Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
przem188

Podwójne konto - dwa dekodery pod jednym IP

Recommended Posts

Mam pytanie - co ustawić w najnowszym OSCAm - OSCam-uni-seca r11438, by usunąć lub wykluczyć wykorzystanie jednego konta biorcy, który pod tym adesem ip i kontem użytkuje dwa dekodery/ Przy nazwie konta od jakiegoś czasu widzę małą, w czerwonym polu cyferkę 2, co o ile pamiętam, oznacza, że z tego konta pobierają dwa dekodery.

Owszem, ale niekomiecznie tak musi być.

Jak któś uruchomi oscama bez jego zatrzymania to będzie również taki efekt.

Można to zablokować w oscam.config i wtedy dostanie bana

Config/Global

dropdups                      = 1
failbantime                   = 1440

Owszem, ale niekomiecznie tak musi być.

Jak któś uruchomi oscama bez jego zatrzymania to będzie również taki efekt.

Można to zablokować w oscam.config i wtedy dostanie bana

Config/Global

dropdups                      = 1
failbantime                   = 1440

Klient (znajomy z mieszkania obok) dostał ode mnie konto. Wydaje się, że coś ukrywa, bo jakoś wiecznie nie ma czasu, gdy chce do niego podejść. Jego syn to haker. Myslę, że podłączył dwa nboxy z graterlią pod to jedno konto. Nie wiem, jak działa graterlia, ale jak np. ja wyłącze dekoder w drugim pokoju, to w oscamie status się zmienia na coonnected (na żółto), a gdy włącze na programie kodowanym to mam Online i na zielono. Problem jest taki,że przy jego koncie jest ta dwójeczka w czerwonym kółeczku.

Dzięki za podpwiedź. Zastosuje to ograniczenie i zobacze, czy przypadkiem spotkany nie będzie marudził, że coś mu nie gra.

Jesli ktos cie oszukuje to nie zastanawiaj sie tylko go odetnij, raz a dobrze. To najlepsza rada by nie zadawac sie z ludzmi ktorym wydaje sie ze sa cwanszy od wlasciciela serwera. A co to problemu to jest od tego opcja uniq

uniq = 0|1|2|4
  unique level:

0 = disabled (default)
   1 = only one connection per user is allowed
   2 = set user to fake if source ip is different
       (e.g. for newcamd clients with different CAIDs and ports)
   3 = only one connection per user, but only the last login
       will survive (old MpCS behavior)
   4 = set user only to fake if source ip is different,
       but only the last login will survive 

Jesli ktos cie oszukuje to nie zastanawiaj sie tylko go odetnij, raz a dobrze. To najlepsza rada by nie zadawac sie z ludzmi ktorym wydaje sie ze sa cwanszy od wlasciciela serwera. A co to problemu to jest od tego opcja uniq

uniq = 0|1|2|4
  unique level:

0 = disabled (default)
   1 = only one connection per user is allowed
   2 = set user to fake if source ip is different
       (e.g. for newcamd clients with different CAIDs and ports)
   3 = only one connection per user, but only the last login
       will survive (old MpCS behavior)
   4 = set user only to fake if source ip is different,
       but only the last login will survive 

Dzięki wielkie. To w zasadzie wystarczy by mu wybić z głowy kombinowanie. Przede wszystkim przemądrzałemu synkowi, który uważa się za super informatyka. Konta mu zabierać nie będę. Mimo wszystko, mam dług wdzięczności w innej sprawie - mam od niego internet po kablu za free od kilku lat. Dlatego że wisimy na jednym kablu - ma uprawnienia. Jak coś będzie gadał, to powiem, że była aktualizacja oscama i pewnie coś się pozmieniało. Nie obciąża mi serwera, bo oprócz tego dekodera, który rozsyła to jest jeszcze 3 klientów łącznie z tym sąsiadem.

Edited by przem188