrycznego softu z opcji beckup później aktualizacja uw np 2.30 uzupełnienie cccam. jeżeli to nie pomoże to ustaw newcamd linia n: ....... jak to nie pomoże to może faktycznie coś jest z dawcą. fabryczny czyli taki który był po zskupie diablo są do ściągnięcia szukaj dla diablo rev 2.6. Co do diód u mnie jest inaczej po włączeniu tv miga na przemian czerwona pomarańczowa a później miga zielona co jakiś czas - dioda od wifi, u Ciebie pewnie za połączenie sieciowe odpowiada dioda czerwona. gdzie kupowałeś diablo lan ? i ile dałeś ? Ogólnie muszę dokupić 2 moduły i może kupie jedno z lanem, chociaż trochę mam obawy ale jak nie pójdzie cccam to użyje go do normalnej pracy z kartą .

Edited by durszlack

Moduł kupiłem na ebay za 130 euro z przesyłką.

Znalazłem informacje ze serwer musi mieć w cfg wpis "recv_timout = 4000", niestety nie mam oscama w arivie wiec możliwe ze to jest problemem.

Moduł kupiłem na ebay za 130 euro z przesyłką.

Znalazłem informacje ze serwer musi mieć w cfg wpis "recv_timout = 4000", niestety nie mam oscama w arivie wiec możliwe ze to jest problemem.

Dokładnie 4000 ( zapomniałem o tym )zadzwoń do mnie to podam ci inna linie i sprawdzisz z mojego dawcy czy ci działa jak będzie działało podasz mi link na ebay'u to kupie sobie jednego lana i jeszcze jedno wifi