Jump to content
Sign in to follow this  
djem9k

Instalacja calkowiecie na hdd

Recommended Posts

Witam chciałem zapytać czy jest możliwość od podstaw zainstalowania oraz działania iptv z dysku....??? a dlaczego pytam ,mój problem polega na tym na swoim dekoderze esi88 z e2 ( pli 8.6 )zainstalowałem przez konsole iptv komendom prosta ,przy uruchomieniu sugeruje i proponuje aktualizacje no i właśnie podczas tej aktualizacji w ostatnim kroku wyświetla się błąd " Problem z instalacją nowej wersji stan1 z danych ble ble ble sciezki plików i przy kazdej no space left on device . jak mniemam jak przy kazdym tanim tunerze tym bardziej jakimś kombinowanym zawsze jest mało pamięci flash i podejrzewam z tego tytulu problem sprawdzalem w ustawieniach czy bufor jest ustawiony na hdd nic to nie zmienia dlatego pytam czy mozna to od 0 postawic na hdd i czy wszystkie aktualizacje itp operacje na plikach moga odbywac sie na hdd tak wiem mozna caly soft postawic pewnie sobie na penku i po problemie ale chcialem do tego inaczej podejsc a po za tym zanim znajde w domu pena i postawie wszystko od 0 to mnie juz małżonka z moim kotem z domu weksmituja za brak tv :)

Edited by djem9k

Wczoraj zrobiłem aktualizcję IPTVPlayera i miałem ciągłe restarty image.

Musiałem na nowo postawić image .

Wczoraj zrobiłem aktualizcję IPTVPlayera i miałem ciągłe restarty image.

Musiałem na nowo postawić image .

Dzięki wielkie za info ale niestety nie jest to odpowiedz na moje pytanie... czy można zainstalować pod podstaw całkowicie na hdd iptv chodzi mi konkretnie aby zainstalowalo sie i dzialalo calkowicie z dysku nie z pamieci flash ktora jak mnie mam jest bardzo malo i brakuje

Korzystanie z HDD doprowadza do ciągłego korzystania z dysku i przegrzewanie się tunera

ale można zainstalować całe image na HDD albo samych pluginów

Przenoszenie plugin do media/hdd

Dysk ssd to raczej temat grzania sobie odpuscimy ,po komendach w consoli o przenieseniu media na hdd juz sie image wysypal botuje sie co chwile jutro mnie czeka jedna batali instalacji softu na penie chcialem tego ominac zeby z ssd mi wszystko dzialalo ale jednak trzeba troche przy tym posiedziec zeby dzialalo tak jak czlowiek by chcial

...po komendach w consoli o przenieseniu media na hdd juz sie image wysypal...

Osobiście testowałem to z powodzeniem zdaje się na OpenPLi..

inaczej bym nie podawał tej kombinacji...

Posted (edited)

Podepnę się pod temat,  na OpenPLi  zainstalować  IPTVPlayera  grzebie już drugi dzień  i tylko to znalazłem:

aby zainstalować  IPTVPlayera  na HDD (chyba ze nie doczytałem i miało być z HDD) i wyszło takie coś:

BusyBox v1.19.3 (2012-01-04 10:10:53 PST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

nbox:~# opkg install -force-overwrite /hdd/*.ipk
Installing enigma2-plugin-extensions-e2iplayer (2019.02.22-r1.packed.Lucek) to r
oot...
Collected errors:
 * copy_file_chunk: write: No space left on device.
 * pkg_write_filelist: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-plugin-extensions-
e2iplayer.list: No space left on device.
 * opkg_install_pkg: Failed to extract data files for enigma2-plugin-extensions-
e2iplayer. Package debris may remain!
 * opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-plugin-extensions-e2iplayer.
 * opkg_conf_write_status_files: Can't open status file //var/opkg/status: No sp
ace left on device.
nbox:~#

Edited by Makii

Nie masz miejsca na pliki instalacyjne we flash. 

Po instalacji  nowszej wersji  zielony obraz jak u większości  restart i crash, myśle ze brak miejsca.

To co chcesz zrobić jest pozbawione sensu, musisz zainstalować soft na pendrive i wtedy nie będzie z niczym problemu.

Tak zrobie jak sobie nie poradze z przeniesieniem IPTVPlayera na HDD a z tego co czytam,  to są problemy z podlinkowaniem, samoo przeniesienie nie problem.

Z przeniesieniem czy linkowaniem nie ma problemu, ale i tak do tego musisz mieć zewnętrzny nośnik więc po co się męczyć, robisz dwie partycje, jedna na soft a druga 128 MB swap i nawet taki złom jak nbox działa całkiem sprawnie.Możesz do tego użyć HDD, ale jak zrobisz na nim swap to będzie ciągle rzęził.Pen dużo lepszy, jak wszystko poinstalujesz to robisz sobie kopię tego pena HDClonem i jak padnie ci soft na pendrive to przywracasz wszystko stanu sprzed awarii w dwie minuty.