Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
gwint

proźba o pomoc

Recommended Posts

Witam,proszę o pomoc w skierowaniu lub podpowiedzi co mam zrobić,,mam dwa nbox-y w jednej sieci i się gryzą (zawiesza się obraz) ponoć mac do zmiany ale nie wiem jak jeszcze raz proszę o pomoc.

Wejdź przez TC na jeden dekoder i w /etc/int.d/rcS zmień adres Mac.

WysÅ‚ane z mojego HTC One M9 przy uÅźyciu Tapatalka

Edited by MikiQ

W pliku rcS w etc/init.d masz takie wpisy:

echo "init embx"
  insmod $MODDIR/embxshell.ko
  insmod $MODDIR/embxmailbox.ko mailbox0=0xb9211000:136:set2 mailbox1=0xb9212000:137:set2 ;
  insmod $MODDIR/embxshm.ko mailbox0=shm:0:7:0x60000000:0:256:256:0:1024:0xa4000000:0x10000000 ;
  insmod $MODDIR/mme_host.ko transport0=shm

Musisz dopisać dwie linie pod tym wpisem z czego jedna zawiera mac adres, modyfikujesz tylko ostatnie trzy bajty mac adresu na inne, w przykładzie już je zmodyfikowałem tak że na pewno nie będziesz miał takiego samego mac adresu, po modyfikacji wpis wygląda tak:

echo "init embx"
  insmod $MODDIR/embxshell.ko
  insmod $MODDIR/embxmailbox.ko mailbox0=0xb9211000:136:set2 mailbox1=0xb9212000:137:set2 ;
  insmod $MODDIR/embxshm.ko mailbox0=shm:0:7:0x60000000:0:256:256:0:1024:0xa4000000:0x10000000 ;
  insmod $MODDIR/mme_host.ko transport0=shm
  ifconfig eth0 hw ether 00:03:91:9D:83:7A
  ifconfig eth0 promisc

Edytujesz Notepadem++ i przed restartem tunera sprawdzasz uprawnienia pliku, mają być 0755, nie zastosowanie tych porad spowoduje unieruchomienie tunera.Nie ma się czego bać, tylko trzeba grzebać z głową.

Edited by Adam

po wielkich trudach odnalazłem te wpisy i był tam adres mac ale zmieniłem tylko 3 ostatnie cyfry i dalej obraz staje już nie wiem co robić,proszę o jakieś rady z góry dziękuję.

a możesz mi podpowiedzieć co z tym oscam? podłączyłem 2-gi nbox pod sieć z telefonu i śmiga dobrze a jak podepnę pod ruter do się znowu zacina obraz,pomóżcie proszę.

Posted (edited)

Podepnij oba tunery pod router i sprawdź w routerze jakie router widzi MAC Adresy obu nboxów, po doświadczeniu z telefonem na 99% masz taki sam mac w obu tunerach.Jakie to konkretnie nboxy?BSKA, BSLA, BXZB, BZZB?

Jeszcze w OpenPLI 8.3. 8.6 MAC możesz sprawdzić tak: Niebieski, E2 Manager, InfoSystem, Network interface i u góry masz HWaddr.

Edited by Adam

Posted (edited)

BZZB jeszcze coś sprawdzę i się odezwę ,na tym jednym nie wyświetla mi się mac tylko jak wcisnę Network interface to od razu wyskakuje napis wykonanie zakończone.na ruterze nie mogę sprawdzić mac bo mam z t-mobile i tam mi pokazuje tylko kto jest podłączony przez wifi

Edited by gwint

Dzień dobry,jeszcze jedna prośba,chodzi o muliroom ,możecie mnie skierować na jakieś podpowiedzi jak to zrobić bo szkoda płacić za dwa dekodery,proszę o pomoc,dziękuję.

Udostępnij w sieci lokalnej tą kartę z jednego boxa na drugi.

To się nazywa tzw. 'sharing w lokalu' lub 'dzielenie karty w sieci lokalnej'