Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
songo

Pierwsze kroki i podstawy z ENIGMA2 dla nowicjusza

Recommended Posts

Witam

Dopiero co zakupiłem dwa dekodery VU+ Solo2 oraz VU+ZERO

Chciałbym w miarę moich sił spróbować wykorzystać niektóre możliwości w/w dekoderów (np E2iPlayer i domową sieć multiroom).

Próbuję znaleźć jakieś informację po różnych forach ale jest ich taka masa że można się pogubić .

Chodzi mi m.im :

- prawidłową konfigurację sieci

- ustawienia FTP i jego wykorzystanie do instalacji

- gdzie można znaleźć informację na temat podstaw obsługi Enigma2

- skąd pobierać i jak instalować odpowiednie oprogramowanie czy wtyczki

Z góry dzięki za wyrozumiałość

pozdr songo

p.s pierwsze kroki juź mam za sobą, proszę nie zawracać sobie głowy

Edited by songo

Zadam jeszcze pytanie jakiego oscama polecacie pod VU+zero i VU+SOLO2 z kartą NC+ w domowej sieci sharingu?

pozdr.songo

Tak trudne pytania zadajesz, że nikt nie odpowiedział.

Oscama zawsze instalujesz najnowszego

Tak trudne pytania zadajesz, że nikt nie odpowiedział.

Oscama zawsze instalujesz najnowszego

A można by prosić o jakiś konkretny namiar.

Bo nie chcę wrzucać czegoś co nie będzie hulało a ja będę w stresie że coś źle zrobiłem.

pozdr. songo

Z góry dzięki

Jak masz problemy to aktualizuj oscama z poziomu pluginów zainstalowanego image

Właśnie niby mam to już zrobione , udało mi się też zainstalować MyUpdater poprzez TotalComandera.

I teraz nie bardzo wiem co dalej , z opisów które znalazłem to mam niby zupełnie coś innego , nie mogę wejść w menu oscama w celu przypisania IP , chyba jeszcze sporo przede mną wgryzania się w temat.

Też za dużo nie kombinowałem z włożona kartą bo nie chcę żeby złapała FEDC a jeszcze nie wiem gdzie wprowadzić komendy blokujące.

I jeszcze na VU+ zero dzisiaj aktualizowałem wtyczke z MyUpdatera i tk jakby zmienił mi się soft Openpli jaki Enigma z 6.2 na 4 widocznie coś pochrzaniłem .

Proszę o wyrozumiałość z tą moją 50-ką na karku już człowiek nie ma takiego polotu jak kilkanaście lat temu .

będę jeszcze ostrożnie próbował tak żeby nie zainfekować karty.

Chyba że brak mi jeszcze soft cam managera.

pozdr. songo

No już mam Openpli6.2 ale bez nerw się nie obyło na razie udało się przywrócić VU=zero do stanu jak rano

Edited by songo

Jak masz problemy to aktualizuj oscama z poziomu pluginów zainstalowanego image

Właśnie niby mam to już zrobione , udało mi się też zainstalować MyUpdater poprzez TotalComandera.

I teraz nie bardzo wiem co dalej , z opisów które znalazłem to mam niby zupełnie coś innego , nie mogę wejść w menu oscama w celu przypisania IP , chyba jeszcze sporo przede mną wgryzania się w temat.

Też za dużo nie kombinowałem z włożona kartą bo nie chcę żeby złapała FEDC a jeszcze nie wiem gdzie wprowadzić komendy blokujące.

I jeszcze na VU+ zero dzisiaj aktualizowałem wtyczke z MyUpdatera i tk jakby zmienił mi się soft Openpli jaki Enigma z 6.2 na 4 widocznie coś pochrzaniłem .

Proszę o wyrozumiałość z tą moją 50-ką na karku już człowiek nie ma takiego polotu jak kilkanaście lat temu .

będę jeszcze ostrożnie próbował tak żeby nie zainfekować karty.

Chyba że brak mi jeszcze soft cam managera.

pozdr. songo

No już mam Openpli6.2 ale bez nerw się nie obyło na razie udało się przywrócić VU=zero do stanu jak rano

Kurcze wczytuję się w rożne posty na temat Oscam-a i im więcej czytam tym większy mam mętlik

Mam już zainstalowany (poprzez MyUploadera) zarówno na VU+Solo2(z HDD) jaki VU+ZERO(z HDD) oscam_j_11433 , system openpli6.2 i utknąłem ,wszystko w sieci domowej chcę zastąpić RFLink600 opłacam abonament.

Nie bardzo czaję:

-jak uruchomić serwer a chciałbym od razu zablokować kartę NC+ (cameleona) przed FEDC

-jak uruchomić klienta i czy klient musi mieć jakąś kartę w slocie ?

Jak wcześniej pisałem dekodery są w sieci znam IP , łączę się przez Putty i przez Total Comandera

Prosiłbym o pomoc lub sugestie

pozdr.songo

Jak oczekujesz pomocy w konfiguracji oscama to pisz w odpowiednim podforum OSCam

Przepraszam ciągnąłem wątek początkującego.

pozdr. songo