Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
ciacho007

Black Harmony

Recommended Posts

A jednak aktualizacja nadpisała mi te wpisy do "PluginBrowser" , dodałem je ponownie do skin_user_BlackHarmony.xml i skin-header.xml i nic , dopiero po dodaniu do głównego skina zadziałało.

Możesz mi jeszcze raz dokładnie podpowiedzieć gdzie dać te wpisy żeby aktualizacja ich nie nadpisała ?

Cytat

<parameters>
  <!--            PluginListDownload                 -->
    <parameter name="PluginBrowserName" value="200,1,40" />
    <parameter name="PluginBrowserDescr" value="200,41,34" />
    <parameter name="PluginBrowserIcon" value="15,8,150,60" />
    <parameter name="PluginBrowserDownloadName" value="120,1,40" />
    <parameter name="PluginBrowserDownloadDescr" value="120,41,34" />
    <parameter name="PluginBrowserDownloadIcon" value="15,0,90,75" />
<parameters>

Skoro zmieniasz standardowe pliki to musi Ci nadpisać. Tyle razy trąbiłem, że mają mieć własną nazwę, ale widać wiecie lepiej. 😉

Wcale nie wiem lepiej, dlatego pytam, dalej nic nie wyjaśniłeś jaki plik utworzyć, jak powinien wyglądać wpis i gdzie go zapisać ?

Czy jest możliwość zainstalować Black Harmony w OpenPli-develop , instalowałem wcześniej w Pli 7.1 i było OK. a teraz nie mogę , dlaczego ?

Według tych wskazówek :

1.      pobrać plik http://j00zek.one.pl/opkg-j00zka/j00zeks-opkg-feed_1.2_all.ipk

2.      wgrać do /tmp

3.      uruchomić terminal (np. putty)

4.      wydać komendę "opkg install /tmp/j00zeks-opkg-feed_1.2_all.ipk;" (NIE WPISUJEMY CUDZYSŁOWÓW!!!)

5.      Opcjonalnie, jeśli chcemy mieć możliwość instalacji dodatków z pilota

a.      wydać komendę "opkg update;opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-j00zekopkgmgr;" (NIE WPISUJEMY CUDZYSŁOWÓW!!!)

b.      zrestartować tuner

Jak instalujesz w terminalu to wyraźnie widać w tym co pisze na ekranie z czym jest problem. 

Właśnie o to chodzi , że niby jest dobrze zainstalowany ten pierwszy plik.IPK , powinien być w wtyczkach do pobrania "alternatywny menadżer OPKG" a nie ma , więc dają tą drugą komendę i po restarcie gui pojawia się plugin "alternatywny menadżer OPKG" ale nie mogę go zaktualizować ani z niego korzystać , wyświetla się komunikat że jest zapisany na usb , a tam go nie ma . Pli-develop mam w neoboocie .

Mam pytanie. Czy istnieje skórka Black Harmony dla odtwarzacza Yamp Music Player?

Pli-develop to nie OPenPLI. 

Spróbuj ręcznie odświeżyć repozytoria  

opkg update 

I uaktualnij jeśli potrzeba jednak 

opkg upgrade

Jak nadal problem to dalej w terminalu próbujesz 

opkg update
opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-userskin enigma2-plugin-skins--j00zeks-blackharmonyfhd enigma2---j00zeks-components enigma2-plugin-extensions--j00zeks-msnweather-np

4 minuty temu, qbek77 napisał:

Mam pytanie. Czy istnieje skórka Black Harmony dla odtwarzacza Yamp Music Player?

Z tego co wiem to player  wspiera głownie te skiny

Vu_HD_1080P,

StyleFHD,

CerxFHD,

iFlatFHD,

MetrixFHD,

FluidNextFHD,

Maggys-FHD.

Dzięki @Ktosiu , jutro spróbuję jak nie da rady to trudno , wrzucę sobie jakieś Pingu ,

Pozdrawiam.

Tak po prawdzie BH to skin  napisany specjalnie to skin dla VU+ a reszta to tylko modyfikacje i jak widzisz trzeba czasami się nagłówkować by zainstalować. 

Akurat nie mam z nim problemu bo jest zawarty w Hyperionie którego używam. 

11 minut temu, Ktosiu napisał:

Akurat nie mam z nim problemu bo jest zawarty w Hyperionie którego używam. 

Tak z ciekawości zapytam. Na Hyperionie działa moduł CI+ ?

Posted (edited)
44 minuty temu, Ktosiu napisał:

Pli-develop to nie OPenPLI. 

Spróbuj ręcznie odświeżyć repozytoria  

opkg update 

I uaktualnij jeśli potrzeba jednak 

opkg upgrade

Jak nadal problem to dalej w terminalu próbujesz 

opkg update
opkg install enigma2-plugin-extensions--j00zeks-userskin enigma2-plugin-skins--j00zeks-blackharmonyfhd enigma2---j00zeks-components enigma2-plugin-extensions--j00zeks-msnweather-np

Spróbowałem dziś i nic z tego , tak jak napisałeś Pli-develop to nie OpenPli .

Edited by grego76N

26 minut temu, qbek77 napisał:

Tak z ciekawości zapytam. Na Hyperionie działa moduł CI+ ?

Działa na większości obsługiwanych tunerach  bez problemu jeśli instaluje sie wszystko zgodnie z wytycznymi czyli moduł wkłada się tylko wtedy jak już zainstaluje się ciplushelper i restartuje tuner . 

7 godzin temu, Ktosiu napisał:

Tak po prawdzie BH to skin  napisany specjalnie to skin dla VU+ a reszta to tylko modyfikacje i jak widzisz trzeba czasami się nagłówkować by zainstalować. 

Nie jest to prawda. 

Posted (edited)
Cytat

Aktualizacja 18.07.19

Fix- VirtualKeyBoard, internet connection test and others

Edited by @Kos
Prośba

Yamp Music Player działa na każdym skinie fhd po prostu wchodzisz w ustawienia wtyczki i zmieniasz na skin fhd i będzie na cały ekran chyba ze ci chodzi żeby było koniecznie w kolorze skina BHarmony to wtedy ktoś (np.autor skina) musi dorobić odpowiednie okno 

Kolego @Kos: byłbym wdzięczny jakbyś w takiej formie nie rozprowadzał swoich modyfikacji.

Przykłady:

- dodajesz standardowo binarkę która nie zadziała na wszystkich tunerach ze względu na różne procesory

- modyfikujesz oryginalne komponenty systemu

- podmieniasz oryginalne komponenty skórki na swoje

Prowadzi to do bałaganu w systemie a w konsekwencji może doprowadzić do GS-ów.

Zapomniałem napisać , że jakiś czas temu wgrałem B.Harmony ( OpenPli ) do OpenVision ( pisałem o tym na DVHK ) i śmigało bez problemów tak jak trzeba .

Żeby pomóc CI w jakikolwiek sposób trzeba wiedzieć co się u ciebie dzieje. Samo napisanie "Spróbowałem dziś i nic z tego" to za mało. Masz w instrukcji napisane co zrobić na początek. 

Dzięki @zdzisław22 za wyrażenie chęci pomocy , ale u mnie jest tak ; mam kilka image w neoboocie , w każdym z nich inny skin ( brakowało mi tylko B.Harmony i KravenFHD ) i B.Harmony wrzuciłem dziś do OpenVission , a skina z OpenVision do  OpenPli - develop i po temacie , a z KravenFHD poczekam na nowy image 🙂 bo wszystkie już mają skiny takie jakie chciałem 😉 Pozdrawiam.