Jump to content
Sign in to follow this  
J@J

Zgemma h7s włączanie

Recommended Posts

Mam problem z przełączaniem się tv na sat automatycznie gdy włączy się tuner,dopiero załapie za 2-3 razem,jak to ustawić aby od razu po włączeniu tunera tv przełączał się w tryb sat.

Posted (edited)

Mam plazme panasonic, kombinowalem z różnymi opcjami,miałem kiedyś h2s i tam nie było problemu 

IMG_20190518_193245.jpg

Edited by J@J

Posted (edited)

Załącz obsługę pilota , czasem pomaga. 

Sprawdziłeś czy masz do gniazda ARC podpięty tuner i jeszcze w opcjach TV czy masz załączoną obsługę ? 

Dla Panasoników musisz też załączyć obsługę dla HDMI :  CEC  i power control. 

Wciśnij też żółty i ustaw stały adres .  Jak widać ten skin chyba nie pokazuje nawet aktualnego jak u mnie . 

1_0_1_4295_2BC0_13E_820000_0_0_0_20190518200506.thumb.jpg.82fedeeea9c59601525cd37389b7258e.jpg

Edited by Ktosiu

W menu tv nie mam nic o Hdmi CEC,problem występuje tylko raz po tym gdy włączę tv i tuner wtedy nie przełącza się dopiero za drugim razem jak włączę tuner to się przelaczy i dopóki tv nie wylacze to wyłączanie tunera i włączanie działa za pierwszym razem. 

Na pewno jest tylko nie łączysz to z tymi ustawieniami, czasami są w SETUP / HDMI a czasami gdzie indzie i inaczej się nazywają 

Np model Vera  i wiele innych modeli ma opcje VERA LINK albo typowp LINK cośtampisze  .

Google i poszukaj How to set up the ARC  Panasonic MODEL_WPISZ 

Posted (edited)

Viera link mam ale tam nic takiego nie ma, jest tylko opcja hdmi i ustawia się na auto lub wyłączony. Jakby inni użytkownicy tego tunera opisali jak mają w ustawieniach hdmi-cec.

IMG_20190519_124002.jpg

Edited by J@J

To jest właśnie to, każdy producent inaczej to u siebie nazywa ale wszystko o HDMI -CEC się opiera.   U siebie masz Vera Link, w Samsungach jest Anynet+ , w LG SimpLink   itd...  ale to wszystko to HDMI-CEC w TV.

Musisz  sobie TV ustawić bo mimo ustawień tunera nie będzie działo jak należy czyli tak jak masz teraz.  Prawdopodobnie wszystkie opcje ze zdjęcia na włączony.

Jak mam włączony Viera Link to automatycznie przełącza się na tuner ale gdy tuner wyłączę to nie powraca na tv naziemna tylko muszę ręcznie pilotem od tv.I gdy mam VL wyłączone to nie załącza się tuner tylko muszę pilotem od tv przełączyć na hdmi ale jak wyłączam tuner to tv włącza się na naziemną,ot taka ciekawostka i na razie nie wiem jak to rozgryźć.

I w tym własnie problem, standard HDMI-CEC działa ale standardy różnych producentów czasami odbiegają od wszystkiego.  

Na LG miałem wszystko bez problemów łącznie z przełączaniem wejście HDMI i powrotem na pierwotne po wyłączeniu , na Samsungu niby działa wszystko idealnie ale ... po ok 20-30 sekundach od uruchomienia tunera, przynajmniej potem wszystko działa.   

Do tego wszystkiego doszedłem ustawiając tuner i TV  i praktycznie w każdym TV były inne opcje które musiałem testować  aż do właściwego ustawienia w załączenie albo wyłączenie.  

Weź pod uwagę że większość opcji HDMI-CEC nie będzie działała wcale jak nie zrobisz pełnego restartu tunera, sam restart enigmy czasami nie wystarczy.