Jump to content
Sign in to follow this  
Nikoooo12

Resetowanie dekodera NBOX BXZB

Recommended Posts

Witam !

Mam problem, posiadam Nbox BXZB bez dysku.

Problem polega na tym, że na wgranej Enigmie mam skonfigurowany OSCAM( przez sprzedającego) i niestety dekoderek się zawiesza, a czasem się resetuje(poniżej opisze przypadki). Sprzedający twierdzi, że na pewno nie jest to zasilacz ani kondensatory, ponieważ te rzeczy przez sprzedażą są nowe. Przesłałem również logi z Total commandera i twierdzi on, że winą jest problem z internetem?! ( Posiadam najszybszy internet w Polsce i bardzo stabilny). Dekoder jest połączony kablem z routerem TP Link.

Teraz pytanie, czy to może być np wejście RJ45 w dekoderze ? bo na dniach poczytałem o tym problemie.

Przedstawiam jak wygląda sytuacja od 7 miesięcy i od 1-szego dnia użytkowania. Zaznaczam, że znajomym robiłem konfiguracje i im śmiga wszystko OK, zresztą mi sprzedający zrobił to przez zdalny pulpit dla pewności, że ustawienia są OK.

1. pojawia się zielony ekran...za każdym razem jakiś inny błąd i reset dekodera

2. dekoder resetuje się sam z siebie bez zielonego ekranu

3. zawiesza się dźwięk, a po chwili obraz..

4. zawiesza się dźwięk razem z obrazem w jednej chwili

5. zawiesza się dźwięk z obrazem a za 10 sekund odwiesi( rzadko)

6. zawiesza się dźwięk i obraz, a po zmianie programu ten drugi program leci normalnie

95% przypadków zawieszenia dekoder nie daje żadnej reakcji na żaden z przycisków pilota czyli nie idzie przełączyć program. Najczęściej trzeba odłączyć kabel zasilania i dekoder działa poprawnie..zdarza się, że w 20 minut zawiesi się 2 razy, a czasami działa poprawnie 3-4 godziny, a nawet 5.

Przy zawieszeniu pojawiają się koła zębate, które kręcą się w lewym górnym rogu:) Czasami również na obrazie pojawiają się kratki czy jakiś delikatne skakanie obrazu..ale to występuje rzadko

Jeśli ktoś pomoże to jakoś da radę się odwdzięczyć...

Zainteresowanych zapraszam na priv to podeśle logi z total commandera( rzadko pojawiają się logi)i fotki zielonych ekranów

Ps. wgrałem już na własną rękę kilka razy oprogramowanie najnowszą wersję :)

Edited by Nikoooo12

Jeżeli jak napisałeś przy zawieszeniu staje obraz i dźwięk i pojawiają się kratki i pikseloza to sugerowałbym wymianę kondensatorów w pobliżu pamięci ram.Nikt tych kondensatorów nie wymienia a często powodują właśnie takie problemy.

- C70, C71, C72, C73 100uF/16V w BSKA są to takie małe niebieskie

- C124(w BXZB chyba C131), C268 470uF/16V

To są oznaczenia z płyty BSKA, nie wiem czy w BXZB te kondensatory mają takie same oznaczenia, ale jeżeli w torze zasilania masz wymienione to bardzo możliwe że te koło ramu też są do wymiany.

Edited by Adam