Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
luke1984

Zgemma h9.2s mało miejsca na flash

Recommended Posts

Posted (edited)

Mam pytanie. Czy ktoś z Was ma również taki problem, że po instalacji KODI nie ma miejsca już na nic w dekoderze Zgemma h9.2s ?? Próbowałem egami i openatv ale oba image zajmują sporo miejsca!

1) Czy jest jakiś sposób żeby zainstalować to na dysku twardym/USB ?

2) Co można odinstalować ze standardowych image żeby zwolnić istotnie miejsce ? bo pogoda, czy odtwarzać nie zwalniają prawie w ogólnie miejsca.

3) Który soft polecacie? Potrzebuję w sumie dobrze działające KODI i w miarę prosty interfejs. Testowałem openatv, egami i openpli. Proszę o radę.

Z góry dziękuję ze wszelkie sugestie.

Edited by luke1984

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj cały dzień w robocie jestem więc nie sprawdzę tej komendy df -h. Namówił mnie kolega na ten zakup, ale faktycznie nie zwróciłem uwagi że taki mały flash. Wspomniany octagon nie ma dwóch głowic satelitarnych i tu jest problem. Rozważałem jeszcze Opticum AX 51 hd ale jest prawie 400zł droższy.

Kartę pamięci 128 GB mam do niego ale nie wiem jak zainstalować na niej multiboota :-( Coś wspominali że w tym roku do zgemma ma być te opcja (tak reklamował sprzedawca na allegro). W egami jest wtyczka do multiboot ale nie wiem jeszcze jak to ustawić...

Ale przynajmniej wiem w którą stronę mam iść. Zainstalować sobie dowolny firmware, a korzystać z drugiego który będzie miał kartę pamięci jaki podstawową partycję do przechowywania danych. Jak rozpracuję tego multiboota to problem z miejscem powinien się rozwiązać. Jeśli mógłbym prosić żeby mi wskazać na forum gdzie jest coś więcej o tym na forum to powinienem sobie poradzić.

Da się tak zrobić

Ja mam w fleszu zainstalowane egami

Karta sd16 gb podmontowana jako USB,i tam za pomocą egamimultiboot zainstalowane Openatv 6.3

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Da się tak zrobić

Ja mam w fleszu zainstalowane egami

Karta sd16 gb podmontowana jako USB,i tam za pomocą egamimultiboot zainstalowane Openatv 6.3

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Ok tak spróbuje jutro. Chciałem się tylko upewnić czy tak się da. Generalnie openatv jest bardzo ładny także fajnie jakby tak poszło.

Rozszerzenie pamięci Flash Zgemma h9.2s

Rozpakuj "h9-sdcard-mover.zip"i skopiuj np.Total Comanderem wszystkie 3 pliki do folderu tmp softu Zgemmy

Nadaj plikowi "h9_mmc.sh"uprawnienia 755

Teraz potlacz się przez Telnet i uruchom skrypt:

cd /tmp
./h9_mmc.sh 

Czekaj az wszystko sie zainstaluje i reboot

Masz zwiekszony flash

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=h9-sdcard-mover.zip&directory=TAKIE_TAM&

Tą metodę próbowałem jest opisana na sat-mar. Z jakiegoś powodu skrypt mi się nie odpala. Pracuję pod osx pliki wgrałem przez filezilla i łaczyłem się normalnie przez konsolę telnet admin@192.168.1.3. Nie wiem może muszę tej metodzie poświęcić więcej czasu

Edited by luke1984

Rozszerzenie pamięci Flash Zgemma h9.2s

Rozpakuj "h9-sdcard-mover.zip"i skopiuj np.Total Comanderem wszystkie 3 pliki do folderu tmp softu Zgemmy

Nadaj plikowi "h9_mmc.sh"uprawnienia 755

Teraz potlacz się przez Telnet i uruchom skrypt:

cd /tmp
./h9_mmc.sh 

Czekaj az wszystko sie zainstaluje i reboot

Masz zwiekszony flash

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=h9-sdcard-mover.zip&directory=TAKIE_TAM&

@tomek6680 nie wprowadzaj ludzi w maliny

Opisales rozszerzenie flasha dla zgemmy h9s a w naglowku dopisales - Zgemma h9.2s

Jak rozszerzyc flash dla zgemmy h9.2s jest opis na forum opnatv i tam odsylam zainteresowanych

https://www.opena.tv/air-digital-zgemma-h9/40658-expand-rootfs-8gb-12.html

Pozdrawiam

Edited by pasat

@ pasat

Podaj link do rozszerzenia pamięci flash dla tunera Zgemma h9.2s,na Forum OpenATV.

Dziękuję to jest temat którego szukałem. Myślałem że to forum OPENATV jest całe po niemiecku a tu proszę :) Widzę że wiele osób ma z tym kłopot

Testowałem flash expander przez parę dni, ale to rozwiązanie nie jest idealne. I tak flashu jest mało, ale przynajmniej zamiast 0 jest 40 mb po instalacji KODI. Jednak jak chcę dodać inne wtyczki to i tak część instaluje się w pamięci flash. Chce spróbować z tym skryptem.

Czy mógłbym prosić o wrzucenie tutaj plików do rozszerzania pamięci z forum openatv dla h9.2s ?

Próbowałem się logować kilka razy i albo email jest na ich liście spamu albo jest dla nich nieprawidłowy. To jakieś dziwne forum.

Z góry dziękuję.

@ luke1984

vrypbo6mbyhv.png

Zrób taką "fotke" .

Proszę. Jest pod tym linkiem. Mój odnośnik

Generalnie KODI zmieścił się tylko dlatego że flash expander powolił wrzucić część plików do /usr ale nie to załatwia problemu

"Kto Was namawia na taki zakup jak Octagon SF8008" - to w końcu jest zanegowanie tego tunera czy też propozycja w sensie dobry wybór? Chodzi mi o ten octagon?

p.s. Nie wiele chyba jest tunerów w przedziale cenowym (do 600)- by posiadały kilka giga nand? - ten octagon ma 8 gb czyli rozumiem "Lucek", że polecasz wyżej ów dekoder?

spoglądając na tunery to chyba dobrym wyborem było by vu zero 4k- ma 4gb flashu!!!reszta większość choć dobrych chyba tunerów również jest wyposażona tylko w 256 mb jak np. formuler f4 czy vu zero itd.

Edited by peplas

vu zero 4k ma wyższą cenę

niż zacytowane tunery

no i mowa o tunerach z 4K

tak właśnie domniemałem, że wielkość pamięci lepiej by była większa w dekoderach 4k, ta zgemma , o której wyżej mowa to faktycznie wygląda nie ciekawie (wykonanie i parametry, a cena stosunkowo wysoka)- Octagon sf8008 kosztuję 550 czyli faktycznie niespełna 40 złotych różnicy tak więc reasumując "Lucek" - jeśli chodzi o tuner 4k to z pełnym sumieniem polecasz ten dekoder mam rozumieć?

witam

ma ktoś może ten plik do h9,2s z forum opeantv script.zip (8,1 KB,

bo nie mogę się tam zalogować

bedę wdzięczny

...tak więc reasumując "Lucek" - jeśli chodzi o tuner 4k to z pełnym sumieniem polecasz ten dekoder mam rozumieć?

nie polecam, testowałem to nawet polecenia "grab"nie ptrafi zrobić

z powodu złych sterowników nie będzie już na SF8008 Egami

a z tego co ludzie piszą Zgemma mają lepsze sterowniki niz cała reszta producentów

@laki6666 o jaki skryp pytasz ?

z tego forum

pana górski

link

https://www.opena.tv/air-digital-zgemma-h9/40658-expand-rootfs-8gb-12.html

Myślę, że powinno działać również w H9X ... Trochę zmodyfikowałem tekst:

"Jak przenieść" / "(root, czyli wszystkie foldery i pliki) na kartę mmc (MicroSD) w obrazie OpenATV 6.2"

Można przygotuj kartę mSD, formatując ją w EXT4 (jedna aktywna partycja). Użyj darmowej aplikacji "Mini Tool Partition Wizard" dla tego zadania.

Uwaga: nie jest to konieczne, ponieważ skrypt również to zrobi, wewnątrz samego pudełka.

1. Włóż kartę micro SD do tylnego gniazda mSD serii Zgemma H9X / H9.2X.

2. Pobierz skrypt.zip i wypakuj go. (Zobacz mój post wcześniej!)

3. Użyj aplikacji klienta FTP (FileZilla), aby wysłać folder "script" do folderu Zgemma H9x / H9.2X> / usr.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder skryptu> "Atrybuty pliku"> 755>

5. W obrazie OpenATV przejdź do panelu informacyjnego> Wtyczki> Menedżer zadań> Wybierz H9_boot_mSD.sh> Uruchom.

6. "Czy jesteś gotowy, aby uruchomić skrypt?" > Tak> Uruchom raz> poczekaj, aż się zakończy ("Wykonanie zakończone").

7. Uruchom ponownie H9X / H9.2X

8. Po ponownym uruchomieniu przejdź do Menu> Informacje> Pamięć i sprawdź, czy ładujesz flashsa nagle ...

Popraw mnie, jeśli się mylę, proszę ...

ten

Załączone pliki Załączone pliki

Typ pliku: zip script.zip (8,1 KB, 61 wyświetleń)

script.zip

Edited by Lucek™
proszê oto ten script

U mnie zadziałał w końcu ten skryp ale tylko pod warunkiem, że jego zawartość wklejałem ręcznie. zrobiłem podgląd komedą "more" i zmodyfikowałem ścieżki dostępu. zadziałało. W skrypcie są 3 wersje: 1) dla karty pamięci 2) dla dysku twardego i 3) dla usb.

Jestem użytkownikiem od wczoraj tunera jak w temacie

pierwsze co zrobiłem to dołożyłem kartę SD 32GB

i za pomocą opisu i skryptu ściągniętego ze strony sat-mar.com.pl rozszerzyłem pamięć w tunerze

kolejnym krokiem będzie zapewne instalacja multiboota - ale to muszę się wczytać w temat.

Najlepsze było to że skrypt uruchomiłem pod openatv a potem zainstalowałem openpli i openpli miało dalej tę rozszerzoną pamięć.

Posted (edited)

Witam , na początku może Wesołych Świat po świetach bo nie było okazji ? a wracając do tematu to @Factis zrobiłem tak jak napisałeś krok po kroku i na końcu wyskoczyło done zrobiłem restart tunera i jest delikatny kapiszon bo tuner wisi na czerwonym kolorku i nie reaguje nawet z filezilla nie ma kontaktu ?  chyba się coś po drodze sypło , atrybuty pozmieniałem nie wiem moze usb za małe bo 2gb nie miałęm wiekszego a i tak zawsze to wiecej jak 256. Jakieś pomysły ktoś coś ? bede niezmiernie wdzieczny ☺️ bo chyba sie pozbyłem image bez usb tez nie reaguje . Eh cza próbować.....

ja pier****e juz wiem chyba co zaj***** , skopiowałem komende pod sd a powinienem zmienic na usb czyli co całe katalogi z image poszły w eter hahahahahahah masakra ?

ok udało sie wgrać nowy image , back to game ?

Edited by JOHNY2