Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Piotrekop

OSCam tnie obraz na kliencie

Recommended Posts

Mam problem ze zwiechami kanałów w oscam na tunerze klienta. Są tacy co twierdzą że nie da się tego poprawić. Może ktoś pomoże?

W tunerze-serwerze mam karte cardsplitter nc+ i CP. Oba tunery mają karty klienckie cardsplitter. Tu na serwerze chodzi płynnie na oscamie ale na tunerze klienta tnie że nie da się oglądać. Klient działa na wifi prędkość sieci od 10-25 Mbit/s, pingi od 26 do 50 ms. Prędkość sieci LAN na serwerze to 94 Mbit/s, pingi 34 ms. Zauważyłem w logach że czasy ecm na kliencie są do 5000 ms a zwiechy obrazu występują powyżej 1000 ms ale w logach przy 2184 ms np nie było zwiechy. Zmieniłem na kliencie z wifi na LAN. Prędkość sieci klienta wzrosła do 93 Mbit/s a czasy ecm w logach np na Polsat Sport HD zmalały do 277 ms i 402 ms. Na razie się nie zacina. Czyli była to wina wifi. Jak można jeszcze zmniejszyć te czasy w logach na kliencie i na serwerze bo oba te czasy wyglądają teraz podobnie i oba tunery są w sieci LAN. ecm NC+ też oscyluje w granicach 600 ms. Wiem że można to zmniejszyć tylko nie wiem gdzie to ustawić. Oba tunery to Vu+ solo2 na openpli 6.2, sofcam - OSCam svn11420-r0.0. Ustawienia brałem z netu.

Edited by Piotrekop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.