Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
domusmw

ultra hd

Recommended Posts

Witaj Samsamsam

Na początku podziękowania za wspaniały wkład pracy nad E2iPlayer dla Ciebie i pozostałych userów .

A teraz mam pytanie .

W serwisie "official film limite .ws " są filmy w formacie Ultra HD , jak próbuję je odtworzyć w extepayer3 w rozdzielczości 2160p to jest tylko dzwięk a wizji nie ma, natomiastw rozdzielczości 1080 jest wszysto.

Pytanie jest takie czy jest możliwość aby przez E2iPlayer oglądać w rozdzielczości Ulta HD (2160p) ?

Dziękuję i pozdrawiam domusmw

@domusmw

To, że to dekoder Ultimo 4k, nie oznacza od razu, że hardware jest wstanie zdekodować wideo zakodowane dowolnym kodekiem w takiej właśnie rozdzielczości.

Jak odpalasz ten film to masz w pasku info rozdzielczość i kodek.

Pytanie, czy Twój tuner, a właściwie procesor który w nim siedzi jest wstanie zdekodować wideo zakodowane danym kodekiem w takiej rozdzielczości.

Podpowiem, że układy Broadcom'a które znam nie są w stanie zdekodować wideo zakodowanego kodekiem H264 (AVC) w rozdzielczości większej niż Full HD.

Są w stanie zdekodować H265 czy VP9 w rozdzielczości UHD ale nie H264, choć nie wiem jaki układ siedzi w Twoim dekoderze.

Ale tak jak napisałem.

Najpierw sprawdź jakim kodekiem jest zakodowane wideo w danym filmie, a następnie sprawdź w specyfikacji Twojego dekodera, czy wspiera dekodowanie tego kodeku w takiej rozdzielczości.

Pozdrawiam,

SSS

Na Ultimo 4k nie pójdzie H264

Bądźmy jednak precyzyjni.

Tzn. H264 w rozdzielczości większej niż Full HD nie jest wspierane przez ten sprzęt, bo poniżej tej rozdzielczości h264 musi działać bo to najbardziej standardowy współczesny kodek wideo jaki tylko może być.

Parametry techniczne Ultimo 4K:

System operacyjny Linux (Open-Source Linux System zgodne z E2)

Typ CPU: ARM czterordzeniowy Broadcom BCM7444S

Prędkość CPU: 4x 1,5 GHz

Pamięć RAM (MB): 3064 (3 GB)

Pamięć Flash (MB): 4096 (4 GB)

Typ pamięci Flash: eMMC

Wbudowana głowica: podwójna wymienna DVB-S/S2X FBC (8 demodulatorów)

Zasilanie LNB: 14V/18V (max. 400 mA), 22 kHz

Przełączanie LNB: Tone Burst, DiSEqC 1.0/1.1/1.2/USALS, SatCR/Unicable

Dodatkowe gniazda na głowice: 2 (1 FBC satelitarna lub kablowa i 1 zwykła dual satelitarna albo naziemno-kablowa)

Obsługiwane rozdzielczości wideo: SDTV, HDTV, 3DTV, UHDTV (576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p)

Dekoder wideo: MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC MVC, H.265/HEVC MP (Ultra HD)

S/N: >53 dB (wideo), >65 dB (audio)

Dekoder audio: MPEG-1/2 Layer I & II, AC3/E-AC3, AAC

Częstotliwości próbkowania: 32/44.1/48 kHz

@paciuk

To są ogólniki z których niewiele wynika.

To co należy sprawdzić to jakie kodeki i do jakich rozdzielczości obsługuje sock Broadcom BCM7444S.

Tak jak pisałem osobiście nie znam układu od Broadcom'a pozwalającego na odtwarzanie wideo h264 w rozdzielczości wyższej niż full hd.

Ale być może ten układ to potrafi, ja jego datasheetu nie widziałem.

W każdym razie to co przedstawiłeś kolego to są zbyt ogólne informacje. Bo wiadomo, że ten układ obsługuje odtwarzanie UHD w przypadku gdy wideo zakodowane jest kodekiem HEVC lub VP9 o czym już przecież pisałem.

Natomiast na rynku są dekodery obsługujące wideo UHD zakodowane w H264 (ale tylko do 30fps) takim układem jest chociażby układ Hi3798M V200 od HiSilicon.

Dekoder z takim układem leży u mnie w szafie bo niestety problem stanowią sterowniki.

Więcej na ten temat tutaj:

https://github.com/zgemma-star/meta-zgemma/issues/7

warto tam przeczytać ostatni post.

Słowem do odtwarzania wideo z sieci Internet (przez to jak obsługiwane jest wideo) ten dekoder się nie nadaje. Nie mam też niestety złudzeń, że kiedyś to poprawią wystarczy przeczytać to issue do którego dałem link.

Dlatego nikomu nie zalecam dekodera z układem HiSilicon jeśli zamierza użytkować go również w celu oglądania materiałów z sieci Internet.

@ samsamsam .Witam

Nie wiem jaki Ty masz tuner z procesorem Hi3798M V200 HiSilicon,ale parę minut temu ,czytałem post na Forum OpenATV ,w dziale Ocatgon 8008 i tam user napisał ,że wtyczka E2iPlayer działa poprawnie ,z czego jest (bardzo) zadowolony . Czytałem też posty na tym Forum w dziale Zgemmy H9 i raczej nikt tam nie wspomina o problemach z E2iPlayer czy MP . Jest tam też dział "E2iPlayer (früher iptv-Player) ",gdzie też zaglądasz ,tam też raczej nie ma za dużo postów ,że jakieś hosty lub "cóś" nie działa na procesorze HiSilicon .

@tomek6680

Widzę, że nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby otworzyć stronę ze zgłoszonym prze zemnie bugiem:

Jakbyś to zrobił to nie zadawałbyś pytania o dekoder.

Zgemmy H9 - działa to TRAGICZNIE. Żeby nie powiedzieć tragikomicznie.

Widzisz Ty @tomek6680 słyszałeś, czytałeś, a ja taki dekoder mam.

Odtwarzanie przez standardowy interfejs audio/video dekodera działa bardzo źle. Z kolei ich odtwarzacz który nazwali hisiliconservice używa swoich starych bez poprawek bibliotek ffmpeg'a.

Ich odtwarzacz nie dają też możliwości ustawienia nagłówków HTTP, przez co większość linków działać nie może.

Już nie wspominając o takich formatach jak DASH, czy kilku innych wymagających specjalnej obsługi.

Wiec zamiast czytać to co piszą inni to kup sobie taki dekoder, a się przekonasz "jak to super działa".

Mam w szafie i wiem jak to działa. TRAGICZNIE! Wiec nie pisz proszę tutaj bzdur bo przez Twoje bzdury jeszcze ktoś to kupi i co wtedy? Oddasz mu pieniądze?

Chodzisz po forach i wypisujesz te bzdury jaki to ten HiSilicon dobry tylko, że zapominasz wspomnieć jak sterowniki są zjechane.

Zamiast wszędzie gdzie popadnie pisać zachwalające opinie to byś sobie może wreszcie ten dekoder kupił i przekonał się na własnej skórze.

Sorry, że się uniosłem ale no litości nie masz dekodera opartego na tym układzie, a chodzisz po forach i je zachwalasz.

Dlaczego chcesz by ktoś wyrzucił pieniądze w błoto?

Jest tam też dział "E2iPlayer (früher iptv-Player) ",gdzie też zaglądasz

Sorry, gdzie ja zaglądam? Jeśli chodzi o forum OpenATV to i owszem mam tam konto ale tam nie zaglądałem już dość dawno chyba od jakiegoś roku albo lepiej.

Konto założyłem ze względu na prośby tamtejszych użytkowników, a szczególnie jednego @humiboy, który jest i tu obecny.

Ale, że dało się odczuć, że przez modów jestem tam użytkownikiem niechcianym, a ja na nadmiar czasu nie narzekam to przestałem tam zaglądać.

Więc o co chodzi?

EDIT:

------

A i jeszcze odnośnie tego zgłaszania problemów to nie jedna i nie dwie osoby zgłaszało mi problemy na e-mial i profil facebook'a z dekoderami z tymi układami.

Ale fakt nie było dużo takich zgłoszeń. Jakbym miał zgadywać to mniej niż 10.

Widać takie to są "popularne" na szczęście sprzęty, że co drugi post nie jest o tym.

@tomek6680

Widzę, że nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby otworzyć stronę ze zgłoszonym prze zemnie bugiem:

Jakbyś to zrobił to nie zadawałbyś pytania o dekoder.

Zgemmy H9 - działa to TRAGICZNIE. Żeby nie powiedzieć tragikomicznie.

Widzisz Ty @tomek6680 słyszałeś, czytałeś, a ja taki dekoder mam.

Odtwarzanie przez standardowy interfejs audio/video dekodera działa bardzo źle. Z kolei ich odtwarzacz który nazwali hisiliconservice używa swoich starych bez poprawek bibliotek ffmpeg'a.

Ich odtwarzacz nie dają też możliwości ustawienia nagłówków HTTP, przez co większość linków działać nie może.

Już nie wspominając o takich formatach jak DASH, czy kilku innych wymagających specjalnej obsługi.

Wiec zamiast czytać to co piszą inni to kup sobie taki dekoder, a się przekonasz "jak to super działa".

Mam w szafie i wiem jak to działa. TRAGICZNIE! Wiec nie pisz proszę tutaj bzdur bo przez Twoje bzdury jeszcze ktoś to kupi i co wtedy? Oddasz mu pieniądze?

Chodzisz po forach i wypisujesz te bzdury jaki to ten HiSilicon dobry tylko, że zapominasz wspomnieć jak sterowniki są zjechane.

Zamiast wszędzie gdzie popadnie pisać zachwalające opinie to byś sobie może wreszcie ten dekoder kupił i przekonał się na własnej skórze.

Sorry, że się uniosłem ale no litości nie masz dekodera opartego na tym układzie, a chodzisz po forach i je zachwalasz.

Dlaczego chcesz by ktoś wyrzucił pieniądze w błoto?

Jest tam też dział "E2iPlayer (früher iptv-Player) ",gdzie też zaglądasz

Sorry, gdzie ja zaglądam? Jeśli chodzi o forum OpenATV to i owszem mam tam konto ale tam nie zaglądałem już dość dawno chyba od jakiegoś roku albo lepiej.

Konto założyłem ze względu na prośby tamtejszych użytkowników, a szczególnie jednego @humiboy, który jest i tu obecny.

Ale, że dało się odczuć, że przez modów jestem tam użytkownikiem niechcianym, a ja na nadmiar czasu nie narzekam to przestałem tam zaglądać.

Więc o co chodzi?

EDIT:

------

A i jeszcze odnośnie tego zgłaszania problemów to nie jedna i nie dwie osoby zgłaszało mi problemy na e-mial i profil facebook'a z dekoderami z tymi układami.

Ale fakt nie było dużo takich zgłoszeń. Jakbym miał zgadywać to mniej niż 10.

Widać takie to są "popularne" na szczęście sprzęty, że co drugi post nie jest o tym.

Witaj Samsamsam

Wrócę jescze do tematu ,nagrałem program telewizyjny w 4K NASA UHD i on jest zapisany na dysku jako plik w formacie"ts".

VU ultimo 4K odtwarza tak zapisany plik w rozdzielczośći 3840x2160 jest wizjia i fonia , natomiast E2iplayer zapisał na dysku nagrany film 4K w formacie " mp4 "i tu Vu Ultimo odtwarza tylko samą fonię .

przy próbie odtwarzania są takie dane AVC 3840x1582 ,30fps . może problem jest w formacie zapisu materiału na dysk?

Spróbuję jeszcze przekonwenterować mp4 na ts i zobaczę jakie to da efekty po próbach dam znać.

pozdrawiam domusmw

Edited by domusmw

@domusmw

Nie mam pojęcia czego Ty nie zrozumiałeś?

Tu nie chodzi o kontener ale o kodek. Poza tym rozszerzenie nie determinuje kontenera.

Zapewne "4K NASA UHD" używa kodeka H265, a Twój sprzęt jak już było tu napisane jest w stanie odtworzyć 4K zakodowane H265.

Czytaj bo ileż można to samo pisać?

Konwersja samego kotenera z MP4 na TS bez transkodingiu nic Ci nie da.

Natomiast wiadomo, że jak zrobisz transkoding z H264 na H265 to wtedy Ci tuner obsłuży.

Tylko wiesz ile taki transkoding będzie trwał? Długo. I trzeba też pamiętać, że transkoder spowoduje utratę jakości.

Proponuje, jednak z większą uwagą czytać to co ktoś pisze. Możesz, że tak powiem na rzęsach chodzić ale Twój tuner nie odtworzy 4K zakodowanego kodekiem H264.

Tak wiem, że dużo pieniędzy za niego wydałeś, ale takie są fakty.

Pozdrawiam,

SSS