Jump to content
kielbu

Dreambox 520 HD z kartą nc+

Recommended Posts

Cześć, zakupiłem dekoder jak w tytule, przyszedł już z zainstalowanym OpenATV 6.1, po włożeniu do slotu karty z nc+ i dograniu listy kanałów, żaden kanał się nie włącza oprócz TVP INFO HD oraz TELE5 to chyba te darmowe. Zmieniłem image na OpenPLI ostatni ale chyba coś poszło nie tak bo raz się uruchamia a raz nie. Postanowiłem zainstalować oryginalny image dreamboxa i teraz pytanie czy jest gdzieś w menu informacja o tym czy slot widzi kartę z nc+? Pomijam kwestie oczywiste jak konfigurację tunera z ustawieniem na hotbird 13E. Karta przeczyszczona włożona chipem w dół.

Cześć, zakupiłem dekoder jak w tytule, przyszedł już z zainstalowanym OpenATV 6.1, po włożeniu do slotu karty z nc+ i dograniu listy kanałów, żaden kanał się nie włącza oprócz TVP INFO HD oraz TELE5 to chyba te darmowe. Zmieniłem image na OpenPLI ostatni ale chyba coś poszło nie tak bo raz się uruchamia a raz nie. Postanowiłem zainstalować oryginalny image dreamboxa i teraz pytanie czy jest gdzieś w menu informacja o tym czy slot widzi kartę z nc+? Pomijam kwestie oczywiste jak konfigurację tunera z ustawieniem na hotbird 13E. Karta przeczyszczona włożona chipem w dół.

Jak używasz cccam to w ustawieniach dodaj dane czytnika:

CAMKEY: /dev/sci0 00 00 00 00 00 00 00 00

SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 6000000

Jaką wersję OpenPLI wgrałeś? Masz linka do tej wersji?

Wgrywałem IMAGE z tego forum wersja "openpli-enigma2-6++-dm520.rootfs.tar". Możesz mnie bardziej nakierować gdzie mam to wpisać, podłączyć się Total Commanderem i przeedytować który plik?

Ok już działa

Edited by kielbu

Wgrywałem IMAGE z tego forum wersja "openpli-enigma2-6++-dm520.rootfs.tar". Możesz mnie bardziej nakierować gdzie mam to wpisać, podłączyć się Total Commanderem i przeedytować który plik?

Ok już działa

cccam.cfg

Dobrze, że działa.

Czy przy wgrywaniu tego image wszystko przebiegło w porządku? Nie wyskoczył komunikat, że image jest za duży?

¬le mnie zrozumiałeś albo ja źle napisałem, OpenPli nie poszedł i przeszedłem na oryginalny Image, też chciałbym Pli ale nigdzie nie mogę znaleść.

A moze zacznij od tego jaka to karta nc uzywa 3 systemów kodowania i 4 kart kodowych.Podaj zdjęcia.

Do najnoszego dreambox-image wgrywasz najnowszy Gemini 3.3 BluePanel

Widzę,że są gotowce do pobrania w temacie [iMAGE] The Gemini Project [DM520 HD]

Dzięki, dopiero się tego uczę, plan mam taki aby postawić na tym tunerze najnowsze OpenPli ale z tego co wyczytałem, musi to iść przez barry alien, czyli oryginalny soft -> bluepanel -> barry alien -> openPli, dobrze myślę?

Kurrrr czy odpisałeś jaka to karta bo z twoich postów nie wiadomo zadałem pytanie odpowiesz, ?? ??? !Bo nc uzywa 3 systemów kodowania ni 4 różnych kart..Jedna jest wygaszana 0100 potocznie zwane seca dwie szaty graficzne. Zabytek z czasów cyfry plus i tak też pisze na nich. Oraz dwie szaty graficzne czarna z logo ncplus z tęczowym akcentem oraz niebieska z logo Nki są to karty conax i tu wyróżniamy dwa rodzaje parowania jedno z dwóch dekoderów które karty idą w Oscam oraz pozostałe nie podzielene. Są też najnowsze karty ncplus szare z logo nc również nie podzielne.Niepodzielne w sensie karta jest porządnie parowania z dekoderem nc

Edited by kaspian

I samego lucka porady będą do niczego jeśli nie nie dasz info jaka to karta. DLA KARTĘ 0100 JEST OSCAM SPECJALNY JEŚLI MASZ TZW FEDEC W KARCIE A DOCELOWO BEDA WYMIENIANE

No to jest istotne. Masz dekoder od nich czy gołą kartę bo to również jest istotne.Jesli masz dekoder to karta już ma słynny fedec i będziesz musiał zainstalować oscam właśnie z tą witaminka. MASZ TEMAT NA FORUM

Umowa podpisana jakiś czas temu, dekoder + 2 karty, narazie wszystko działa jak należy na dreamboxie. Dekoder z karta ma kuzyn, ja mam samą kartę. Możesz podać linka do tego

tematu.

Bawię się ty wszystkim. Zainstalowałem oryginalny ostatni image, później najnowszy blue panel i teraz mam problem z zainstalowaniem cccam x.x.x. Próbowałem poprzez wrzucenie gp-cam-cccam_2.3.0-r0_mipsel.ipk do \tmp i poprzez telnet opkg install /tmp/*.ipk, lecz dostaje komunikat z błędem. Poprzez blue panel i przeglądanie plików->zaznaczenie pliku->zółty Aktualizuj->restart i nic, co robię źle?

Narazie nie mam problemów z kartą, więc to mnie nie interesuje, za to chciałbym się dowiedzieć jak doinstalować cccam 2.3.0 do image openpli 6++ oraz 6.1 ponieważ nie są obecne w softcamach jako opcja do pobrania. Jak to zrobić ręcznie? Wrzucam do tmp, instaluje lokalną paczkę ale nic się nie dzieje. Jak to dograć?

Dobra na 6.1 udało się ręcznie, na 6++ nie poszło ręcznie.

Edited by kielbu