Jump to content
tomek6680

Zgemma H9 TWIN /Zgemma H9 COMBO

Recommended Posts

@ sega24

Jest USB 2.0 z "teoretyczną" prędkością przesyłu 480Mbit,można podłączyć adapter wi-fi albo takie ustrojstwo https://www.google.pl/search?source=hp&ei=omxPXMe6JonSa_zHsOAB&q=adapter+usb+lan&oq=adapter+usb+lan&gs_l=psy-ab.1.0.0j0i22i30l9.2435.16541..19671...0.0..0.140.1608.10j6......0....1..gws-wiz.....0..0i131.bKzGTRau1f0 Adapter USB-LAN .

W sumie to pierwszy tuner z takim procesorem z wejściem na moduł CAM CI+ i E2. Jak cena nie będzie "kosmiczna",to VU+ ucieknie "deco" klientów.

100$ mogę dać :D

Co do E2 na tych tunerach to coraz bardziej mam negatywne opinie, jeszcze nie dawno zachwalałem ale teraz jestem w poszukiwaniu jakiegoś image co będzie "działać" prawidłowo.

edit:

Jedyna konkurencja która mogła by wypuścić coś dobrego to Graterlia ale niestety akurat tego modelu nie wspierają.

Mogli trochę "dyzajn" zmienić wszystko na jedno kopyto.

To chyba będzie pierwszy model z prockiem Hil obsługujący CI+.

ZGEMMA H9TWIN

soft OPEN ATV skórka Black Harmony jak tu ustawić numer kanału lub godzinę teraz wyświetla tylko -00- kombinuje i nici

-odinstalować vfdcontrol.

-Aby zrobić na stałe nr kanału, zamiast godziny, w sofcie OpenATV, należy usunąć plik skin_display.xml w katalogu usr/share/enigma2/display,

-zainstalowac vfdcontrol

-Z pilota teraz,menu,ustawienia,obsługa&interfejs,wyświetlacz i tam proszę ustawić kanał stanby na off

Witam..

Prosze o info jak wgrac nowe image do zgemma h9 twin..??

Nie przyjmuje mi oprogramowania.. Wiec nie wiem czy cos nie tak z plikami, czy zla procedura wgrywania..

Dzieki..

A skąd mamy wiedzieć co złe robisz jak nie napisałeś nic o instalacji? 

Nie jest to moj pierwszy tuner z tej firmy a z nim mam problem..

.. ale pobrany soft daje na pena, pena do usb tunera..

Wciskam przycisk reset na tylnym panelu i wlaczam zasilanie..

Reset trzymam tak jak zaleca producen 1-3 sek..

Nic sie jednak nie dzieje poza świecąca dioda led na zielono a wyswietlacz jest ciemny..

Posted (edited)

Pobrany soft trzeba rozpakować na pena. Ma być katalog zgemma i wszystko co w nim jest. 

Edited by Ktosiu

Tak wlasnie robilem.. Caly folder po wypakowaniu na pena..

Reset (1-3 sek) zasilanie i nic sie nie dzieje..

Peny sprawdzalem 2 i sa pewne bo inne pudla sie programuja..

Bez wypakowania wrzuć na pena wtedy spróbuj, ewentualnie jak masz wgrany multiboot to pobierz online i po kłopocie.

Posted (edited)

@jarek555m Z tym tunerem jest trochę inaczej. Posiada on aż 8GB Flash, a nie jak typowe tunery po 256MB do 2GB.
Musisz ściągnąć np. to  http://downloads.openpli.org/builds/h9combo/openpli-7.1-release-h9combo-20190715_recovery_emmc.zip Wypakować pliki z folderu h9combo na pena jak najmniejszego w fat32, wyłączyć powerem z tyłu, przytrzymać reset i power, po 2 sekundach puścić reset. Pojawi się FLASH na wyświetlaczu, po skończonym zapisie multi-boota pojawi się czerwony boot na wyświetlaczu włącz TV/monitor i będzie tam menu obsługiwane z pilota z którego wgrywasz dowolne image. Masz do dyspozycji 4 sloty. Podpinasz innego pena z przodu i ładujesz ściągnięte Zip-y bez rozpakowania z image'ami. Potem back i startujesz z dowolnego slota. Systemy przełączasz w enigmie pod Multiboot Selector. Powodzonka 😉

ps. Może napisać mi ktoś, kto uruchomił moduł CI+ 1.3 (bez legacy) w tym boxie?

Edited by Socket99