Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Na’Vi®

Zgemma H.2S

Recommended Posts

Witam All

Dostałem do testów pudełko Zdemma H.S2.Próby uruchomienia jakiegokolwiek softcama spełzły na niczym softcam uruchamia się ale nie łączy się z serwerem devilsmiley. ( dane poprawne czy to na oscam czy cccam ).

Jak chodzi o pobieranie dodatków pluginów to normalnie się łączy i pobiera.dry.gif

Testowane image to Open ATV 6.2 , Open PLI 4, 7.Zastanawiam się czy trzeba coś extra doinstalować.

Ma ktoś jakieś sugestie ???Proszę biggrinsmiley.gifbiggrinsmiley.gifbiggrinsmiley.gif

Podaj konfirgi oscama .

Wielkie dzieki specool.gif" /> za zainteresowanie ale temat rozwiązany. recz.gif

Wgrany obecnie Hiperion 6.2 - Zgemma H.2H i przekleiłem tylko wszystkie pliczki oscama i po restarcie wszystko ruszyło bez problemu.

Wcześniej wgrywałem Open ATV 6.2 konkretnie do Zgemma H.2S bo taki posiadam. Open PLI 6 tez dokładnie do tego modelu i był cały czas problem.

Wgrałem tego - HYPERION 6.2\zgemmah2h_GIT-21696_PKT-3890_all.zip z końcówkom H2H i wszystko działa. thumbsupsmileyanim.gif Czy tu lezy problem H.2S - trudno powiedzieć

...

Wgrałem tego - HYPERION 6.2\zgemmah2h_GIT-21696_PKT-3890_all.zip z końcówkom H2H i wszystko działa. ...

Problemem polega na tym gdzie wysyłałeś te configi ?

bo jest różne ich umiejscowienie w zależności od image

...

Wgrałem tego - HYPERION 6.2\zgemmah2h_GIT-21696_PKT-3890_all.zip z końcówkom H2H i wszystko działa. ...

Rzeczywiście softcamy raz się uda zainstalować raz nie .... Co gorsze nie do końca wiem czemu zawdzięczam sukces gdy się uda ....

Mam zgemma i h2s. Testowałem i testuje: Open ATV 6.1, 6.2, OpenPli 6.2 i 7,0, Egami 8.1.3, Opendroid 6.7, dziś zapodam nonsolosat (widzę że ma najnowsze komponenty).

Niestety wstrzymuje się z Hyperionem 6.2 bo skutecznie opiera się openmultiibootowi postawionemu na OpenATV 6.2.

"Kopie fora" i nigdzie nie ma jakiejś ściągi co poszczególne obrazy odróżnia od innych.

Tak generalnie różnice są niewielkie dla laika ( takiego jak ja) - wizualnie większe różnice są między skórkami niż między obrazami. Są oczywiście różnice w szybkości zwłaszcza ładowania systemu.

Tu wydaje mi się że OpenPli 6.2 przoduje. Ale nie mam rzetelnego porównania czasów

Myślę o tabelce porównawczej z cechami poszczególnych obrazów. Proponuje do porównania następujące parametry

Nazwa:

Wydanie:

Data wydania

Zespół twórców (adres www, wsparcie, narodowość itp)

Wersja enigmy

Wersja kernela

Wersja pythona

Wersja sterowników DVB

Liczna restarów enigmy

Czas restartu gui

Katalogi oscam config

Czytelność i intuicyjność gui ocena 1-5

Jakość spolszczenia ocena 1-5

Kompatybilność z wtyczkami ocena 1-5

Własne komponenty - opis i ocena przydatności

..

..

Wskazówki co do instalacji i użytkowania.

Podsumowanie cech obrazu.

Ogólne ocena: 1-5

Niestety wstrzymuje się z Hyperionem 6.2 bo skutecznie opiera się openmultiibootowi postawionemu na OpenATV 6.2."Kopie fora" i nigdzie nie ma jakiejś ściągi co poszczególne obrazy odróżnia od innych.

Słabo kopiesz ;) tu podawałem poprawkę do openmultiboot naprawiającą problem instalacji Hyperiona 6.2: http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=131&t=9484

...

@Lucek

To akurat nie było problemem softcamy pobierane z feed wiec zapisywały się tam gdzie trzeba i tam podmieniałem te pliki. Kolejnym razem robiłem z poziomu Webif i tez lipa.dry.gif

Problem polegał na tym ze wgrywałem odpowiedni soft pod daną wersje, czyli H.2S oscam się uruchamiał bo sprawdzałem w logach i dane tez się zgadzały tylko nie było połączenia co jest bardzo dziwne bo połączenie z netem było ok.

Lokalizacja pliczków wiadomo zależny od image i to jest jasne przykład:

Open ATV - /usr/keys/oscam_atv/Open PLI - /etc/tuxbox/config/ thumbsupsmileyanim.gif