Jump to content
Piotr_811

DM500+ wgranie softu - DM nieznanego pochodzenia

Recommended Posts

Witam,

Posiadam DM500+ i niestety miałem tam duże problemy ze skonfigurowaniem CCcam, dlatego postanowiłem go sflashować. Poprzedni właściciel miał jakiś customowy setup z którym nie mogłem dojść do ładu z błędami NewCS - w internecie na podany błąd znalazłem głównie informację że najlepiej zreflashować.

Widzę że obrazów jest różnych masa, chciałbym dokonać ugpradu przez WWW (nie mam kabla konsolowego i dostępu do systemu windows).

Czy mógłby mi ktoś polecić którego obrazu użyć, tak żeby nie uwalić DM i w miarę sprawnie odpalić tam CCcam?

Mam zamiar odbierać kanały z anteny satelitarnej, czy to jakiś zły wybór?

Czy możesz podpowiedzieć jak znaleźć odpowiednią dla mnie wersję, jeśli już jestem w trybie upgradu z poziomu przeglądarki? (wymazałem katalog /boot).

Edited by Piotr_811

DM500+ posiada głowicę MPEG-2 DVB-S na tym niczego nie oglądniesz z satki raczej już niczego nie nadają w MPEG-2 DVB-S polskich stacji

Rozumiem... Więc trochę się pozmieniało...

Czy mogę teraz w jakiś prosty sposób przywrócić poprzednie oprogramowanie? Mam dumpa wykonanego przez WWW, ale nie mogę go załadować przez WWW, po wybraniu go i kliknieciu upload nic się nie dzieje.

Sprawdź za pomocą [PROGRAM] Total Commander jakie ten dump ma rozszerzenie.

Swoją drogą jak będzie rzszerzenie nieodpowiednie to FlashWizard nie będzie go widział

Na Twoim miejscu wgrałbym to samo image wtedy wszelkie ustawienia i dodatki pozostają

i nie musisz wgrywać żadnego dumpa

....

Jak odczytasz w menu/info o tunerze, rodzaj image to możesz wgrać to samo image

metodą opisaną na forum Reczna Aktualizacja Oprogramowania DM500

Nie ma rozszerzenia, mam go zapisanego na Linuksie więc rozszerzenie byłoby dla mnie od razu widoczne. Dlatego chcę się upewnić czy ten dump ściągnięty przez WWW na pewno jest w FORMACIE obsługiwanym przez flash wizarda (mowa o formacie - nie rozszerzeniu).

Dekoder został przygotowany do flashowania przez WWW (usunięty katalog boot) więc nie mogę go uruchomić i sprawdzić wersji oprogramowania bo się nie uruchamia (czarny ekran, dostęp tylko przez WWW)

Ewentualnie:

1. Jaki image mogę bezpiecznie do niego załadować flash wizardem, żeby nie było problemów

lub

2. Jak przywrócić katalog /boot by znów dekoder startował z aktualnym flashem