Jump to content
Sign in to follow this  
czarnokurz

Pomoc przy instalacji OScam na DM800HDSE OpenPLi 6.1

Recommended Posts

Proszę kolegów o pomoc przy instalacji w moim DM 800HDSE A8P Oscama pod cameleona który niestety załapał FEDC - docelowo ma on być serwerem dla dwóch tunerów Ariva 102E które niestety już po tym zabiegu C+ nie działają :( Pewnie wiele osób- posiadaczy Fergusonów się z tym problemem zderzyły :( Wgrałem do DM ostatni soft który wrzucił kolega Lucek - https://mega.nz/#F!Po0EFJjB!7U9qzMA7qtMJZ1RYXaJ9qw w tym temacie .... http://www.sat-4-all.com/board/topic/63540-image-openpli-dm800-se/

Z tego co czytam to wszystkie dodatki muszę dograć - nie mogę żadnych pobrać - brakuje pluginu :(

wypakuj i opkg wrzuć do /etc

atrybut 777

opkg.zip

Chcę podmienić plik Bin w Oscam ale nie mogę się połączyć z tunerem przez putty ....niby zmieniam hasło ale i tak nie mogę podmienić pliku - ciągle mam root@dm800se:~# ... i "not found" OpenPLi 4.0

Kolego Lucek ...ten zip rozpakować ale do tego OpenPLi 6.1 jak się domyślam - jak nie ma możliwości pobrania wtyczek(v6,1) to nie można podmienić pliku BIN (v4,0) :) ale mnie ten tuner zmęczył :( Czy możesz mi kolego Lucek doradzić jak odpalić tego Oscama w tym OpenPLi ? z tą poprawką FEDC (mam ten plik BIN i mogę go przenieść w TC 755- tu hasło dreambox przechodzi ?! Dziwne .

Jak Masz takie problemy to zainstaluj oficjalne OpenPLi4

oscam.bin znajduje się w /usr/bin

usuwasz binarkę i w to samo miejsce ( nadajac nazwę usuwanej binarki )

wysyłasz binarkę "z tą poprawką FEDC"

dodatkowo nadajesz atrybut 755

Jak Masz takie problemy to zainstaluj oficjalne OpenPLi4

Właśnie je mam to ostatnie ......pobrałem Oscam - mogę otworzyć je w przeglądarce ale pliku BIN już nie mogę podmienić w Putty :( Coś czytałem że trzeba na nowo hasło ustawić , ale jakoś mi nie przyjmuje , ale w TC się łączy i mam dostęp do plików ....dziwne .

TC wystarczy do wykonania tej podmiany

..czyli coś mam jeszcze nie tak - nie widzę tego pliku oscam w usr/bin ......kurcze :( co jeszcze mam nie tak - w tunerze widzę oscam , mogę się do niego zalogować .....dziwne .

oscam.conf

[global]

disablelog = 1

disableuserfile = 1

usrfileflag = 0

maxlogsize = 10

preferlocalcards = 1

saveinithistory = 1

lb_mode = 0

unlock_parental = 1

[cs378x]

port = 12005

[webif]

httpport = 8081

httpallowed = 10.0.0.0-10.255.255.255,172.16.0.0-172.31.255.255,192.168.0.0-192.168.255.255,127.0.0.1

[dvbapi]

enabled = 1

pmt_mode = 6

au = 1

user = dvbapiau

boxtype = dreambox

OK udało się podmieniłem tak jak kolego Lucek pisałeś ten plik (wgrałem wszystko na nowo ) - jesteś wielki :) Proste podpowiedzi bez zbędnego pierniczenia farmazonów :) to co podałeś zrobiłem w 15min ....a po doradzaniu innych walczyłem od 7 rano :( jeszcze jak byś mnie nakierował jak zrobić teraz serwer by po WiFi śmigały te nieszczęsne ferdki 102E to było by super :) Jeszcze raz dziękuję :)

Edited by czarnokurz

Z WiFi nie pomogę, chyba raz w życiu testowałem na dm800HD (dawno temu to było)

a teraz używam połaczenia kabelkami i zdecydowanie takie rozwiązanie polecam.

Z WiFi nie pomogę, chyba raz w życiu testowałem na dm800HD (dawno temu to było)

a teraz używam połaczenia kabelkami i zdecydowanie takie rozwiązanie polecam.

....Czytałem ostatnio jak gdzieś to już pisałeś - ktoś się pytał o WiFi w DM800se - teraz męczę tego DM na tym sofcie 6,1 - tapetkę ma fajną :) Gdzieś chyba jest opis jak podmieniać tło - coś kiedyś czytałem :) jak na razie to zamieniłem pliki o których pisałeś i tuner się aktualizuje w tej v6,1 zobaczymy co dalej ......

...Gdzieś chyba jest opis jak podmieniać tło ......

bootlogo można podmienić po ftp

7. Poprzez FTP (TC lub DCC) kopiujemy nasze bootlogo.mvi do boot lub 0:/usr/share/

PROGRAM] LogoMatik