Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
whitewolf1608

Nbox 2850 st - Najnowsza Enigma 2

Recommended Posts

Czy dobrze, czy nie dobrze, ja jako developer wolałbym mieć ją z mapowaną.

Dla użytkownika pewnie lepiej, żeby nie była z mapowana, bo jakby sobie wyczyścił U-BOOT'a to by łatwo box'a nie odratował.

Wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Zależy dla kogo.

EDIT:

------

Ad. 1: Jak Ty chcesz się zalogować na PenDrive? PenDrive to potoczne określenie urządzenia do przechowywania danych podłączanego do USB. Wiec jak Ty na niego chcesz się zalogować?

Ad. 2: Nie nie trzeba wpisywać flash_erase

Ad. 3: Tak to trzeba wpisać, żeby wyczyścić kernel w NAND

Ad. 4: Tak to trzeba wpisać, żeby wyczyścić rootfs w NAND

Pozdrawiam,

SSS

Witaj zalogować się na PenDrive - mam na myśli uruchomienie Enigmy2 z PenDrive.

Następnie uruchomienie putty i już z putty potrzeba się zalogować na Enimgę2.

Wiesz początkującym jestem użytkownikiem.

Możesz mi napisać jak zalogować się na Enigmę2 w PenDrive przez putty ?

Nie chciał bym innego terminala - ponieważ obsługa putty idzie mi w miarę możliwości do przodu w konsoli putty.

Jednak jak zalogować się na Enigmę2 z PenDrive to do tego jeszcze nie doszedłem.

Edited by whitewolf1608

Nie jestem użytkownikiem ale U-BOOT siedzi w NOR wiec czemu wgranie U-BOOT'a miało by wyczyścić inna pamięć tj. NAND?

Za to z poziomu U-BOOT'a (z jego konsoli) będzie wstanie wyczyścić pamięć NAND.

Ale tak samo będziesz w stanie wyczyścić pamieć NAND z poziomu konsoli Enigmy2 jak będzie uruchomiona z innego nośnika.

Jest takie narzędzie:

flash_erase

Do usuwania zawartości pamięci wystawionej przez interfejs MTD.

Tylko, żebyś czasem NOR nie wyczyścił.

Ale jaki to mam sens to całe czyszczenie to chyba tylko Ty wiesz i jak rozumiem jest to jakiś cel ściśle tajny.

Szanowny Developerze ściśle tajne to nie jest:)

Od czasu kiedy w dekoderze pracują dwie enigmy2 pojawił się problem z poprawnym odtwarzaniem plików wideo.

Wyczyszczenie pamięci NAND troszeczkę przyśpieszy działanie dekodera.

Szanowny Developerze samsamsam jak wyczyszczę Enigmę2 w dekoderze to pomożesz mi doinstalować wszystkie potrzebne komponenty do poprawnego

działania aplikacji YouTube ?

Na enigme uruchomioną z pendrive logujesz się tak samo jak na taką uruchomioną z NAND.

Coś mi się widzi, że Ty nie doszedłeś do tego jak w uruchomić enigmę z pendrive.

Uruchomienie Enigmy2 z PenDrive to podłączenie PenDrive do portu USB i uruchomienie dekodera.

Wyczyszczenie pamięci NAND nie zmieni NIC. Bo jak masz uruchomiona Enigme z pendrive to NAND jest nie używany.

Szczerze mówiąc to ja nie wiem co Ty chcesz wykombinować.

Uruchomienie Enigmy2 z PenDrive to podłączenie PenDrive do portu USB i uruchomienie dekodera.

A skąd Ty masz takie informacje?

Wyczyszczenie pamięci NAND nie zmieni NIC. Bo jak masz uruchomiona Enigme z pendrive to NAND jest nie używany.

Szczerze mówiąc to ja nie wiem co Ty chcesz wykombinować.

A skąd Ty masz takie informacje?

Proszę podaj mi komendę jak sprawdzić czy Enigma2 jest uruchomiona z PenDrive czy z NAND.

Chyba napisałem wyraźnie:

mount

A Ty dajesz wyniki poleceń

cat /proc/mtd

i

fdisk -l

W jakim celu?

Już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Ty niepoważny jesteś.

Problem w tym, że Enigma2 w dalszym ciągu działa z NAND.

Jak widzisz albo i nie widzisz.

Jako /dev/root zamontowany jest filesystem jffs2 który jest systemem plików pamięci flash (NAND, NOR).

Czyli Ty chcesz wyczyścić Enigmę która obecnie działa. Chcesz podpiłować gałąź na której siedzisz.

Więc dowiedz się, naucz się jak przełączyć enigmę na tą z pendrive. Druga rzecz to taka, że Ty tą swoją drugą enigma2 masz na pendrive z systemem plików ext2.

System plików ext2 jest systemem plików bez journalingu i ma taką przykrą wadę, że bardzo łatwo się rozsypuje.

Ale jak rozumiem, wynika to z tego, że ten U-BOOT który masz w dekoderze nie umie obsłużyć ext3.

W każdym razie najpierw dowiedz się jak przełączyć na bootowanie z pendrive'a, a później zacznij kombinować.

I jeszcze raz napisze, bo widzę, że chyba nie zrozumiałeś. Jak już uruchomisz Enigma2 z pendrive to usuwanie Enigma2 z NAND nic Ci absolutnie nie da.

A na pewno nie spowoduje lepszego działania dekodera.

Nie wiem skąd Ci się tak pomysł w ogóle urodził w głowie?

Serdecznie Ci dziękuję za Twoją wypowiedź. Masz lepszą wiedzę niż ja.

Tato jest smutny bo mu YouTube nie działa, a ja próbuję zreperować Enigmę2 i mi to nie wychodzi.

Czy z racji że Tacie już dłuższą chwilę nie działa YouTube, mogę Ciebie prosić o pomoc z podmianą U-boota na taki aby obsługiwał ext3, jeśli ext2 może być

przyczyną tych problemów z poprawnym odtwarzaniem YouTube ?

Mi długo zejdzie ze zdobyciem wiedzy.

To nie o to chodzi że chce się Tobą wysłużyć a samemu się niczego nie nauczyć.

Chodzi o to że smutno mi jest że Tacie nie działa aplikacja YouTube.

Po drugie dziś Tacie przestało grać Kino Domowe nie wiedzieć z jakich przyczyn.

Kino jest podpięte przez AV złącze i do tej pory poprawnie puszczało dźwięk.

Sam widzisz ile mam do zreperowania.

Jeśli dla Ciebie to nie jest problem i Możesz pomóc Online ze zreperowaniem samej aplikacji YouTube to bardzo Cie proszę.

Podaj mi komendę na sprawdzenie wersji U-boota to podeślę Ci jaki to jest U-Boot, a Ty sprawdzisz sobie czy obsługuje ext3 ?

Proszę w imieniu mojego Taty o pomoc z Twojej strony.

Kolego proponuje jednak lepiej przeczytać co ja napisałem.

ext2 to system plików. I nie może być on powodem tego, czy YouTube działa, czy nie działa.

Nie wiem, czy Twój U-BOOT obsługuje ext3, czy nie, ale z Youtube nie ma to nic wspólnego.

Twojego dekodera nie znam, ani softu na niego nie znam.

Jeśli Tobie chodzi o Youtube dostępny z E2iPlayer to nie ma potrzeby uruchamiania Enigma2 z pendrive.

Jak rozumiem Tobie chodzi o to, że nie masz miejsca w NAND do wgrania poprawnych bibliotek ffmpega, tak aby wspierały format DASH.

Ale Youtube'a możesz prościej "naprawić" tj. wyłączyć w konfiguracji hosta youtube obsługę DASH'a.

Bez DASH jakość HD będzie niedostępna, ale tak było wcześniej i jak rozumiem Tacie to nie przeszkadzało.

Jeśli jednak chciałbyś mieć obsługę DASH to też można to zrobić inaczej tj. enigme2 zostawić NAND tak jak jest, a same biblioteki ffmpega zainstalować na pendrive.

A jeśli chciałbyś uruchamiać jednak Enigma2 z pendrive to wiedzę musisz zdobywać na własną rękę bo ja Twojego dekodera nie znam. Powinieneś zacząć od tego jak przełączyć U-BOOT aby uruchamiał Enigme2 z pendrive.

Kolego proponuje jednak lepiej przeczytać co ja napisałem.

ext2 to system plików. I nie może być on powodem tego, czy YouTube działa, czy nie działa.

Nie wiem, czy Twój U-BOOT obsługuje ext3, czy nie, ale z Youtube nie ma to nic wspólnego.

Twojego dekodera nie znam, ani softu na niego nie znam.

Jeśli Tobie chodzi o Youtube dostępny z E2iPlayer to nie ma potrzeby uruchamiania Enigma2 z pendrive.

Jak rozumiem Tobie chodzi o to, że nie masz miejsca w NAND do wgrania poprawnych bibliotek ffmpega, tak aby wspierały format DASH.

Ale Youtube'a możesz prościej "naprawić" tj. wyłączyć w konfiguracji hosta youtube obsługę DASH'a.

Bez DASH jakość HD będzie niedostępna, ale tak było wcześniej i jak rozumiem Tacie to nie przeszkadzało.

Jeśli jednak chciałbyś mieć obsługę DASH to też można to zrobić inaczej tj. enigme2 zostawić NAND tak jak jest, a same biblioteki ffmpega zainstalować na pendrive.

A jeśli chciałbyś uruchamiać jednak Enigma2 z pendrive to wiedzę musisz zdobywać na własną rękę bo ja Twojego dekodera nie znam. Powinieneś zacząć od tego jak przełączyć U-BOOT aby uruchamiał Enigme2 z pendrive.

Serdecznie dziękuję Ci Twoją wypowiedź :)

Spróbuję zapytać w Poście na forum jak w tym dekoderze przełącza się soft na PenDrive.

Dziwne że niektóre utwory z YouTube działają a niektóre nie jak jest podpięty PenDrive do USB w dekoderze.

@whitewolf1608

Żeby odpalić E2 na tym tunerze możesz ją zainstalować programem hdclone.

Pobierasz HDClone i rozpakowujesz

http://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=364623

Pobierasz soft spakowany HDClonem i rozpakowujesz

http://upload.dvhk.to/file.php?id=2162

Potem wkładasz pendrive na którym ma być Enigma do usb w komputerze, uruchamiasz HDClone (to jest wersja bez instalacyjna, wystarczy uruchomić), na pierwszym ekranie wybierasz restore disk i klikasz next, na drugim source image czyli wskazujesz soft który ma być zainstalowany na pendrive, na kolejnym ekranie wybierasz twój pendrive a na następnym ekranie klikasz start lub copy (już nie pamiętam), na końcu klikasz opcję automatic adjustment i quit hdclone i gotowe.Wkładasz pen do wyłączonego z prądu tunera i jeżeli wszystko przebiegło poprawnie to tuner sam uruchomi soft z pendrive (uboot najpierw szuka softu na pendrive a jeżeli go niema to uruchamia soft z nand).

Serdecznie dziękuję Ci Twoją wypowiedź :)

Spróbuję zapytać w Poście na forum jak w tym dekoderze przełącza się soft na PenDrive.

Dziwne że niektóre utwory z YouTube działają a niektóre nie jak jest podpięty PenDrive do USB w dekoderze.

Wszystko plączesz. Wydaje mi się, że Ty kompletnie nie czytasz tego co do Ciebie piszę, albo czytasz co drugie zdanie.

Albo co drugie zdanie jesteś w stanie zrozumieć.

Komunikaty, które wyświetla E2iPlayer też warto czytać, może jakbyś to robił kolego to nie dziwiłbyś się: "Dziwne że niektóre utwory z YouTube działają a niektóre nie jak jest podpięty PenDrive do USB w dekoderze. "

Masz ustawione buforowanie, czyli odtwarzacz działa w trybie progressive download, czyli materiał pobierany jest do pliku i równocześnie rozpoczyna się odtwarzanie z tego pliku.

Jak nie masz pendrive włożonego to nie ma go gdzie pobierać.

Napisałem, Ci o konfiguracji hosta Youtube i możliwości wyłączenia formatu DASH co kompletnie widać zlałeś.

Jakbyś przeczytał z uwaga mój post to dowiedziałby się, że format DASH wymagany jest do formatu FULL HD.

Wiec jakbyś to przyswoił do wiadomości to powinieneś się domyśleć, czemu jedne odtwarza, a inne nie.

Jeśli jakiś materiał wideo nie jest dostępny w FULL HD a jego maksymalna rozdzielczość to np. 720p to DASH jest nie używany i działa.

Nie piszę tego złośliwie, ale musisz czytać z uwagą, bez tego nic z tego nie będzie.