Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
zibi1

Octagon SF 8008 4K naprawa

Recommended Posts

Używam narzędzia Hitool do naprawy Octagon SF 8008 i otrzymuję przy końcówce Burn eMMC taki komunikat:

Failed to execute TFTP command, possible causes are as follows:

1. Check whether the server IP adress is correct. If not, select the correct IP address for the PC;

2. Check whether the subnet mask and network gateway are correct.

3. Check whether the board IP adress is occupied (Run the ping command to check whether the current board IP address can be pinged. If no, the network is not occupied.)Ensure that all parameters are correctly configured and try to burn an image again.

4. Check the TFTP serwer uses the current 69-port on the PC.

5. Check network drives in the Fastboot portion is correct;

6. Open a window on the standard menu bar-> preferences-> HiBurn->TFTP settings, check the TFTP acceleration turned off, and then burning. (Deal with losing packages)

7. TFTP32 using external tools to download, open the TFTP32 tool to set the mirror path and server IP.

co w tłumaczeniu odpowiada:

"Nie można wykonać komendy TFTP, możliwe przyczyny są następujące:

1. Sprawdź, czy adres IP serwera jest poprawny. Jeśli nie, wybierz poprawny adres IP komputera;

2. Sprawdź, czy maska podsieci i brama sieciowa są poprawne.

3. Sprawdź, czy adres IP na płycie jest zajęty (Uruchom polecenie ping, aby sprawdzić, czy bieżący adres IP karty może być pingowany.) Jeśli nie, sieć nie jest zajęta.) Sprawdź, czy wszystkie parametry są poprawnie skonfigurowane i spróbuj nagrać obraz jeszcze raz.

4. Sprawdź, czy serwer TFTP używa bieżącego portu 69 na komputerze.

5. Sprawdź, czy napędy sieciowe w części Fastboot są poprawne;

6. Otwórz okno na standardowym pasku menu-> preferencje-> Ustawienia HiBurn-> TFTP, sprawdź, czy przyspieszanie TFTP jest wyłączone, a następnie nagrywanie. (Radzić sobie z utratą pakietów)

7. TFTP32 za pomocą zewnętrznych narzędzi do pobrania, otwórz narzędzie TFTP32, aby ustawić ścieżkę lustrzaną i adres IP serwera."

Sprawdziłem wszystkie opcje i dalej nic.

Na pomarańczowo świeci NAND Flah, na czerwono NETWORK.

IP Octagona 8008 jak działał to 192.168.5.4 i na takim IP program działa oprócz tych ostatnich dwóch. Można coś temu zaradzić?

pozdrawiam

zibi1

Coś można temu zaradzić

Zajrzałeś tu http://www.sat-4-all.com/board/topic/246159-octagon-sf8008-4k-uhd-e2-linux-receiver/ ? Trzeci post .

Co się stało ,że chcesz reanimować tuner ?

Testowałem wersję beta Hyperiona 6.2 którego mogłem wgrać tylko do flasha w openATV 6.2. Nie korzystałem z pena tylko z miniSD.

Wyszła wersja publiczna Hyperiona 6.2 i postanowiłem nią zastąpić wersję beta. Okazało się, ze nie ma możliwości wgrania żadnego image. Tuner po 20 sekundach wyłacza się. A ze STARTUP-1... na Hyperionie (beta) brak możliwości instlacji (taki komunikat. Z pena jak wspomniałem na tunerze po 20s wyłącza się wyświetlacz. Hitool-m wyczyściłem pamięć i próbuję eMMC wgrać do flasha wymagane pliki naprawcze. I tu niespodzianka, program zaskakuje i po przygotowaniu wyświetla ww. komunikaty. Przed chwilą doszedł do 3/4 paska i zakomunikował błędy. Znowu wyczyściłem flash-a i próbuję dalej. Nie wiem od czego to zależy ale program Hitool zachowuje się dziwnie (niestabilnie), raz jakby zdecydowanie większy progres, potem tylko minimum.

Tyle na razie. Te komunikaty tłumaczę i próbuję znaleźć rozwiązanie.

pozdrawiam

zibi1

W sumie to nie wiem, co napisać... Nie da się install managerem wgrać softu do Startup, z którego się uruchomiło soft. To jakby podcinać gałąź, na której się siedzi. Dla tego nie pozwolił na zaisntalowanie softu.

Wyjmij kartę SD i odłącz wszystkie inne peny. Wypakuj image na pena, usuń pena bezpiecznie z komputera, pen do boxa i włacz zasilanie z wciśniętym power. Czy startuje menu aktualizacji? Czy już wcale nie gada? Jak ne gada to bez przejściówki się nie obędzie.

Sama pamięć emmc jest tak przygotowana, że nawet po tak szokowej kuracji raczej nic nie powinno się stać.

Pliki do naprawy image to usb_update.bin podzielony na części (właściwie to odwrotnie: pliki przed połaczeniem w usb_update.bin)

Na Forum OpenATV ,są tematy o "reanimacji" tego tunera ,warto tam zajrzeć ,wczytać się dokładnie w opisy . Dobrze jak byś znał niemiecki angielski ,jest też tłumacz Google .

Ty skąd masz taki kabelek ?

dcad8a80058e8e87.jpg

Zajrzyj tu

https://www.opena.tv/octagon-sf8008-4k-uhd/42922-sf8008-recovery-mit-hitool.html

Postawiłem Octagona SF 8008 4K na nogi. Aby reanimować tuner programem Hitol trzeba obowiązkowo wyłaczyć Firewala i antywirusa w kompie.

Reanimacja wykonałem poprzez port com1 przez Serial przy pomocy kabelka RS232 (żeński) -> JACK 3.5mm. w lapku Win 8.1. W innym lapku na Win 10 ciągle w Hitolu zwiechy. Reanimacja etapami, te pozycje które zostały reanimowane odhaczałem, największy problem z pozycją dotyczącą kernela i rootfs bo tam do partycjonowania ponad 30 partycji. Poszło na lapku z Win 8.1 przy 16GB ramu. Wczytane OpenATV 6.2. Podłaczenie do TV, boot i wystartowała OpenATV 6.2. Konfiguracja sieci i FTA działają. Mam kartę Cyfry+. Zgrałem kiedyś EMU z OpenATV 6.2, tylko nie wiem do jakiego katalogu mam go dograć by oglądać kodowane. Kabelek taki i stąd https://sklep.naprawalaptopa.pl/pl/searchquery/rs232+NA+JACK/1/desc/5?url=rs232,NA,JACK

Może podpowiesz, gdzie dograć emu (oscam_atv.emu). Katalog KEYS znalazłem i wgrałem co potrzeba.

Teraz pora na instalkę Hyperiona 6.2, tylko gdzie wgrać, czy spakowany lub rozpakowany plik instalacyjny aby wystarować w Startup-1 itd.?

pozdrawiam

zibi1

Edited by zibi1

Teraz pora na instalkę Hyperiona 6.2, tylko gdzie wgrać, czy spakowany lub rozpakowany plik instalacyjny aby wystarować w Startup-1 itd.?

pozdrawiam

zibi1

STARTUP_1 to FLASH, wypakowujesz pliki na pena i instalujesz jak opisałem post wcześniej.

>W sumie to nie wiem, co napisać... Nie da się install managerem wgrać softu do Startup, z którego się uruchomiło soft. To jakby podcinać gałąź, na >której się siedzi. Dla tego nie pozwolił na zaisntalowanie softu.

>Wyjmij kartę SD i odłącz wszystkie inne peny. Wypakuj image na pena, usuń pena bezpiecznie z komputera, pen do boxa i włacz zasilanie z wciśniętym >power. Czy startuje menu aktualizacji?

Po reanimacji menu aktualizacji w ogóle się nie pokazuje. To znaczy komenda aktualizacji tak i potem wyświetlacz gaśnie.

Po raanimacji wstarczy włączyć kompa i startuje openATV. Taki soft przygotowany do reanimacji.

>Czy już wcale nie gada? Jak ne gada to bez przejściówki się nie obędzie.

>Sama pamięć emmc jest tak przygotowana, że nawet po tak szokowej kuracji raczej nic nie powinno się stać.

>Pliki do naprawy image to usb_update.bin podzielony na części (właściwie to odwrotnie: pliki przed połaczeniem w usb_update.bin)

Dobry wieczór.

Po reanimacji menu aktualizacji w ogóle się nie pokazuje. To znaczy komenda aktualizacji tak i potem wyświetlacz gaśnie.

Po raanimacji wstarczy włączyć kompa i startuje openATV. Taki soft przygotowany do reanimacji.

Pierwszy raz zainstalowałem w openATV poprzez "lokalne źródło" - tylko tam wskazany jest flash i tak zrobiłem z wersją beta, wtedy wykasowało ATV i zastapiło Hyperionem 6.2 wersja beta. Jest jeszcze aktualizacja image online i tam też mozna wskazać gdzie ma się znajdować image do instalacji, nie wiem tylko do jakich katalogów trzeba je wgrać i czy spakowane, czy rozpakowane. Są 3 wybory (piszę z pamięci) flash, /hdd/media i /tmp

Nie znam niestety openATV?

POZDRAWIAM ZIBI1