Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
gregor44

Stream z SF8008 twin na PC lub android

Recommended Posts

Dzisiaj odbieram nowego octagon-a z zainstalowanym Hyperionem :)
Zamieni on u mnie wysłużonego "n-szrot-a". Pomyślałem, że starego box-a można by jeszcze wykorzystać do odbioru streamu ale na forum PKT dowiedziałem się, że nbox recordera z E2 (soft freebox) nie da się do tego użyć 😞
Doradźcie więc co i gdzie poustawiać , żeby obraz z 2 głowicy był streamowany tak  żeby dało się go odbierać na na PC lub sprzęcie z Androidem
W miarę możliwości proszę o rady pisane językiem zrozumiałym dla "niewtajemniczonych" np.
W menu "xxx" powinno być "xxx"
Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość (to mój pierwszy post tutaj)

wpisując na PC w przeglądarce Ip tunera przechodzisz do webIF  i wszystko tak samo jak w nbox  to jest tylko Enigma2 !

Na Antka dreamDroid i wszystko smiga

Co do tego nbox i stream z  ogona to można to spróbować zrobić via E2iPlayer  z listy m3u8 , ale to wymaga od Ciebie wiesz czego , więc się nie da 😉 

...pospieszyłem się :(

Póki co nie udało mi się go jeszcze skonfigurować tak, żeby był obraz.

W n-boxie pliki oscam.server , CCcam.cfg,  mg_cfg i newcamd.list wrzucało się do odpowiednich katalogów i działało. Może ktoś podać gdzie ww. pliki powinny się znaleźć w tym modelu dekodera? W nbox-ie też nie wszystko miałem ok bo działało mi tylko na mgcamd. Do pobrania z zakładki plugins są tylko oscamy. Próbowałem "urochomić" kilka ale nic :( . mgcamd próbowałem wrzucić na hama z jakiegoś starego octagona (ze strony PKT)...ale tak to nawet nie ruszyło-wyskoczył jakiś błąd. Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić co i gdzie powinno być żeby hulało?

Pliki mają być zawsze tam gdzie są ustawione w danym systemie. 

Dla Hyperiona binarki instalujesz albo kopiujesz   do katalogo /var/emu/ , nie musisz nawet ustawiać atrybutów. 

Resztę plików konfiguracji /var/keys/ 

...uprzedzałem, że jestem zielony ale jeszcze raz sorry za moje głupie pytania 😞

binarki tzn. wszystki nie-tekstowe do emu, a tekstowe do keys?

Jak rozumiem, żeby wszystko działało muszę zainstalować i uruchomić jakiś emulator: oscam, CCcam lub mgcamd? który to po odpaleniu musi znaleźć w katalogu keys pliczek z danymi do odbioru streamu ? Który z emulatorów jest najlepszy jeśli chcę mieć możliwość korzystania z obu głowic ? (2-ga do nagrywania lub streamu gdy ktoś z rodzinki zajmie mi tv)

Gdzie znaleźć mgcamd do tego dekodera?