Jump to content
gurami82

jak wgrać EGAMI 8.1 do Miraclebox Micro V2 ?

Recommended Posts

Witajcie

Jestem świeży w temacie i proszę Was o pomoc

Możecie mi napisać łopatologicznie jak wgrać EGAMI 8.1 do Miraclebox Micro V2 :)

1. Sformatuj pamięć USB na FAT32

2. wypakuj pobrane image

3. zmień nazwę noforce na force

4. folder o nazwie miraclebox (z zawartością) wyślij do pena

Wgrywanie

1) Wyłącz odbiornik (zasilaniem lub Głebokie czuwanie)

2) Upewnij się, że żadne inne urządzenia USB nie są podłączone do odbiornika

3) Włóż pamięć USB zawierającą image

4) Włącz odbiornik.

5) niebieska dioda LED znajdująca się na przednim przycisku gotowości zacznie migać, Podczas procesu flashowania zaświeci czerwona dioda LED

6) Jeśli się powiedzie, odbiornik zrestartuje się samoczynnie po zakończeniu procesu flashowania.

7) Usuń pamięć USB

Proces flashowania powinien zająć około dwóch do czterech minut

Ważne jest, aby podczas flashowania NIE wyłączyć odbiornika z jakiegokolwiek powodu, ponieważ może to spowodować poważne lub trwałe uszkodzenie

Ps.

Można wgrywać zapewne z plikiem noforce ale nie znam budowy tego tunera

i jaki klawisz należy nacisnąć po włączeniu zasilania.Podejrzewam , że ten duzy przycisk POWER

Możesz też wzrorowac się na opisie Zmiana oprogramowania we flashu FORMULER

Dzień dobry :)

Przeszedłem właśnie proces przejścia z EGAMI 8.0.6 do wersji 8.1.1 i w/w instrukcja jest poprawna. Na tym kończą się dobre wiadomości, ponieważ proces nie jest aktualizacją a postawieniem systemu od nowa.

Po uruchomieniu tracimy całą konfigurację tak więc przy pierwszym starcie zostałem poproszony o konfigurację sieci, satelitów, musiałem wgrać listę kanałów, Picony, OSCAM. Następnie trzeba było przywrócić wszystkie ustawienia tunera (serwisy, kontrola rodzicielska) i pluginów (OSCAM !!!). Szczególnie dużo czasu zajmuje przywrócenie IPTV, bo we wbudowanym repozytorium jest antyczna wersja, więc najpierw trzeba zainstalować ją, potem zaktualizować do wersji z 31.01.2018 i dopiero z tej wersji da się przejść do aktualnej. Potem żmudne usuwanie nieużywanych hostów ...

Nie dałem rady jeszcze przywrócić do działania wtyczki pogodowej co ma znaczenie przy używanej przeze mnie skórce eDreamy FHD. Przy okazji - wygląd jest mocno inny teraz niż to co było przy poprzedniej wersji EGAMI :(

Generalnie - wielkie rozczarowanie, bo zamiast aktualizacji mam nowy system i ustawianie wszystkiego na nowo nie jest fajne.

Nowe jądro stąd sporo zmian

A jaki ma wplyw na soft zmiana nazwy na force a zostawienie na noforce?

Jak zostawisz force to instalacji sama staruje przy każdym uruchomieniu dekodera

Jka dasz noforce aby ruszyła instalacja image przy uruchomieniu/włączeniu zasilania

trzeba zwykle trzymać przisk power na panelu tunera lub inny przycisk jak jest przewidziany do danego modelu dekodera

Cześć. Mam pytanie odnośnie wypakowania pliku. W zip'ie jest folder miralebox/microv2/i 5 plików. Czy to trzeba zachować? Usunąć microv2? Czy cały folder z drugim folderem? Troszkę nie precyzyjnie opisane miraclebox z plikami, a co z folderem microv2? Pozdrawiam.

Cały kompletny katalog. Zainstalowałem Wszystko gra.

Edited by Shedows

Jak instalujesz za pomocą pena USB

to wypakowujesz .zip i folder miralebox z zawartością wysyłasz do pena

Gdyby ktoś jeszcze nie próbował aktualizacji do wersji 8.1.3, to uprzejmie donoszę, iż proces przebiega w pełni online (z wersji 8.1.2)

Jest to bardzo dobra zmiana od czasów wersji 8.0.6, po której każde podniesienie wersji wymagało korzystania USB i przywracania wszystkich ustawień, pluginów, piconów, etc.

Witam mam takie pytanie odnośnie skoku ze starej wersji 7.2.15 do najnowszej. Czy można wrzucić przez USB od razu najnowszą czy trzeba np 8.1.2 i dalej już online?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za potwierdzenie jutro zabieram się za update.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka