Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
ciacho007

Black Harmony

Recommended Posts

Info: Wykonując wszystkie punkty opisane poniżej zyskujesz dostęp do bieżących aktualizacji skina i wtyczki UserSkin

wraz z aktualizacjami oprogramowania używanego softu.

Instalacja skin Black Harmony mod j00zek dla VTI:

=================================================

1. pobrac plik http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk

2. wgrać do /tmp

3. zainstalować komendą "opkg install /tmp/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk"

4. wydać po kolei komendy:

"opkg update;

opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-msnweather enigma2-plugin-skin--j00zeks-blackharmonyfhd-package;

"

lub wybrać paczki -j00zeks-msnweather oraz -j00zeks-blackharmonyfhd-package w menadżerze wtyczek

5. Wybrac skórkę w menu

witam,dlaczego jak wejdę drugie paski informacyjne,nie mam podglądu niektórych,12,13,14,17,21,24,3,4,6,7,8,mercus,?Który to Secondpasek informacyjny gdzie jest wschód i zachód słońca?pozdrawiam

Edited by rubikon

Bo autor nie dodał podglądów. A wschód i zachód słońca są na głównym podglądzie przyciśnij na pilocie długo niebieski :) potem wybierz pogodę.

Witam, mam skórka LCD solo4k crash,no i na wyświetlaczu widzę ciemność,o co chodzi,jak to naprawić,w standby normalnie zegar pokazuje Po aktualizacjach jest ok,chciałem spytać,co zrobić,aby były wyświetlane animacje pogodowe, padający śnieg,deszcz,skin blackharmony,pozdrawiam

Edited by rubikon

Nie to forum nie ten skin nie na OpenPLI musisz zainstalować VTI i zainstalować Black Harmony zgodnie z instrukcją z linka http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/Instalacja_BlackHarmony.txt

Możesz jeszcze spróbować odpalić pogodę planszę nacisnąć menu i włączyć edycję tam włączyć animacje 2 ostatnie linijki.

Edited by ciacho007

Nie to forum nie ten skin nie na OpenPLI musisz zainstalować VTI i zainstalować Black Harmony zgodnie z instrukcją z linka http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/Instalacja_BlackHarmony.txt

Możesz jeszcze spróbować odpalić pogodę planszę nacisnąć menu i włączyć edycję tam włączyć animacje 2 ostatnie linijki.

Coś ty .nie te forum,mam vti i blackharmony,teraz mam problem z 10 dyniowa,mam znaki zapytania,pozdrawiam

Witam

@rubikon skórka BlackHarmony jest wspierana na forum DVHK w dziale VU+.

skórka BlackHarmony jest wspierana na forum DVHK w dziale VU+

Można zainstalować Black Harmony na OpenPli zgodnie z instrukcją jak na VTI skin powinien działać ktoś już to sprawdzał i twierdził że wszystko mu się wyświetla i działa poprawnie.

Zainstalowałem blackHarmony ale mam problem. Załącza sie sały czas dysk mimo że nie wchodze na niego Czas uspienia 2 min. Na innym skinie jest ok. Jak to poprawic?

Na najnowszym Vti mam zainstalowaną skórkę BlackHarmony (była wgrana przy zakupie), działa bardzo dobrze ale niestety nie ma możliwości modyfikowania jej. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Info: Wykonując wszystkie punkty opisane poniżej zyskujesz dostęp do bieżących aktualizacji skina i wtyczki UserSkin

wraz z aktualizacjami oprogramowania używanego softu.

Instalacja skin Black Harmony mod j00zek dla VTI:

=================================================

1. pobrac plik http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk

2. wgrać do /tmp

3. zainstalować komendą "opkg install /tmp/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk"

4. wydać po kolei komendy:

"opkg update;

opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-msnweather enigma2-plugin-skin--j00zeks-blackharmonyfhd-package;

"

lub wybrać paczki -j00zeks-msnweather oraz -j00zeks-blackharmonyfhd-package w menadżerze wtyczek

5. Wybrac skórkę w menu

Witam Serdecznie!

Jestem nowym Użytkownikiem tego forum i to jest mój pierwszy post. :) Więc w razie czego proszę o wyrozumiałość. ;)

Jestem też od niedawana posiadaczem tunera Vu+ Duo 4K. To jest w ogóle mój pierwszy tuner działający w oparciu o system Linux. W tunerze tym mam zainstalowane oprogramowanie VTi w wersji 14.01.

Chciałem sobie zainstalować skórkę "Black Harmony". Dlatego też znalazłem to forum i też ten niniejszy wątek. ;)

Wszystko zrobiłem według instrukcji powyżej. Jednak nic mi się w tunerze nie zainstalowało. Wpisywałem komendy telnet, po pierwszej podanej wyżej w pkt. 4 coś się działo, coś się instalowało, natomiast po podaniu drugiej komendy, z instalacją MSN Weather i Blach Harmony, wyskoczył mi jakiś błąd, że nie można tego zainstalować. Nazwy na pewno wpisywałem poprawnie. Wpisywałem krok po kroku, literka po literce, jak wyżej. I nic.

Bardzo proszę o pomoc w instalacji skórki Black Harmony na moim tunerze!

Pozdrowienia,

Barti_81.

Posted (edited)

Witam

Jak zainstalowałeś

http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk

to wydaj w telnet komendę

opkg update;opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-userskin enigma2-plugin-skins--j00zeks-blackharmonyfhd enigma2---j00zeks-components enigma2-plugin-extensions--j00zeks-msnweather-np;

Edited by Tata61

Posted (edited)

Rozumiem, że to powyższe mam wpisać w telnet "jednym ciągiem", tzn. w jednej linii?

I co potem? Co dalej mam zrobić, aby mieć skórkę "Black Harmony" w moim tunerze?

Przepraszam, jeśli to głupie pytania, ale ja jeszcze nigdy dotąd czegoś takiego nie robiłem, więc uprzejmie proszę o poradę i pomoc w tej sprawie. ;)

Pozdrawiam Serdecznie.

Edited by Barti_81

Tak wpisać w telnet jednym ciągiem i enter, następnie restart tunera i po uruchomieniu tunera w menu musisz wybrać skórkę Black Harmony. Nie wiem jak jest w VTi ale szukaj w

Menu=>Ustawienia=>Obsługa & Interfejs=>Wybór Skóry=>Black Harmony

lub coś podobnego

A powiedz mi jeszcze, zanim cokolwiek podziałam w tej sprawie, co masz konkretnie na myśli pisząc wcześniej: "Jak zainstalowałeś http://j00zek.one.pl...vti_1.2_all.ipk"?

Chodzi Ci tutaj o wgranie tego pliku za pomocą FTP do tunera do folderu /tmp, czy o coś innego?

Czy ten plik jest w ogóle dobry, poprawny? Bo zauważyłem, że jego rozmiar to zaledwie 712 bajtów, czyli praktycznie prawie tyle, co nic! :unsure:

Bardzo Cię proszę o odpowiedź, gdyż ja chcę wszystko wykonać prawidłowo i żeby to wszystko było dla mnie jasne i zrozumiałe.

Pozdrawiam Serdecznie.

Jak nie zainstalowałeś to w pierwszej kolejności to zrób, bo inaczej nie będziesz miał dostępu do feed.Wrzuć ten plik do /tmp i wydajkomendę

opkg install /tmp/j00zeks-opkg-feed-vti_1.2_all.ipk

a potem to co pisałem w poprzednim poście #16

Jest!!! SUPER!!! Udało mi się!!! Skórka Black Harmony właśnie się zainstalowała w moim tunerze Vu+ Duo 4K. :biggrinsmiley:

Wykonałem wszystko, jak powyżej i udało się! Skórka Black Harmony właśnie mi śmiga na moim tunerku. :nx58qs:

@Tata61, Dziękuję Ci Najmocniej za okazaną pomoc!!!

Mam tylko jeszcze pytanko:

Jak teraz w tej skórce Black Harmony uaktywnić pogodę, tzn. aby prognoza pogody wyświetlała się na dolnej "belce", tam, gdzie są informacje o aktualnym programie?

Z tego, co widzę, wtyczka "MSN Weather" też zainstalowała się w moim tunerze. Jednak nie wiem, jak ją włączyć w tej skórce Black Harmony.

Jeśli mogę to bardzo proszę o instrukcję "krok po kroku", jak to zrobić.

Ja posiadam oprogramowanie VTI 14.01 w moim tunerze Vu+ Duo 4K.

Pozdrawiam.

Barti_81.

Najlepsza skórka jaka jest obecnie dostępna. Wszystko działa jak trzeba i ma masę dodatków. Lepszej nie znam.

Ja też właśnie zauważyłem, że ta skórka jest chyba najbardziej popularna. ;-)

Szkoda tylko, że w wyświetlanych oknach, jak na dole są podane funkcje dla kolorowych przycisków pilota to w tej skórce są tylko takie zwykłe kolorowe kropki, a nie takie kółka, jakie widać na oryginalnym pilocie od tunera Vu+ i jakie są też np. w domyślnej skórce dla oprogramowania VTi. Jakby takie były też w skórce Black Harmony to wręcz bosko by to wyglądało. ;-) Chyba, że może da się to jakoś zmienić, aby tak też było?