Jump to content
Sign in to follow this  
bolson

Oscam brak kanałów CP.

Recommended Posts

Witam , pobrałem i zainstalowałem OPEN ATV  z strony https://sat-mar.com.pl/instrkcje-enigma2/. Wkleiłem oscam serwery przez przeglądarkę w zakładce "files" , i działały mi tylko kanały nc+ , cp już nie , muszę coś jeszcze wgrać ? Próbowałem przez wtyczkę my uptader ściągnąć configi dla cp ale to nic nie dało , dawca je udostępnia bo przed przerobieniem działały na cccam.Dodam tylko że od nowa zainstalowałem OPEN ATV i teraz przed wgraniem serwerów oscam jest coś takiego :

readers.thumb.png.cd6aea645997cdb6e6907f39244ca70c.png

Czyli tak jakby tylko dostęp do nc+? 

W konfiguracji masz tylko czytnik fizyczny, jak rozumiem zbędny bo korzystasz tylko z sharu (linijki/linijek), czyli masz zły konfig. 

Z danych mamy: dekoder zgemma, soft: Open ATV i OSCam: (zdaje się uni-seca więc już dość stary (r11441?)) a to za mało żeby pomóc.

46 minut temu, Jej@n napisał:

W konfiguracji masz tylko czytnik fizyczny, jak rozumiem zbędny bo korzystasz tylko z sharu (linijki/linijek), czyli masz zły konfig. 

Z danych mamy: dekoder zgemma, soft: Open ATV i OSCam: (zdaje się uni-seca więc już dość stary (r11441?)) a to za mało żeby pomóc.

Tak zgadza się zgemma h2h i linijki, co musiałbym wgrać ? 

Posted (edited)

Nic ,  będzie działać i tak.  W ogóle masz załączone readery i łaczy ?  

Problem zwykle z grupami , przyznaj readerom grupę np 1, grupa musi być inna niż czytników co masz. 

[reader]
label                         = serwer1
description                   = serwer1
protocol                      = cccam_mcs
device                        = serwer.com,60000
user                          = user
password                      = pass
group                         = 1

i dodaj usera do oscam.user

[account]
user                          = local
au                            = 1
group                         = 1

Edited by Ktosiu

Godzinę temu, bolson napisał:

Tak zgadza się zgemma h2h i linijki, co musiałbym wgrać ? 

Potrzebujesz odpowiedniej konfiguracji. Nie wiem jakie są do pobrania we wtyczce bo z niej nie korzystam, jak podasz więcej informacji to coś przygotuję jak znajdę wolny czas.

Dobrze jakbyś zmienił OSCam'a na najnowszy (aktualnie r11554).

A koledze @Ktosiu już podziękujemy za rady.

Posted (edited)

To że mam odmienny sposób niż ty nie znaczy że zły, tobie też równie dobrze można podziękować za rady tak samo jak mi.  
Bezproblemowo działa ta wersja co ma więc może próbować uruchomić z tym co już ma.  

Konfiguracje domyślne z reguły ustawione są na czytniki , po dodaniu serwerów należy w pierwszej kolejności przyznać im grupę którą ma  też user  w oscam.user i to jedyny problem z działaniem a nie wersja oscama.  

Jak przyzna grupy powinno ruszyć od razu dekodowanie,  możliwe że trzeba będzie jeszcze dodatkowo  załączyć  AU,  inną konfigurację jak potrzebuje zrobi sie w następnej kolejności. 

Edited by Ktosiu

Jakbyś popatrzył na screen zanim popełniłeś pierwszego w tym temacie posta to głupot byś nie napisał.

A wersja OSCam'a? Ja preferuję najnowsze więc takie polecam a Ty czytaj ze zrozumieniem.

Posted (edited)

Screen nic nie wnosi  , był zrobiony przed dodaniem linijek czyli nie był  aktualny , dlatego pytałem czy ma załączone readery po dodaniu  serwerów.    

Tak przy okazji do autora, uaktywnij sobie panel SOFTCAM  zamiast bawić sie ręcznie w ustawianie startu emulatorów,  poszukaj i zainstaluj ipk najlepiej OSCAM 11392 albo jakiś starszy. 

W razie problemów pisz podam linki gdzie ściągnąć. 

Edited by Ktosiu

Widzę, że wiesz więcej od autora tematu, więc nic tu po mnie.

Co mam wiedzieć więcej ?

Wiem że nie ma dostępnego panelu SOFTCAM pod niebieskim przyciskiem  bo go nie ma  dostępnego aktualnie w openATV jest zablokowany  przez autorów ,  pojawia się jak zainstaluje odpowiednią wersję oscam albo cccam , nie wiedziałeś o takie prostej informacji ?  Oficjalnie openATV nie  obsługuje i nie wspiera softcam. ;) 

Dzięki za pomoc , zdecydowałem się z namową Ktosiu wgrać Hyperiona i korzystać z cccam.