Jump to content
zanzara

Oscam na oryginalnym image

Recommended Posts

Binarkę , configi , script mam, brakuje mi scriptu uruchamiającego oscama tak jak to jest w innych image .

Zobacz jak w tym image są uruchamiane inne programy. Jak wyglądają skrypty uruchomienia tych innych i na tej podstawie stwórz skrypt do uruchomienia oscam.

W OpenPli skrypty uruchamiania są w /etc/init.d.

Zawartość skryptu dla oscam wygląda tak

root@vuduo2:~# cat /etc/init.d/softcam.oscam
#!/bin/sh
case "$1" in
start)
        ulimit -s 1024
        /usr/bin/oscam --wait 0 --config-dir /etc/tuxbox/config/oscam --daemon --pidfile /tmp/oscam.pid --restart 2 --utf8
        ;;
stop)
        kill `cat /tmp/oscam.pid` 2> /dev/null
        ;;
restart|reload)
        $0 stop
        sleep 1
        $0 start
        ;;
version)
        echo "gitAUTOINC+0e9cbf9a2c"
        ;;
info)
        echo "oscam gitAUTOINC+0e9cbf9a2c"
        ;;
*)
        echo "Usage: $0 start|stop|restart"
        exit 1
        ;;
esac
exit 0
root@vuduo2:~#

Może powyższe ci pomoże.

Pozdrawiam,

julek

13 godzin temu, zanzara napisał:

Proszę o informację jak zainstalować oscama na tym image od vuplus-image-vuduo4k .

Zainstaluj wtyczkę AlternativeSoftcamManager, wrzuć binarkę oscama i jego konfigurację gdzieś po ftp do tunera, wskaż w zainstalowanej wtyczce gdzie one są i naciśnij klawisz uruchom.

Posted (edited)

Ale jak do uruchomienia ?  Zwykle wystarczy wejść do konfiguracji emu ( niebieski ) przełączyć na  oscam i OK , działa be problemu.  

Skrypt tworzy binarka albo generowany jest przez  system. Tak jest u mnie, mam  Uno 4k SE, Duo2  i Solo2 . 

Zwykle używam kilku ipk oscam , któryś z pewnością bez problemów się instaluje. W ostateczności użyj skryptu startowego podanego wyżej. 

p.s. Sprawdziłem na Solo2 , oryginalny soft , alternatywny softcam menedżer , wszystkie konfigi i binarki skopiowane z Hyperiona bez instalacji przegrane do odpowiednich katalogów, po wybraniu oscama działa.  

Edited by Ktosiu