Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
jarod

Tplink+phoenix+cameleon + oscam

Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich.

Dotychczas działałem w układzie sprzętu: Ariva 200 + cameleon z pakietem cyfry (później nc+). Ponieważ mam kartę w pc-cie, po newcamd puszczałem z arivy do karty dvbs po lanie do kompa uprawnienia.

Układ działał do momentu uszczęśliwienia mnie przez operatora FEDC. Na szybko kartę załadowałem do modułu, moduł do tv i wszystko śmiga, jednak brakuje mi funkcjonalności dekodera no i możliwości oglądania tv na pc-cie.

Przymierzam się do zakupu dekodera z E, jednak wyczytałem że oscam ruszy też na tplinku i tutaj właśnie chciałem najpierw spróbować to odpalić.

Cel do osiągnięcia jest taki, by tplink z oscamem i phoenixem z kartą dzielił po lanie uprawnienia na arivę i kartę dvbs.

Od kilku tygodni czytam forum, wczoraj zabrałem się za instalację na 1043 z CC. Ogarnąłem instalkę oscama, server rusza, karta dvbs odpytuje serwer po newcamd, z braku czasu kartę dopiero dzisiaj przełożę do czytnika.

Mam kilka pytań do szanownych Kolegów, mających zdecydowanie większą niż ja wiedzę w tym temacie.

1. czy taki układ z routerem jako serwerem będzie działał z cameleonem z FEDC?

2. Czy stosując oscama dla tplinka (11438) trzeba jeszcze jakieś zabiegi w konfiguracji robić? Mapowania itp.

3. Może ktoś z Kolegów ma sprawdzone configi dla takiego/podobnego układu?

Z góry dziękuję za merytoryczną pomoc.

Jeżeli OSCam jest z patchem FEDC (tylko taki musi być!) to konfiguracja niczym się nie różni od tej dla "normalnego" CAMELEONa.

Jeżeli OSCam jest z patchem FEDC (tylko taki musi być!) to konfiguracja niczym się nie różni od tej dla "normalnego" CAMELEONa.

Dziękuję za odpowiedź. Wszystko ruszyło od strzała po włożeniu karty do czytnika.

Mam jeszcze pytanie dotyczące aktualizacji uprawnień. Nie ustawiałem żadnych blokad na EMMy w konfigu, więc zakładam, ze uprawnienia przejdą bez problemu?

I drugie pytanie o pliki *.srvid, *.srvid2, services. Czy w mojej konfiguracji jest sens uzupełniać danymi te pliki?

pozdrawiam

Pliki "oscam.srvid" lub "oscam.srvid2" (bez sensu wrzucać oba formaty, OSCam jak wykryje obecność srvid2 ignoruje srvid) odpowiadają za wyświetlanie w logu i WebIf'ie nazw programów.

Utworzenie pliku "oscam.services" musi być uzasadnione w konfiguracji, samo jego istnienie i jego zawartość lub brak jest bez znaczenia jeśli nie zostaną odpowiednio zastosowane.

Pliki "oscam.srvid" lub "oscam.srvid2" (bez sensu wrzucać oba formaty, OSCam jak wykryje obecność srvid2 ignoruje srvid) odpowiadają za wyświetlanie w logu i WebIf'ie nazw programów.

Utworzenie pliku "oscam.services" musi być uzasadnione w konfiguracji, jego istnienie i jego zawartość lub brak jest bez znaczenia jeśli nie zostaną odpowiednio zastosowane.

Dzięki za odpowiedź.

Wyświetlanie nazw w logu dla mnie mało przydatne, ale pewno w wolnej chwili zrobię. Reszty nie ruszam - jak działa, niech działa :).

pozdrawiam