Jump to content
hornet77

DM800HD SE - jaki najlepszy image

Recommended Posts

Witam Was wszystkich i proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego obrazu do mojego DM800. Dawno nie zajmowałem się TV SAT do momentu kiedy niedawno otrzymałem do "zabawy" DM800HD SE. Ostatnio miałem do czynienia z tunerami około 10 lat temu. Postanowiłem wrócić do tematu. Posiadam klona z kartą SIM ESTAR v3.0. Kiedy dostałem tuner był na nim obraz OPENPLI4.0. Nie wnikając w szczegóły natrafiłem w opcjach na możliwość aktualizacji...no i niestety tuner już nie wstał. Aktualnie przeszukuję internet w poszukiwaniu odpowiedniego obrazu, na którym będzie wszystko śmigało co potrzebne. Wbudowana jest w płytę karta wifi. Testowałem już większość najbardziej popularnych obrazów i albo nie ma sterowników wifi a jeśli już są to nie widać tunera w sieci choć internet jest (na kablu jest widoczny). Po kolejnej aktualizacji pluginów potrafi się zawiesić podczas uruchamiania. Cały czas czytam i staram się czegoś sam dowiedzieć ale postanowiłem poprosić Was w końcu o pomoc. Wszystko zajmuje dużo czasu i chciałbym już cokolwiek odpalić a żaden obraz nie działa stabilnie. Nie mogę tego ogarnąć zbyt wiele informacji jednocześnie przez tyle lat trochę się tego nazbierało. Liczę się oczywiście z falą hejtu, wiem że powinienem przeczytać całe forum. Ale liczę na to, że są tutaj osoby, które temat znają na tyle dobrze, że bez większego wysiłku będą mogły mnie odpowiednio pokierować. Potrzebuję informacji co i jak po kolei sprawdzić, wgrać i uruchomić. Proszę Was o pomoc i wyrozumiałość.

Właśnie te obrazy testuję. Przed chwilą aktualizowałem pakiety w OpenPli 6.1, zrestartowałem tuner i już nie wstał na wyświetlaczu widnieje tylko adres IP tunera oraz "x-3.2-dm800se.gz" Z każdym obrazem jest jakiś problem i coś nie działa. Może popełniam gdzieś bląd podczas wgrywania? Wgrywam za pomocą JapharFlasherv1.1 przez kabelek usb oraz ethernet.

Do dreamboxa oprogramowanie wgrywa się za pomocą przeglądarki

JapharFlasherv1.1 pozostaw na wypadek uwalenia

i wgrywaj image pod SIM ESTAR v3.0 skoro taką Masz kartę SIM

Wgrałem za pomocą przeglądarki ostatni obraz z listy: OPEN PLI-6.2-DM800SE-SIM3_E-STAR Clone imaj ERK@L.rar 52.9 MB. Wcześniej wgrywałem go za pomocą JapharFlasher, teraz wgrałem go za pomocą przeglądarki i niestety efekt jest ten sam. Mianowicie zaraz po zmianie języka na polski następuje restart GUI i na tym kończy się działanie tunera. Restart się zapętla i nie uruchamia się. To jest jedyny obraz, który przestaje działać po zmianie języka. Co mogę sprawdzić jeśli chodzi o sam hardware tunera, czy wszystko jest w porządku? Może to problem ze sprzętem? Mogę dalej szukać odpowiedniego softu, ale czy tak to właśnie wygląda? Nie każdy dedykowany soft musi działać?

Jest jaki progres. Wgrałem ten oto obraz: estar_OoZooN-Image-dm800se-20161220-Houara.nfi. Mam pytanie do Ciebie Lucek, czy ten obraz nadaj się pod mmboota? Czy może lepiej użyć flashexpander? Generalnie wygląda na to, że wszystko działa tylko pamięci mało.

Sprawdź mmboota. Flashexpander bardziej problematyczny w przypadku awarii pendriva

Wiecznie coś. Już miałem przesiąść się na mmboota, ale wystąpił kolejny problem dotyczący WLAN. Kiedy pierwszy raz zainstalowałem oozoona to bez problemu połączył się z siecią po wifi. Ale brakło miejsca na pluginy. Wgrałem obraz na nowo i powiększyłem pamięć za pomocą Flashexpander. Wszystko poszło niby OK. Zainstalowałem dodatki do wifi ponieważ na świeżym systemie nie działa. Znalazło moja sieć wpisałem hasło i pojawia się komunikat: "Połączenie z internetem jest nieaktywne. Wybierz dalej co chcesz zrobić." Zaraz wgram na nowo obraz i skonfiguruję WLAN przed powiększeniem pamięci. Czy to powiększenie może być przyczyną?

Sądzę, że jak zainstalujesz a feeda sterwoniki pod inną kartę to może się udać

Dzięki Lucek za wsparcie. Cały czas walczę ze sterownikami wifi, chociaż wyczytałem, że mimo wszystko proponujesz AP i ethernet. Mam już to rozwiązanie przygotowane, ale cały czas nie daje mi spokoju problem z wifi. Mam wbudowaną kartę wewnątrz przez co sprzęt staje się kompaktowy i znika problem z umiejscowieniem w pobliżu APeka (kolejne kable).

Jeszcze pytanie świeżaka, co dokładnie oznacza określenie "feed"? Przepraszam za głupie pytanie i dziękuję za wytłumaczenie.

Nic z tego nie rozumię. Na obrazie e-star-OE-exp-dm800se-pli4-2014-02-11-johnsat.rar kartę wifi bez problemu znalazło i działało. Skopiowałem cały katalog /lib/modules/3.2-dm800se/kernel/drivers/net/wireless i porównałem z katalogiem z obrazu Estar-openpli-6.1-dm800se-20180104-Houara.nfi. Pliki są identyczne, te same sterowniki. Możesz mi powiedzieć o co chodzi? I co w takim wypadku mogę jeszcze zrobić? Na openpli 6.1 wifi nie działa.

Dałem sobie spokój z kartą wifi. Podłączyłem do APeka i jest święty spokój. Lucek mógłbyś podpowiedzieć jaki tuner kupić do drugiego TV za niewielkie pieniądze ale żeby był równie funkcjonalny jak DM800 ?

Warto zainteresować się nboxem? A jeśli tak ta jakim modelem?

Warto zainteresować się nboxem? A jeśli tak ta jakim modelem?

Zdecydowanie nie, bo za podobne pieniądze Masz nowy tuner

...Lucek mógłbyś podpowiedzieć jaki tuner kupić do drugiego TV za niewielkie pieniądze ale żeby był równie funkcjonalny jak DM800 ?

Już patrzę na ceny w alledrogo ...

Formuler F3

lub z 4K:

ZGEMMA H9S 4K

To tylko przykładowe propozycje

Zgemma to bardzo ciekawa propozycja i muszę się nad tym sprzętem zastanowić. Lucek, a co myślisz o Freesat V8 dla starszej niewymagającej osoby żeby była obsługa oscama oraz podstawowych pluginów multimedialnych iptv czy youtube?

Widzę, że pojawił się następca GTMedia V8 Nova. Podstawowa zaleta to atrakcyjna cena.

Edited by hornet77