Jump to content
tomek6680

DREAMBOX ONE ULTRAHD

Recommended Posts

Dreambox ONE, E2 Android box ab 109 €

Neue Dreambox One

d044fd9jaime.png

ytcngflmamnj.png

Cytat
występuje w 3 wersjach

Podwójny DVB-S2 2 x DVB-S2

Combo z 1 x DVB-S2 + DVB-C / T2

Tylko IP bez tunera (Model Dreambox Play)

Cena wersji tunera powinna wynosić 189 €

Wersja bez tunera od 109 €

Dostarczone oczekiwano września

Ja takiego wynalazku z androidem napewno oczekiwał nie będę.

Dzisiaj nie jest chyba 1 kwietnia ?

@ Lucek™

Hm,bez "wynalazków" ,to człowiek nadal by siedział na drzewie i prostował banany :) .

A poważnie to możliwości i ograniczenia procesorów BCM ARM są znane i nikt z tym nic nie robi ,DRM ,problemy z odtwarzaniem video z rożnymi kodekami w rozdzielczości wyższej niż 1080,KODI .

DMM to też nie ta sama firma co kilka lat temu . Procesory Hisilicon są w miarę tanie i mają spore możliwości do ceny . Android nie każdemu odpowiada ,ale ten system rozwija się bardzo dynamicznie ,o czym nie można powiedzieć o E2 :( .Jak ktoś ma już DM 900/920 ,to pewnie znajdzie miejsce na Android box od DM . Lub kupi box z dualsystem ,gdzie na Androidzie i E2 może mieć "Support for Multistream, T2-Mi, Dolby Digital +, DVBS2X and other". Pewnie po wakacjach ,będzie więcej wiadomo o tych tunerach i ich oprogramowaniu (DREAM E2 App pod Android ) .

Dreambox
Dream Multimedia odzyskało swoje mocne strony i zbudowało jeden z najmocniejszych 6-rdzeniowych procesorów i 53 000 DMIPS na rynku.Wyjątkowe funkcje i mnóstwo zasobów sprawiają, że One Ultra HD jest najszybszym urządzeniem na rynku odbiorników. Dzięki dwóm zainstalowanym na stałe tunerom, WLAN i Bluetooth, pudełko nadaje się do praktycznie każdej aplikacji

Dreambox-ONE-FONT-800x445.jpg
Dreambox-ONE-BACK.jpg
Dreambox-ONE-FONT.jpg
Dreambox-ONE-REMOTE.jpg

sklep 

Dreambox One Ultra HD 2x DVB-S2X Multistream Tuner 4K 2160p E2 Linux Dual Wifi H.265 HEVC

Dream Multimedia powróciło do swoich mocnych stron i zbudowało jedno z najpotężniejszych pudeł na rynku. Wyjątkowe funkcje i mnóstwo zasobów sprawiają, że One Ultra HD z 53 000 DMIPS jest najszybszym urządzeniem na rynku odbiorników. Dzięki dwóm zainstalowanym na stałe tunerom, WLAN i Bluetooth, pudełko nadaje się do praktycznie każdej aplikacji. W przypadku urządzeń USB dostępne są porty o dwóch standardach: USB 2.0 i USB 3.0. Rozszerzenie pamięci jest łatwo możliwe dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD. Odtwarzanie zawartości HDR i HLG jest oczywiste dla wysokowydajnego dekodera, a także dla odtwarzania treści zakodowanych w H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding). Na przykład, aby móc oferować serwer strumieniowy również bezprzewodowo ze stabilnym połączeniem w sieci, zintegrowany z systemem dwuzakresowy moduł WiFi z obsługą MIMO (2,4 / 5,0 GHz) jest zintegrowany z siecią domową. Dostępne jest połączenie sieciowe Gigabit. Pomimo ogromnej mocy obliczeniowej Dreambox One, działa on cicho, ponieważ ma zaawansowany pasywny system chłodzenia i dlatego nie są potrzebne żadne dodatkowe aktywne wentylatory / wentylatory.

Serwer strumieniowy:

Dreambox One Ultra HD może być używany jako serwer strumieniowy dla urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, a także dla komputerów lub klientów, takich jak patyki Android lub inne urządzenia Enigma2.

Odpowiednie środowisko sieciowe umożliwia odbiór na drodze i w ruchu.

Sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu:

Dzięki wielu aplikacjom skrzynka jest w pełni kontrolowana za pomocą tabletu i smartfona.

Serwer mediów:

Dreambox One Ultra HD może udostępniać nagrania, filmy, muzykę lub zdjęcia jako centrum multimedialne dla całego domu. Obsługiwane protokoły to DLNA i UPnP.

wtyczki:

Odbiornik można dostosować za pomocą wtyczek do swoich potrzeb, dodatkowe funkcje, takie jak aplikacje pogodowe, zarządzanie multimediami, różne interfejsy użytkownika (skórki) i ogromny wybór wtyczek dla prawie każdej sytuacji.

Najważniejsze cechy One Ultra HD:

6-rdzeniowy procesor

53 K DMIPS

GPU MALI-G52

2 GB pamięci RAM DDR4

16 GB Flash

2.4G / 5G MIMO WLAN

Bluetooth 5.0

1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0

HDMI 2.0

Gigabitowa sieć LAN

4K UHD

MPEG2

Wyjście wideo do 2160p

HEVC H.256 i H.264

Czytnik kart inteligentnych

Czytnik kart SD

S / PDIF

Interfejs sieciowy

Opcje tunera:

DVB-S2X Twin Sat SiLabs Tuner

Kontrola:

DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS

unicable

Podstawy:

Automatyczne i ręczne wyszukiwanie kanałów

teletekst

EPG

HbbTV

Obsługuje IPTV

Funkcja gier

rozszerzalny za pomocą darmowych wtyczek

dalsze wyposażenie:

w tym pilot na podczerwień

Wymiary:

173 x 96 x 35 (WxDxH)

7 minut temu, adas13 napisał:

Ma sie dobrze, kawy nie gotuje. 

Narazie Adas 

Ale nagre cak7 czyta i dekoduje .

A jak tam androidem …..

Witam,moze mi ktos powiedziec czemu niechce wgrac sie android 9 do konca tylko wyskakuje po jakims czasie cos po angielsku aby sprawdzic net,probowalem rozne sd karty na kazdej to samo,co robie nie tak.

- a gboxa urzywasz ? jakie wrazenia ? z suportu karteczek ?

- czytal ktoś o tych androidach na tego boxa jakiś team to kompiluje dodaje swoje zmiany ?

- @adas13 ;by uruchomić 09C4 na gbox i tym bossie trzeba jakiś cfg ? czy działa odrazu

W dniu 30.08.2019 o 06:51, cieloszka68 napisał:

Udało Ci się zainstalować ten Android? Bo mam podobny problem.

Poza tym nawet fajny ten tunerek.

Lecę teraz na GP4, a ponieważ bardzo dawno Gemini nie używałem to mam trochę frajdy.

Zawsze to jakaś odmiana😉

https://zapodaj.net/a0b0e3316e415.jpg.html

Tak udalo sie zainstalowac antka i wszystko dziala,tylko zamuwilem klawiature bo mam 5 sztuk i niechca dzialac ,jak przyjdzie klawiatura to zobacze jak dziala iptv,narazie jest super box a mam jeszcze w domu 4 sztuki dm8000,dm7080,dm820 i 500hd.

8 godzin temu, falonzo napisał:

Tak udalo sie zainstalowac antka i wszystko dziala,

Próbowałeś do skutku, czy coś zmieniłeś?

Nie wiem, inna karta sd czy może sieć?

8 godzin temu, wojtek0706 napisał:

Panowie oscam lata na tym ok

Oscam działa bez problemów.

Edited by cieloszka68

Tak kupilem sd 16GB i na kompie zformatowalem exfat wlozylem do boxa ,odpalilem antka i poszlo no i mam Dream-Elite 7.0 20190729 i juz.