Jump to content
Sign in to follow this  
pilatus

multiroom z kanałami od dawcy CCcam

Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników forum.

Chciałbym was zapytać, czy da się zrobć multiroom z uprawnień dawcy CCcam?

Mam 2 tunery 1. ZGEMMA H.2S i drugi Opticum HD9600 TS. W ZGEMMA mam NC+ - karta cameleon, oraz mam na nim skonfigurowany dostęp poprzez CCcam do dawcy z Internetu, który udostępnia mi to czego nie mam w swoim pakiecie NC+. Wszystko śmiga jak należy. ZGEMMA robi jako serwer OSCAM - CCcam dla tego drugiego tunera. I teraz mam taki problem, to co mam w NC+ bez problemu jest odbierane na drugim tunerze, czyli multiroom z karty NC+ działa bez problemu. A chodzi mi o takie skonfigurowanie OSCAM - CCcam, aby do tego drugiego tunera szły również uprawnienia do oglądania kanałów które mam od dawcy CCcam. Czy jest to możliwe, a jeśli tak to jak to zrobić?

Drugi tuner obsługuje dostęp poprzez CCcam oraz NEWCAMD. Aktualnie skonfigurowany jest na nim CCcam.

Wszystko się da, pytanie czy dawca wie o Twoich zamiarach i czy wyraża zgodę na reshare? Takie sprawy uzgadnia się na początku współpracy, sytuacja musi być jasna dla obu stron kontraktu.

Jesli tak, to powinien ci stworzyc dodatkowe konto na swoim serwerze dla drugiego tunera. Wtedy nie muissz kombinowac z reshare.

Mam drugie konto i drugie dane dostępowe. Chciałbym jednak mieć to zrobione w formie multiroom. Wszystkie dane dostępowe chciałbym trzymać na jednym tunerze. Czasem bowiem któryś z serwerów nie działa i wtedy jeden tuner jest pozbawiony dostępu. A tak, ten mamkament byłby wykluczony.

Inaczej wygląda konfiguracja od strony serwera dla drugiego (niezależnego) konta a inaczej dla reshare (+1 hop).

Zakładasz, że oba Twoje dekodery będą miały dostęp do obu serwerów proxy (obu linijek), tak mi się wydaje z tego co (nie)zrozumiałem, czyli na jednym i drugim dostaniesz w prezencie BANana.

Chciałbym, żeby moje tunery miały dostęp do obydwu linijek cline z tunera, który jest serwerem OSCAM-CCcam i będzie miał wpisane w swoją konfigurację właśnie te 2 linijki z dostępem. To pozwoliło by mi na oglądanie na obydwu TV w przypadku działania nawet tylko jednego serwera dawcy. Z informacji jakie przekazałeś wynika, że w takiej konfiguracji od usługodawcy dostanę bana.

Zatem jeśli tak to trzeba by zmienić dawcę i od samego początku poprosić o konfigurację CCcam, aby pozwalało na resharing?

A gdyby te 2 cline wpisać na obydwu tunerach, czyli i na jednym i na drugim to samo, to też dostanę ban-a?

Jak wpiszesz to samo na 2 tunerach to nie będzie działało, zwykly chińczyk za 5$ na rok nie robi problemów z rozdzieleniem sygnału w domu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

No przecież to niczego nie zmieni jak wpiszesz to samo na obu dekoderach.

Skoro uzgadniałeś 1konto=1dekoder to jedna linijka do jednego, druga do drugiego box'a.

Jest jakiś cień szansy, jeśli dawca komercyjny to nie da sobie w kaszę dmuchać.

Dawcą jest Chińczyk. A kombinacja wynika z tego, że czasem jeden z serwerów którego używam jest niedostępny. Jakbym miał rozsyłanie uprawnień u niego po domu to bym tak jak pisałem obydwie linijki cline wpisał w moim serwerze i jakby któryś był niedostępny to by uprawnienia szły z drugiego. Albo tak jak napisałem obydwie linijki powielić do obydwu tunerów, efekt byłby taki sam. Pytanie tylko czy nie zbanuje.

Jedna linijka/jeden dekoder=1 połączenie do serwera, obie linijki na obu box'ach to 2 połączenia do każdego serwera = powód do BANana.

Zdecydowanie lepsze jest zdefiniowanie 2 czytników na jednym box'ie i zrobienie reshare, ale do czasu kiedy oba będą korzystać z tej samej linijki a to jest - prędzej czy później - nieuniknione = BANan.

Ewentualnie kupić cline z prawami do reshare.

Gdyby udało się pozyskać takie konto to pomożecie skonfigurować?

A i jeszcze jedna sprawa zgłębiając temat reshare była mowa o hopkach. Ile hopek musiał bym mieć żeby reshare u mnie w domu działało?

Ograniczenie dystansu założone na serwerze można obejść, więc to nie jest problem.

Jak klikniesz w (xx of xx cards) to w kolumnie Reshare powinieneś zobaczyć minimum "1" (lub więcej oczywiście).

Żeby nie było nieporozumień, można widzieć i "10" a próba reshare może skończyć się wykluczeniem z serwera.

Ja nie rozumiem po co tak kombinowac, zwlaszcza ze "skosny" sprzedaje to za grosze. Wiec zamiast kombinowac moze jednak warto szarpnac sie na tych pare $ i kupic 2-gie konto??

korzystając z tematu multiroomu zadam pytanie. Obecnie mam 1 głowicową skrzynkę ale planuje w niedługim czasie wziąć coś 2-3 głowicowego (TV+PC+REC). Pytanie brzmi czy tak samo jak w przypadku 2 i więcej skrzynek (multiroom) muszę zapytać dawcy i dokupić większą ilość odbiorników? Czy nie muszę, bo nie będzie widać ze korzystam z 2-3 głowic naraz :)

Dawca zobaczy w logach zapytania o każdy ECM .

--

Tak,dobrze zrozumiałeś.

Edited by jepen

Dawca zobaczy w logach zapytania o każdy ECM .

ECM ? rozumiem ze to jest zapytanie o każdy kanał tak ? I że w 1 czasie będą 2 zapytania o 2 różne kanały.