Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Piter05051969

ZGEMMA H9.2S brak głosu na kanałach NC+

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem parę dni temu tuner ZGEMMA H9.2S i od samego początku jest problem z głosem na niektórych kanałach z paczki nc+ a szczególnie na kanałach canal + Discavery i pochodne, natomiast kanały TVP jest OK., nie ma problemu z kanałami HBO, kanały z paczki cyfrowy polsat jest wszystko OK., gdy się połączę z komputerem na OpenWebif problemu z głosem nie ma. Proszę Koledzy o pomoc. Pozdrawiam

Miałem ten sam problem po aktualizacji oprogramowania przez menu. Wgrałem nowe image przez usb i głos się pojawił. 

Niestety nie rozwiązuje to problemu z brakiem dzwięku na niektórych kanałach przez streaming (z włączonym transcoding). Streamy bez transcodingu działąją bez problemu

A jakie image wgrałeś, że głos się pojawił. Znalazłem problem, chodzi o kanały z głosem w systemie   AC3  bo nie tylko z paczki NC+ bo też inne kanały które są w systemie  AC3 mają ten sam problem, brakuje sterowników do tego systemu tylko nie wiem jaką wtyczkę należało by wgrać,  jestem nowicjuszem w tym temacie, doszedłem do tego jak już diabli mnie wzieli i wgrałem OpenPLI  i temat zniknął, a problemy te miałem na OpenATV  

Posted (edited)

Sprawdź zawsze w ustawieniach A/V czy dźwięk dla AC3 masz ustawiony na DOWNMIX  .  Jeśli jest możliwość w sofcie  to ręcznie ustawiaj przyciskiem AUDIO na kanale, powinno zawsze zapamiętać te ustawienia dla tego kanału. 

Z tego co wiem to problem tylko dla  OpenATV na nowszych wersjach,  na starszych ( tak przynajmniej do końca lutego ) działa wszystko jak należy. 

Problem jest w zakodowanych wartościach  ustawień dźwięku , inne systemy ViX, OpenPLI używają procesorów tunera i nie ma problemu z dekodowaniem dźwięku bez względu na ustawienia. 

Edited by Ktosiu

Posted (edited)

Tak sprawdzałem w ustawieniach audio z tym że nie było możliwości zmiany na inny system, było tylko AC3 który można było tylko wyłączyć,  a to i tak nic nie dawało, właśnie w OpenPL jest taka możliwość o której napisałeś , możliwość zmiany systemu audio

Edited by Piter05051969