Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Badi993

Jaki tuner kupic do moich potrzeb?

Recommended Posts

Czesc, jako ze rozwiazalem wlasnie umowe z nc+ postanowilem w koncu zaopatrzyc sie w dekoder z normalnym softem. Kupilem turbodekoder (dobrze wspominam) 5800SX BZZB na enigmie2 z Open cos tam i dzialalo to gorzej niz aktualny mediabox od nc+. Dodatkowo moj Denon (sprawdzilem 3 rozne modele Denona) nie potrafil z niego przeslac dzwieku do TV (o dziwo na kolumnach szlo wszystko bez problemu) i jeszcze pilot praktycznie nie działał przy wlaczonym TV (wtf?), wiec jutro go odsyłam. Dość tej historii i zwracam się do Was z pytaniem jaki dekoder mam kupić?

Moje wymagania:

-2 głowice, bo lubię coś nagrywać i oglądać w tym samym czasie coś innego (dysk najlepiej wbudowany, ale chciałbym zeby dalo sie jakos kiopowac nagrania po kablu np na drugi dysk)

-gniazdo LAN (opcjonalnie dodatkowo może być wifi, ale mogę też kupić antenkę na usb, lub wpiąć jakiś modem, wiec wazne by dekoder to obslugiwal)

-streaming (czasami chcialbym obejrzec cos przez komorke lub laptopa spoza domu)

-szybkosc i plynnosc dzialania

-FHD (4k raczej mi niepotrzebne, bo w najblizszym czasie nie zanosi sie na wymiane plazmy Panasonica, chyba ze padnie :P)

-cena: 500-1000zl (im taniej tym lepiej, ale jak mam dolozyc cos to rozwaze)

-dobre wsparcie w internetach :)

-ogladanie glownie TV, zadne serwisy VOD, youtuby itp mnie nie interesuja, chyba ze jakis dekoder moze odtwarzac z HBO GO/Netflix

Poczytalem troche i rozważam pomiedzy Zgemma H7S (700zl), VU+ UNO 4k SE (1200zl), VU+ SOLO 2 (900zl), VU+ SOLO 4k(1350zl).

Ta zgemma jest prawie 2x tansza, wiec co maja w sobie dekodery VU+?

Moze ktos sie wypowie na temat transcodingu(potrzebny do streamingu do sieci zewnetrznej?)? i jak ten H7 wypada w porownaniu z vu+ solo2? (H7 ma 4k ale dla mnie to nieistotne w tym momencie, za to solo chyba posiada transcoding?)

Na aukcjach pisza, ze w styczniu nowe modele zgemma z dualbootem (android i enigma), wiec jak dla mnie rewelacja bo moglbym odpalac na nim hbo go i netflix. Znacie jakies przecieki? warto czekac?

To by bylo na tyle, wiec oddaje glos i slucham Panstwa!