Jump to content
Sign in to follow this  
Twdevelop

Nbox 5800sx Cccam Problem

Recommended Posts

Witam,

Jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli temat się powtarza ale nie znalazłem takiego.

Mam Nbox 5800sx z enigma 2 i posiadam też linijki cccam tylko problem polega na tym że nie wiem jak mogę je dodać żeby działały na nbox, próbowałem już instalacji według filmików z YT po przez program DCC E2 tylko że po kilku próbach brak u mnie programów :( nie mam pojęcia jak to ogarnąć

Posiadam jeszcze zainstalowany ten E2iPlayer

Witam,

Jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli temat się powtarza ale nie znalazłem takiego.

Mam Nbox 5800sx z enigma 2 i posiadam też linijki cccam tylko problem polega na tym że nie wiem jak mogę je dodać żeby działały na nbox, próbowałem już instalacji według filmików z YT po przez program DCC E2 tylko że po kilku próbach brak u mnie programów :( nie mam pojęcia jak to ogarnąć

Posiadam jeszcze zainstalowany ten E2iPlayer

Czy musze mieć w Nboxie karte?? czy musi on być podłączony do anteny ? czy też wystarczy tylko jak jest połaczony z netem ??

Posted (edited)

sorry ale jestem w tym kompletnie zielony, kupiłem tuner bo miałem dość kodi i tej kiepskiej jakosci :)

Edited by Twdevelop

Zrobiłem wszystkie pliki tak jak napisałeś i niestety nie mam nic :(

Po resecie softcam nie ma programów, ja ogólnie myślałem że to będzie internetowo działało ale w takim przypadku kiedy ja jestem w niemczech i oni mają na Astre ustawione to musiałbym swoją antene dać i ustawić hotbird tak ??

czyli lipa :) jutro musze jechać kupić antene i konwerter, mam nadzieje że będzie działało :) dzięki odezwe się jak ustawię antene

Możesz dokupić tylko drugi konwerter i uchwyt do tej anteny co jest i zrobić tzw.ZEZ

Posted (edited)

Witam serdecznie,

Trochę to trwało bo nie było anteny takiej jaką chciałem, nie mogę mieć zwykłego talerza bo muszę mieć umocowaną antenę do balustrady od balkonu i kupiłem tą płaska.

Wszystkie pliki zrobiłem tak jak pisał "Adam" i niestety nie mam tv :( tylko że nie wiem do którego osccam mam to wkleić próbowałem do wszstkich ale nie działa :(

Poniżej zrzut z mojego DCC E2

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d804821a93ebd120

Edited by Twdevelop

Pliki konfiguracyjne masz wkleić do /var/keys/oscam_sci0 i zrestartować oscam gwiazdką.

i poźniej zrobic wyszukiwanie programów?? czy jak to odpalić w w providerzy nie mam polskich

bo jak robie szukanie programów to przy "Odbieram listę serwisów" mam brak serwisów

Wciśnij ok, niebieski i wybierz bukiet np. Polskie HD lub coś z nazwą sugerującą polskie kanały, jak nie będzie to wgraj jakąś listę z polskimi kanałami.

A czy to jest różnica pod SAT 1 czy SAT 2 ?? bo sat 1 mam astre a sat 2 hotbird. a gdzie mogę znależć taka listę?? myślałem że wystarczy ta linijka :(

Bo np niemiecki SKY itp płatne wszystko mi odbiera

Posted (edited)

No bo sky de jest z astry, sprawdź czy masz w ogóle włączoną drugą głowicę, jak nie to włącz ustaw tam satelitę Hotbird.

Jakby co tu jest lista, wgrywasz ją programem dreamboxedit, konfigurujesz w nim połączenie, łączysz się z tunerem i wgrywasz.Do wyboru różne listy, ciebie interesuje 13+19

https://github.com/ciefp/ciefpsettings-enigma2/archive/master.zip

Edited by Adam

Masz na myśli w konfiguracji tunera? Tuner A mam hotbird, astra i Tuner B mam astra, hotbird. znalazłem liste programów z plugina i jak włącze polski program to mam czarny obraz i napisane że dostrajanie nie powiodło się a na dole tv mam wszedzie 0 %

Posted (edited)

No to skonfiguruj poprawnie głowice, jak masz osobne kable z każdego konwertera to musisz ustawić jedną głowice na samą astrę a drugą na hotbird.

Edited by Adam

Ja mam osobna antene do hotbird bo Astre mamy podłączona na dachu a hotbirda antene mam na balkonie, nie wiem juz jak to ogarnać sygnał mam 47 jakość 50 trochę kiepsko ale więcej nie dałem rady,

Posted (edited)

Nad sygnałem to jednak musisz jeszcze troszkę popracować, pamiętaj o prawidłowym skręcie konwertera w uchwycie, patrząc od tyłu konwertera musisz go przekręcić lekko w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale sprawdziłem dla Hamburga i kalkulator pokazuje niecałe 2,5 stopnia, spróbuj też przesuwać konwerter w uchwycie w stronę anteny i odwrotnie.

Ta głowica do której jest podłączony kabel z HotBirda musi być ustawiona

Tryb konfiguracji   Prosty
Mode   Jeden
Satelita    13.0E Hotbird
Wyślij DiSeqC   Nie

Aha, przy ustawianiu sygnału zwracaj uwagę równie na BER czyli poziom błędów.

Do sprawdzania poziomu sygnału możesz użyć laptopa, łączysz się do wifi routera do którego jest podłączony tuner i wpisujesz w przeglądarkę:

http://ip tunera/mobile

I w jednej z zakładek masz Miernik sygnału.

Edited by Adam

Witam,

Przepraszam że nie odpisywałem ale byłem na urlopie w Polsce, miejscowość w której mieszkam to Oldenburg cięzko mi ustawić antene bo to jest ta płaska antena EasyFind H30D+ i niestety nie mam doświadczenia z tego typu antenami.

Czy to sie ustawia na takiej samej zasadzie jak normalna tradycyjną antene??

i próbowałem jeszcze z tym laptopem ale nie mam hasła do nboxa szukałem resetu usunełem plik z hasłem ale i tak niedziała

bez miernika sygnału ciężko ustawić wręcz niewykonalne

Masakra już mam dość tego tunera... kupiłem w Polsce miernik sygnału wskazówkowy bo ponoć lepszy podłaczyłem pod antene ale tuner nie wysyła mi napięcia do miernika... Patrzyłem już wszelkie możliwe ustawienia i nic a miernik działa bo podłaczam pod tuner w tv i piszczy. Chciałem wejść na tuner przez DCC E2 zawsze normalnie się łaczył teraz nie może się połączyć z tunerem... tuner ma połaczenie sieciowe robiłem test wszystko na zielono, mi się wydaje że osoba od której kupiłem ten tuner nieźle w nim namieszała czy jest opcja hardreset?? próbowałem epg+res+strzałka w prawo ale nie działa :( żałuję że nie kupiłem innego tunera z e2 ale nowego :(