Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
kris0711

Problem zalogowaniem się do Telnet

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam mam taki problem nie mogę się zalogować  przez nie uwagę skasowałem chyba jakiś plik proszę o pomoc z  góry dziękuje 

Przechwytywanie.PNG

Edited by kris0711

tak jest jak wpiszesz login : root 

?

Posted (edited)

Nic nie mogę wpisać   jak naciskam konfigurację to tylko łączę się z routerem a  dekoderem nie mogę 

Edited by kris0711

Posted (edited)

Użyj normalnego programu typu putty czy telemetu widnows.  To nie program do Vu+ .      Tak patrząc na program nie masz przeciez nawet połączenia z telenetem to jak masz się zalogować ?? 

Co chcesz dokładniej zrobić  przez to logowanie ?  połączenie FTP nie wystarczy ? 

Czasami hasło określa dystrybucja więc sobei sprawdź czy nie ma.    

Edited by Ktosiu

@kris0711

A widać dekoder w sieci ? Może spróbuj odpytać adres tuner.

Używam ddc  w konfiguracji / sieć masz opcje "szukaj" 

Mi znajduje roter i 3 dekodery. 

Wybierasz z czym chcesz się łączyć login i hasło jest standardowe nic nie zmieniałem. 

Przechwytywanie.PNG.0c0f27385451cde13bf0e154bd06bb74.PNG

Panowie ja się logowałem przez FTP  bez żadnego problemu hasła też zmieniałem , ale wiem że w dekoderze coś usunąłem historię itp kto mi powie gdzie jest hasło typu" afhkytp" pamiętam że tam coś zmieniałem ale teraz tego nie mogę znaleźć proszę o pomoc  

Już zrobione wystarczyło  

z katalogu /etc

usunąć plik „passwd”, pozostaje nam jeszcze plik „passwd-”

któremu trzeba wyedytować nazwe do „passwd” usuwając „-” z nazwy.

Hasło zostaje zresetowane  

Dzięki poradnikowi Lucka 😀 🍻

Panowie wszystko dobrze usunięte hasło i  na każdym wchodzę do telnet ,ale  nie mogę teraz ustawić sobie hasła do OpenWebif  jak mam to  teraz zrobić  żeby założyć hasło 🤔

Posted (edited)

Lucek nie dam rady się zalogować  chociaż wpisuje poprawne hasło które założyłem  bez hasła wchodzę bez problemu  do OpenWebif  jeśli wejdę do katalogu etc  to mam tylko jedną pozycję "passwd:  brakuje mi tej co  usunąłem "passwd-" powiedz  mam  to jakoś edytować bo nie mogę sobie poradzić 🤔

Edited by kris0711

żeby działało hasło dla webif

to trzeba wpierw to hasło założyć

w telnet polecenie

passwd

Tak robię  juz nie raz zakładałem i zmieniałem ,ale teraz jak wchodzę konfigurację ddc sieci root  co tylko wpisze to i tak się za loguje 

Lucek powiedz co mogę jeszcze zrobić jak całkowicie usunąłem  z katalogu etc pliki passwd  i teraz już  nie mogę się wcale zalogować do dcc 

Przechwyt_qsrqaxw.png

Nie wiem czy nie najszybszym rozwiązaniem w Twoim przypadku było by ponownie zrobić flash systemu w  5 minut , zamiast czekać godzinami na rozwiązywanie w postach  kolejnych problemów z hasłami, telenetem itd. 

Zainstaluj z pluginów explorator plików np dream explorer i skopiuj z obrazu systemu brakujące pliki albo ich poszukaj.

Czasami najlepszym rozwiązaniem w czasie grzebania w systemie  jest nie kasować tylko zmienić nazwę pliku. 

Witam,u mnie jest tak samo ,tyle że  prosi o poprawny login,a w osram coś tam zmieniłem ,root2,pass2,i dalej telnet nie działa, ktoś coś?,jutro na nowo wgram