Jump to content
Sign in to follow this  
draconus

E2iPlayer + PyCur+ffmpeg libraries+reszta potrzebna

Recommended Posts

Witam,

Mam do zaawansowanych takie pytanie: a czy nie dałoby rady zrobić gotowej ipk-i z aktualnym E2iPlayer + PyCur + ffmpeg libraries + wszystko co jeszcze potrzeba. Chodzi o to by mniej zaawansowanym użytkownikom było łatwiej. Ściąga - kopiuje do TEMP i instaluje z pilota - restartuje Dreamboxa i gotowe. Sam zainstalowałem E2iPlayer bez problemu komendą w TELNET-cie, ale z PyCur i ffmpeg libraries mam już problem. Wpisuje komendy z strony http://iptvplayer.vline.pl ale niestety mam odpowiedź że "python not found" i niestety nie wiem co jest. Mój soft to NEWNIGMA 2 na DM800HDSE clone.

Fajnie by było gdyby istniały gotowe ipk-i pod wybrana platformę i czy jest to w ogóle do zrobienia ???

Wiem że może proszę o dużo, ale nie zaszkodzi jak zapytam.

Pozdrawiam

Edited by draconus

Witam,

Nie chodzi o to, że prosisz o wiele tylko prosisz o stworzenie problemów dla użytkowników.

No i była by ta ipk z tym samym skryptem i też by się nie zainstalowała i nawet byś nie wiedział dlaczego.

Albo była by taka paczke i już ze wszystkim w nią wbudowanym i dopiero byś miał problem jesteś w stanie przygotować takie paczki dla każdej dystrybucji E2?

To są binarne komponenty nie może być jednego uniwersalnego ipk, chyba, że będzie to wydmuszka która uruchomi skrypt jak już pisałem.

Nie bardzo rozumiem, jak w Twojej dystrybucji E2 może nie być python'a?

To może masz:

python2.7

?

Hejka, no zobacz co mi pokazuje TELNET po wpisaniu komendy:

cd /tmp && rm -f pycurlinstall.py && wget http://www.iptvplayer.gitlab.io/pycurlinstall.py && python pycurlinstall.py

dm800se login: root

Password:

root@dm800se:~# cd /tmp && rm -f pycurlinstall.py && wget http://www.iptvplayer.

gitlab.io/pycurlinstall.py && python pycurlinstall.py

Connecting to www.iptvplayer.gitlab.io (35.185.44.232:80)

pycurlinstall.py 100% |*******************************| 13371 0:00:00 ETA

-sh: python: not found

root@dm800se:/var/volatile/tmp#

Wiem co Ci pokazuje bo w pierwszym poście już to napisałeś.

Zapytałem Cię:

Nie bardzo rozumiem, jak w Twojej dystrybucji E2 może nie być python'a?

To może masz:

python2.7

No to masz "python2.7", czy nie?

Sprawdzisz to wpisując "python2.7" do konsoli i naciskając enter.

Albo "python2"

pokazuje:

Python 2.7.2 (default, Sep 26 2016, 02:02:00)

[GCC 4.6.4 20120303 (prerelease)] on linux2

Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.

Dzięki , wchodzi już ładnie. Napisz mi jeszcze proszę co trzeba doinstalować do E2iplayer ( oprócz PyCur+ffmpeg libraries) aby plugin chodził jak należy?

Edited by draconus

Nic więcej. Z tym, że samo zainstalowanie PyCurl to nie wszystko, trzeba go jeszcze włączyć w konfiguracji.

Tak samo odpowiednio skonfigurować rozmiary buforów RAM dla exteplayer3, ale nie będę się powtarzał wszystkie te informacje już wielokrotnie podawałem i są one dostępne odpowiednim wątku.

Co więcej to właśnie Tam powinien wylądować też Twój post odnośnie instalacji.

Szukam i nie mogę znaleźć na forum opisu jaki powienien być rozmiar buforów RAM dla exteplayer3. Czy masz to może gdzieś pod ręką lub pamiętasz gdzie to znaleźć?

Na wstępie wypadło by się przywitać.

Zatem witaj @draconus,

Jeśli istniał by jedyny poprawnym rozmiar to po co miałby on być konfigurowalny? Nie było by opcji do konfiguracji, tylko na sztywno byłby taki rozmiar ustawiony.

Wszystko zależy od dekodera który posiadasz. Nie ustawisz 1GB jeśli Twój dekoder ma 256MB dla systemu. To chyba logiczne.

Jak masz zainstalowane dużo różnych pluginów zużywających dużo pamięci to tak samo nie powinieneś ustawiać tego bufora bo zwyczajnie jak ustawisz bufor RAM za duży to może tego RAM braknąć i odtwarzacz się wyłączy, a właściwie to ubije go OOM killer.

Rozmiar tego bufora w dużej mierze zależy od buforów w driverach które nie są konfigurowalne, jeśli dostawca Twoich driverów przewidział w nich spore bufory to Ty w ogóle nie musisz ustawiać dodatkowych w exteplayer3.

Orientacyjnie możesz sprawdzić rozmiar buforów w driverach odpalając jakiś film bez buforowania na dysk i zatrzymując go. Zielony pasek postępu pokaże Ci ile naciągnęło danych do buforów. Oczywiście jak sprawdzasz ile mieści się w buforowach drivewerów to te w exteplayer3 ustaw na 0.

Jeśli chodzi o mnie to na moim dekoderze mam 10MB dla multimediów z sieci i 5 MB dla tych z dysku.

Pozdrawiam,

SSS